Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim azt szeretnék, hogy...

Szüleim azt szeretnék, hogy orvos vagy ügyvéd legyek...de én nem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szüleim azt szeretnék, hogy vagy az orvosira vagy a jogra menjek.

Tudom jól, hogy ők csak jót akarnak nekem és nyomni szeretnének hogy valamivé válljak. Ha lenne valami jövőkép előttem és úgy állnék eléjük, hogy tudom mi érdekel és hova szeretnék továbbmenni, akkor biztosra veszem hogy támogatnának benne... Csak egy a baj, hogy semmi elképzelésem sincs. Gondolom ezért szeretnének valamelyik útra ráirányítani.

Úgy érzem, egyik pályát sem nekem találták ki. Szeretem a biológiát, de az orvosira nem csak az kell, ugyanez van a történelemmel is, azt is szeretem de a jogra nem csak az kell.

Szüleim azt mondják, jó az agyam, tudok is seggelni, ne pazaroljam el ezeket a tulajdonságaimat és használjam ki a lehetőségeimet.

11 évig végig kitűnő tanuló voltam, nem azért mert stréber vagyok, hanem azért mert mindig volt motivációm a tanulásra. Azt gondoltam, azért tanulok hogy ha majd később megérint valamelyik pálya, ne legyen probléma a vitt pontjaimmal. Nem gondoltam volna, hogy (lassan) 12.-es létemre se fogom tudni mi érdekel.


Mit tegyek ha egyik sem vonz kellőképpen?


Már rengetek pályaorientációs tesztet kitöltöttem, de olyanok jöttek ki eredménynek hogy kozmetikus, vagy színésznő. Egyikre se gondolok úgy, hogy "Na, ez nagyon tetszik, ez szeretnék lenni!"... :/


Járt már itt valaki hasonló cipőben?



2020. jún. 3. 10:45
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
76%
Én azt tanácsolom, hogy ne menj rögtön egyetemre, hanem menj ki külföldre dolgozni 1-2 évre. Akkor talán tisztul kicsit, hogy pontosan mivel szeretnél foglalkozni, vagy legalábbis mivel nem. Én már bánom, hogy nem ezt cisnáltam, én is bizonytaan voltam a jövőmer illetően és csak azért választottam egy adott szakot, mert a jövedelem motivált, de nem szeretem.
2020. jún. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
88%
teljesen mindegy a kihagyott egy év...én diploma után 7-8 évvel már másik szakot akartam volna, másképp láttam a világot, már nem érdekel olyan munka, ami azzal a szakmával jár
2020. jún. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonymousreview60 ***** válasza:
78%

#22:+1

Kérdező: 40 évesként, 2 diplomával mondom. Annak a kihagyott 1 évnek csak az érettségizők és néhány(!) egyetemista fejében van jelentősége, sehol máshol. Ha(!) elmész az első 5 éves osztálytalálkozóra, ott lehet - de alapvetően csak a te fejedben, ha egyáltalán - egy hangyafasznyi jelentősége. A 10 évesen pontosan 0 jelentősége lesz. És ha 1 évet ki is hagytál, de közben látszik, hogy örülsz és haladsz, akkor már az első ötéves találkozón is pontosan 0 lesz a jelentősége a kihagyott 1 évnek.

2020. jún. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
22%

18-as es mi akadalya hogy maganorvos legyen? Egy magan szuleszorvos rohadt sokat keres pl.. es mellette még a nem magan fizetest is felveszik.


Tesom egy ilyenhez jart, a konzultacioin mar rajott hogy egy szadista es nem akart vegul nála szulni erre pechjére ő volt pont ügyeletes a korhazban


Az ugyved is sokat kereshet csipcsup 10perc/ugyfel munkakkal pl ingatlan adasvetelekkel, nem csak a filmbéli sztár védőügyvéd van

2020. jún. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
82%
Lehetnél kutató orvos is, nem kell betegekkel foglalkoznod, hanem laborban dolgoznál. Vagy gyógyszerész, aki nem patikus, hanem szintén kutató munkát végez. Ezekkel elég nagy perspektíva nyílik előtted, és a szüleid is elégedettek lesznek.
2020. jún. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
97%
Választasz valamit ami szimpi, elmész, megnézed. Én diplomata akartam lenni, négy nyelven megtanultam felső (2db) és közép(2db)fokon, aztán mégse az lettem - ugye nem hátrány ha az embernek vannak olyan kapcsolatai, ami nekem többek közt elvi okokból sem volt. Elkezdtem egy szakmát, egy ráépülő másikat, hamarosan egyetemi szinten is tovább viszem csak induljon el. Ne gondold hogy 18-19 évesen kell eldöntened mit akarsz és sosem válthatsz. Édesapám 43 évesen tanult új szakmát, és bejött neki, édesanyám 45 évesen ült neki új nyelvet tanulni, hogy nézhesse a sorozatait. Az élet folyamatos tanulás és fejlődés. Sőt, jobbat mondok: ha egy szak 3 éve és kb 25-40 kurzusa alatt egy (!!!) olyan tanárt találsz aki inspirál, motivál, akinek érdekel a tárgya és kvázi szenvedéllyel tanulod, a foglalkozás már elérte célját..:)
2020. jún. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
69%
Van egy ilyen intézmény, hogy pályaválasztási tanácsadó. Lehet érdemes elmenni. Ír az ember egy egész hosszú tesztet, IQ; matek, szövegértés, memória, monotónia tűrés, személyiség teszt. Aztán egy pszichológussal több alkalom során beszélget a képességei és vágyai közös metszetéről. Szeretettel ajánlom, ingyenes és minőségi szólgáltatás valakivel akinek nincseb prekoncepciója arról, hogy mit is kéne tenned.
2020. jún. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Lehet tényleg érdemes jobban szétnéznem a nagyvilágban, vagy elmenni egy pályaválasztási tanácsadóhoz.

2020. jún. 6. 09:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!