Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim azt szeretnék, hogy...

Szüleim azt szeretnék, hogy orvos vagy ügyvéd legyek...de én nem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szüleim azt szeretnék, hogy vagy az orvosira vagy a jogra menjek.

Tudom jól, hogy ők csak jót akarnak nekem és nyomni szeretnének hogy valamivé válljak. Ha lenne valami jövőkép előttem és úgy állnék eléjük, hogy tudom mi érdekel és hova szeretnék továbbmenni, akkor biztosra veszem hogy támogatnának benne... Csak egy a baj, hogy semmi elképzelésem sincs. Gondolom ezért szeretnének valamelyik útra ráirányítani.

Úgy érzem, egyik pályát sem nekem találták ki. Szeretem a biológiát, de az orvosira nem csak az kell, ugyanez van a történelemmel is, azt is szeretem de a jogra nem csak az kell.

Szüleim azt mondják, jó az agyam, tudok is seggelni, ne pazaroljam el ezeket a tulajdonságaimat és használjam ki a lehetőségeimet.

11 évig végig kitűnő tanuló voltam, nem azért mert stréber vagyok, hanem azért mert mindig volt motivációm a tanulásra. Azt gondoltam, azért tanulok hogy ha majd később megérint valamelyik pálya, ne legyen probléma a vitt pontjaimmal. Nem gondoltam volna, hogy (lassan) 12.-es létemre se fogom tudni mi érdekel.


Mit tegyek ha egyik sem vonz kellőképpen?


Már rengetek pályaorientációs tesztet kitöltöttem, de olyanok jöttek ki eredménynek hogy kozmetikus, vagy színésznő. Egyikre se gondolok úgy, hogy "Na, ez nagyon tetszik, ez szeretnék lenni!"... :/


Járt már itt valaki hasonló cipőben?



2020. jún. 3. 10:45
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Miért, csak jogász, meg utcaseprő van? :D 10-es, bújj el, majd megkeresünk.
2020. jún. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Én egészen 23 éves koromig nem tudtam mit akarok csinálni, mikor egyszer csak elkezdtem irodai munkát csinálni. Sosem boldogultam túl jól az apró részletekkel és sosem gondoltam volna, hogy ez nekem feküdni fog. Hiába jártam utána, gondolkoztam, amíg ki nem próbáltam magam több mindenben nem tudtam mihez kezdjek. Szerintem neked is ezt kéne tenned. Lesz részed jóban, csalódásban, de tapasztalatban főképp ami sose hátrány. A szüleidnek elmondhatod, hlgy szeretnéd sokra vinni és kihasználni a tudásod, de mivel nem tudod mi érdekel kipróbálnád magad másban is. Próbáld ki és ismerd meg magad. :)
2020. jún. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
80%
És azt hozzátenném, hogy sosem a pénz motivált, ennek ellenére jól kerestem (nyilván nem az elején), mivel a kitartásomat szerették a főnökeim. Mindegy hogy diploma, szakma, csak szívből csináld!
2020. jún. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon fontos választás előtt állsz. Ez ugyanolyan, mint a párválasztás. Csak szerelmi házasságot szabad kötni. Nem számításból, hideg logikával kell életpályát választani. Te vagy a saját magad legjobb ismerője. Nem a szüleid. Nekem is ennyi idős koromban, mint amennyi most Te vagy, ajánlgattak mindent. Amit pedig választottam, arról az egész család le akart beszélni. De nem hagytam magam. Ha ötször újra születnék, mind az ötször ugyanezt a pályát választanám. Én tényleg szerelmi házasságot kötöttem ebben a tekintetben. De még így is gyakran morgolódom, és elég gyakran vagyok fáradt. Pedig belül még lobog a tűz. Mi lenne, ha még nem is lobogna? Mi lenne, ha nem is szeretném a munkámat? Még belegondolni is szörnyű! Az ember életében a munkahelyen töltött idő jelenti a legvastagabb idősávot, a szakmánkban és a szakmánkkal töltjük az életünk legnagyobb részét. Csak egy életünk van. Nem mindegy, hogy milyen lelkülettel, milyen közérzettel éljük le. Fontos, hogy szívügyünk legyen a munka, amelyet végzünk. Érezzük azt, hogy ebben a munkában tudunk maximálisan kiteljesedni. Ha nem így van, akkor rossz helyen vagyunk. Indulj el bátran az álmaid után, legyen bátorságod önmagaddá válni. De csak akkor lehetsz igazán önmagad, ha a neked való helyen vagy. Ha a neked rendelt hivatásba kerülsz.
2020. jún. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem akarsz az lenni, akkor ne legyél az amit a szüleid akarnak! Döntsd el, hogy mi akarsz lenni, ne a szüleid!
2020. jún. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonymousreview60 ***** válasza:
78%

Ne legyél az, amit ők akarnak, de te nem! Ha nem tudod márciusig eldönteni, akkor inkább tarts gap yeart! Dolgozz, utazz, gondolkozz alatta! 1 év, és sokkal eltökéltebb leszel. Hogy a szüleid ne kapjanak frászt,írj tervet, mikor mit fogsz csinálni felkészülés gyanánt! Ez segít nem szétesni, és ők is látják, hogy nem csak a rezet baszod!

Inkább várj 1 évet a jelentkezéssel, semmint végigpróbálj 3 szakot vagy bukdácsolj bárhol!

Vedd számba, hogy milyen tárgyak, milyen témák, milyen tevékenységek érdekelnek! Pl. történelem + könytár = történész/levéltáros, történelem + kézimunka = régész, művészettörténet + kézimunka = restaurátor, fizika + szerelés = villamos/gépészmérnök, stb.

Nézz utána neten, ismerősöknél, milyen ez a munka, mennyire tetszik nekik, milyen a fizetés stb.!

Ha elakadsz, vegyél igénybe pályaválasztási tanácsadót vagy ilyenre szakosodott pszichológust! Tipikusan azok ilyen tanácstalanok mint most te, akik még nagyon nem ismerik magukat. Hagyj időt magadnak!

2020. jún. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
29%
Hát, ha igazán jót akarnának neked, akkor azt mondanák, legyél utasszállítón pilóta, vagy híres slágerénekes, vagy már akkor egyenesen nagybefektető! Nem tudom, miért nem ilyenekkel rágják a füledet, pont ugyanennyire lennél meglepve akkor is.
2020. jún. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
95%
Arra inkább nem is mondok semmit, hogy ilyesmit várnak tőled, majd te azt tudod, hogy mi érdekel, mivel akarsz foglalkozni. De a szüleid jól le vannak maradva, itthon rég nem ezek a legjobban kereső hivatások, ha nem leszel menő magánorvos vagy sztárügyvéd, akkor a semmiért kell rengeteget tanulnod.
2020. jún. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
63%

Szia, nálam ugyanez volt a helyzet, anyám és apám is sokdiplomás vállalkozó. Fogorvos és ügyvéd irányba próbáltak terelni és én ezt anno óriási megkötésnek éltem meg. Hogy bezzeg én nem akarok ugyanolyan begyöpösödött pénzes vállalkozó lenni mint ők. Elmentem szakmát tanulni, olyat ami érdekesnek tűnt akkor majd 5 év múlva bizony rá kellett ébrednem hogy diploma nélkül egyik munkahelyről megyek a másikra egyik rosszabb mint a másik. Közben anyám és apám kereste a milliókat, nyugodt életük volt és kényelmes is az anyagi biztonság miatt.

Felvételiztem egy egyetemre ahol lediplomáztam, most ugyanazt csinálom mint anyámék anno és jól keresek vele, családi nyaralás, étterem, minden megvan. Nem szórom a pénzt de nem kell görcsölni miatta mint anno évekig amikor szakmával dolgoztam.

Gondold meg mit választassz de ezt is jegyezd meg: nagyon fontos a mai világban hogy mennyit keresel és hogyan keresed (szellemi munka vagy fizikai). Egyáltalán nem rosszindulatból mondják ezeket a szüleid hanem ők már felnőtt fejjel látják hogy ezek a pályák biztos jövőt jelentenének számodra

2020. jún. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
27%
Legyél sajt
2020. jún. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!