Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként hány éves kor után...

Szülőként hány éves kor után vennéd komolyan a coming outot a gyerektől?

Figyelt kérdés

Sokszor olvastam itt, hogy a kérdező felteszi a kérdést, hogy hogy mondja el, hogy meleg/leszbikus/biszex és mindig van minimum egy olyan válasz, hogy még túl fiatal, hogy tudja, ő még biztos nem venné komolyan. Általában 14 és 18 év közöttiekről van szó.


Szóval szerintetek hány éves korban lehet egy ilyen kijelentést komolyan venni?



2020. jún. 4. 10:05
A kérdező szavazást indított:
Akkor veszem komolyan amikor mondja
16 felett
18 felett
20 felett
22 felett
Egyéb
173 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%
Nem gondolom hogy épeszű ember erre azt mondaná, tul fiatal, majd kinövi. Szerintem kevered a transzszexualitassal.
2020. jún. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%
Láttam már 4 évest is aki tudta magáról. Igen valóban nagyon árnyalt egy érzelmi és szexuális világ, de ebben vannak egyértelmű rétegek is, amikor egyszerű és világos a legfiatalabb, legönismerethiányosabb embernek is.
2020. jún. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez olyan dolog amivel a legtöbben nem szeretnek "viccelődni". Gondolhatsz amit akarsz, hisz a gyerekedet te ismered de azért azt vedd figyelembe, hogy 2 lehetőség van.

1, vagy tényleg úgy gondolja, úgy érzi és ezt a bejelentést komoly lelki vívódás előzi meg amit nagyon káros volna elbagatellizálni. vagy

2, nem komoly a dolog mégis úgy dönt agyerek, hogy bejelenti.

Akár melyik az igazság mindkét esetben komolyan KELL venni. Az első esetben azért, mert a helyzet tényleg komoly, a második esetben pedig azért, mert ilyen esetben is kell hogy legyen valami a háttérben ami szintén komollyá teszi a helyzetet.

Én biztosan komolyan venném a dolgot akkor amikor elmondja.

2020. jún. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%
sok fiatalban megforul a kerdes hogy melyik nemhez vonzodik valojaban, de amikor mar annyira komoly hogy a szuleinek is elmondja, szerintem kortol fuggetlen komolyan kell venni. bennem 13 evesen merult fel eloszor az hogy biszex vagyok, ekkor kicsit ketelkedtem, majd 16 evesen lett egy parom az ellenkezo nembol. ezelott nem jelentettem be a szuleimnek, mert nem voltam annyira biztos benne. amikor hazavittem a parom, bemutattam, es akkor mondtam el hogy mi a helyzet.
2020. jún. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
22%

1-2 napja azt mondtam volna hogy akármikor,de pont nem rég történt hogy az egyik full lezbikus 21 éves ismerősöm bejelentette hogy fiú barátja van... :D


Ennek fényében én azt mondom hogy 22 felett,ha addig nem igazán változik akkor már egyre kevesebb az esély.

2020. jún. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
65%

Én egy új nézőpontot szeretnék adni mindenkinek, aki olvassa, amit most írok, csak gondolj bele egy pillanatra ellenkezés nélkül: képzeld el azt a világot, ahol teljesen irreleváns lenne, hogy ki kivel él nemi életet, ez nem lenne téma és nem lenne ügy, ergo nem lenne a nagy bejelentés körüli feszültség sem, mivel a nemi hovatartozást jelentő kifejezések egyszerűen megszűnnének, azaz nem lenne homo-, hetero-, bi-, trans- LMBTQRST és az abc összes többi betűje. El tudod képzelni? Én igen. :)


Én abban hiszek, hogy a nemi fejlődés lelki vetületének legmagasabb foka az, amikor az ember nem azzal foglalkozik, hogy a partnere milyen nemű, hanem hogy milyen ember és hogy hogyan tud neki örömet okozni, amivel saját magának is okoz örömöt.


Szerintem ha mindenki úgy látná a világot, ahogy én, akkor sokkal kevesebb feszültség lenne a világon. Hajrá világbéke!


Talán csak belefáradtam ezekbe a témákba és inkább idealizmussal hidalnám át...? ;)

2020. jún. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%

Tinikorban.

Ovis kisgyerekek esetén nem venném komolyan. Lehet, hogy csak hallott valamit, amit nem ért és azért beszél róla. Vagy csak játszik. Pl. ha kutyának képzeli magát, attól még nem lesz igazi kutya, csak játszik.

2020. jún. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
20%

6: Szerintem a politikán és a civilnek álcázott politikai csoportokon kívül most se érdekel senkit sem a való életben, hogy ki kivel van és milyen a szexuális életük.

Csak ne kelljen állandóan az ezzel kapcsolatos propagandát hallgatni.

2020. jún. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor venném komolyan, amikor mondja. Ugyanúgy meg van rá az esély,hogy később kiderül pl. nem csak a lányokat szereti hanem a fiúkat is vagy fordítva. De akkor a gyerek épp így érez és érzi. Muszáj komolyan vennem . Ha nem venném komolyan csak még nehezebb lenne neki. Gondolj bele nagy nehezen elmondja neked, mi nyomja a szívét éppen és te nem veszed komolyan,nem hiszel neki. Mennyire rossz lehet ez egy gyereknek. Rábízom azt mihez fog kezdeni az életével én csak azért vagyok/leszek (még nem vagyok szülő),hogy neveljem, tereljem(el a rosszútról) és segítsek neki. Fontos lesz nekem mindenhogy. Nem szólhatok bele a döntéseibe,ahogy ő se az enyémbe mindenki maga hozza a döntéséd,de elmondhatom mit érzek és én,hogy látom.
2020. jún. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
16%

Nem tudom eldönteni, hogy a kérdezőt komolyan érdekli mindenkinek a válasza, vagy csak azért lett kiírva a kérdés, hogy le lehessen pontozni a más véleményen lévőket? Lásd 8-as válaszoló.


Szerintem sokkal árnyaltabb ez a kérdés annál, hogy most a kérdező által meghatározott korok közül lehessen csak választani. Én személy szerint úgy gondolom, 17-18 évesnél fiatalabb ezzel nem nagyon lehet tisztában, ugyanakkor (!) ez a korosztály is szellemileg még "képlékeny", sokan közülük még éretlenek, tehát nem elsősorban életkor tényezője. Ahogy a 3-as is mondja, nem mindegy, hogy milyen indíttatásból áll elő ezzel valaki, mert könnyen előfordulhat, hogy csak kamaszos "lázadás" a "maradi" szülők ellen. (Ha liberálisak a szülők, akkor meg azzal jönne a kölyök, hogy mától ő szkinhed, ez ennyire egyszerű).


6-os.


"Én abban hiszek, hogy a nemi fejlődés lelki vetületének legmagasabb foka az, amikor az ember nem azzal foglalkozik, hogy a partnere milyen nemű, hanem hogy milyen ember és hogy hogyan tud neki örömet okozni, amivel saját magának is okoz örömöt."


Bocsáss meg, de én nem tudom elképzelni ezt az "utópiát". Mindenki tudja, hogy a homoszexuálisok hogyan okoznak örömet egymásnak, és az se nem higiénikus, se nem természetes, nyugodtan nézd meg erről szexológusok beszámolóját. Ez nem azt jelenti, hogy rossz emberek, meg utálni kell őket, de ne nevezzük már természetesnek. De persze, mindenki, aki szerint ez nem utópia, nektek le kell nácizni meg homofóbozni...

2020. jún. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!