Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha lassan utálja...

Normális, ha lassan utálja valaki a saját szüleit? (Elég hosszú)

Figyelt kérdés

16/l

Mindenki azt mondja, tinikorban mindenki utálja a szüleit meg úgy érzik nem érti meg őket. Soha egy rossz szavam se lehet mert mindent megadtak nekem, ruhákat meg értékeket de normális gyerekkor vagy családot sose.


Ha a közelükben vagyok, fusztrálva érzem magam. Elváltak ami szerintem nem lenne baj ha rajtam keresztül történő veszekedésekbe torkollana. Régebben is én voltam a hibás ha nem tartottam magamban a titkokat VÉLETLENÜL. 9éve volt mindez. Anyának ugyanennyi ideje van új férje akihez csak azért ment mert azt hitte sok pénzük van(olyan aki teherbe ejt a kocsi hátsóülésén majd lenyúlja a pénzedet, ez csak metafora) de közben tele vannak adósággal. Mégis mint a trófeákat, minden évben vesznek új autót amire fizetik az adókat. Anyu apósa meg vitázott 1honapig azon Anyuval hogy én nem köszöntem neki. Teljesen zakkant a család, de a legjobb megis az hogy anyának minden esélye meg van hogy változtasson mégsem teszi. Ráfogja hogy az öcsémnek nem lenne jó, de azt nem veszi észre hogy van még 3 gyereke rajta kivűl akik ki nem álhatják ezt az embert. Ha jön haza (kamionozik) akkor katona sorban kell állni, mindent megtenni ami neki tetszik(nem szexuális dolgokat ne hogy azt higgye valaki). Megutáltam a nyaralást is miattuk. A férj folyamatosan csak veszekedni tud, pl ha anyu nem jókor vált. A férj egy himsoviniszta, 20.szazadban leragadt gondolkozás ember. Először is a főzés, takarítás "női" munka de a fűnyírás, autómosás, és kB az összes házkörüli munka. Valamint ez az ember mikor szűkölködünk(csak mi) akkor is úgy érzi hogy neki kell venni egy autót vagy 70ezres kocsialkatrészt. Ő semmibe veszi az úgymond "családját" ahogy anya is. Minden héten legalább egyszer elmondja egy lánya hogy utalja őt, tönkre teszi anyát is, minket is ez a "kapcsolat". Az a baj ha felmerem hozni hogy miért nem válnak el, miért kell ráfogni mindent a pénzre meg az öcsire akkor anya azt mondja hogy én miért pofázok neki, ki vagyok én. Az ember akiről beszélek inkábv megy terepjaro versenyre mint a tesóm ballagására. Mindenben csak korlátozni akár és beleszólni. Pl tesóm azért érjen haza előbb mert most itt a nagyságos. Óh és én próbáltam megszeretni nagyon sok ideig, de mindig elcsesz valamit és az a szomorú hogy nem tehetek semmit mert én csak egy gyerek vagyok. Nem szólhatok ha bajom van, ha titkoloznak magamban kell tartanom. Pl titkoloznak kell h mennyibe került egy ruha ami amúgy le volt árazva mert csak leárazott dolgokat eszünk egész héten hogy mire jön a uracska legyen kajaja. Nem tartozott soha. Családba de nem is akart. A remalom az volt mikor anyu anyósánál éltünk 1 évet. Nem aludhattunk ott ahol akartunk, nem ihatunk akkor amikor akartunk. Mintha jobbágyok lettünk volna. Aztán az anyós mindenért megszólt és mikor ott voltunk mellette akkor is simán kibeszélt minket gyerekeket. Jött az öcsi aztán végre nem foglalkozott velünk az a két bolond. A nagyságos meg mindig az és nem tudok változtatni. Kiskoromban mindig bepisiltam és most jöttem rá hogy ez nem volt normális, annyira mélyen érint hogy magamban kell tartanom mindent hogy kivetül fizikai fájdalomban a fejembe.


Apunak meg volt egy kapcsolata és külön kis családja akiket eltartott és simán megbeszélt velünk h szerintünk hova menjenek nyaralni. Miután kidobta úgy tett mindenki előtt velünk,mintha egy tok normális család lennénk. Az az igazság hogy apu mindenért besértődik ránk. Pl elveszem a sőt és megkérdezni miért nem ízlik a kaja. Mindig felhozza hogy milyen szár volt a gyermekkora, na itt elszakadt a cérna. Most lett egy nagyon szép, kedves és még gazdag barátnője is akinek elmondja a "kinjait". Ez a nő mindig is csak a jót akarja nekünk, apa meg mindent elcseszik. Lusta és inkább csak magával foglalkozik. Bármi van ő nem hibás, simán rám tudja kenni ha elrontott valamit. Pl régebben nem engedte a csaja h apa elvigyen hozzá hanem buszoznunk kellett volna. Apu elvitt általában de sose volt mersze elmondani a csajnak hogy hagyjon már minket, semmi rosszat nem tettünk. Pl mi már akkor is karácsonyra egy csokit kaptunk a feltesom meg egy okostelefont. Apu most hogy úgy tűnik helyre állnak a dolgok utalja hogyha mi vagyunk mergesek rá. Mindig valami minta apakent tekintettem rá csak azért mert soha nem kaptam normális családképet. Apu karácsonyra vett harmunknak egy laptopot amit kiderült h csak magának vette de jó alibi nekünk karácsonyra. A pénz sose érdekelt csak normális családot akartam, ha meg a mostoha emberről van szó és elmondom másnak akkor mindenki azt mondja hogy hát ez tök normális, mindenki utálja a mostohajat de senki nem ért meg csak apának a felesége akit meg se becsül. Nyilván szeretem valamilyen szinten a szüleim mert így szándékosan nem akarnanak nekem rosszat de nem veszik észre. 18evesen startolok el.


Ha valaki végigolvasta annak köszönöm! :)



2020. jún. 4. 10:50
 1/8 A kérdező kommentje:
+ha anyunak baja van a férjével, mindent rá fog arra hogy mi nem segítünk neki. A férje életképtelen gyereket nevelni így anya elvarja hogy legyek egy másik szülő.
2020. jún. 4. 11:16
 2/8 anonim válasza:
94%

Fúha, elég szar helyzet😟nagyon sajnálom hogy ezt kell átélned, de most sajnos tényleg nem tehetsz semmi csak hogy tűrsz 18 éves korodig. Kitartást. ❤️

17/L

2020. jún. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Igen
2020. jún. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
Szóval apádék is xarok, meg anyádék is xarok. Hat ez tenyleg egy 16 eves hisztijenek tunik csak. Nyilvan nem mondom hogy a legjobb fejek, de annyira nem rossz a helyzet, mint ahogy neked tűnik. Guminkban elkoltozol albiba akkor és kész. Márha lesz rá pénzed.
2020. jún. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gimi utan* 😅
2020. jún. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nyilván nem olyan rossz a helyzet de most nagyon Kilátástalannak látom az életem.
2020. jún. 4. 11:52
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg elég szar a helyzet és egyáltalán nem hiszti. Ez semmilyen szinten nem egy egészséges családi közeg. Az a baj, kérdező, hogy ezt csak az idő fogja megoldani- ha megoldja. Korod miatt nem vagy abban a szerepben, sem helyzetben, hogy érdemi változást elérj ilyen széles körben a családban. Itt max akkor fognak észbe kapni, ha nagykorúságod után elköltözöl és csak hébe-hóba fognak hallani rólad. De az is elsülhet ilyen típusú embereknél úgy, hogy te leszel a fekete bárány és kirekesztenek, meg cseszegetnek. Az a baj, hogy itt nem nagyon van szeretet és sajnos ezt be kell látni egy ponton. Vagy alkalmazkodhatsz egy jó viszony fentartása miatt, de az csak látszat kapcsolat lesz és te fogsz alkalmazkodni, ami szintén nem fog boldoggá tenni és őket sem megváltoztatni a korábban említett okok miatt. Persze lehet, hogy a távolságtartásod után pár évvel észbe kapnak, de sok ilyet láttam már és sanszosabb, hogy inkább hálátlannak fognak nevezni mindenki előtt, hiszen ők felneveltek, etettek...stb és ez a hála. Sosem fogják belátni h ez nem nevelés és nem család, mert az nem csak ennyiben merül ki... sajnálom kérdező, de szerintem érdemes lenne azzal foglalkozni, hogy felépítsd majd a saját életed a saját családoddal, ahol te nem fogod elkövetni ezeket a hibákat... drukkolok neked és kitartást!
2020. jún. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
95%

Egy jótanács. Ha értelmes választ szeretnél a kérdésedre, írj értelmesen. Azaz figyelj a nyelvtanra, a mondatok tagolására, figyelj arra, hogy ne javítsa át a telefonod a szavakat, használj vesszőket a megfelelő helyeken, például a "hogy", "de", "ha" előtt. Most már lehetőséget ad az oldal arra, hogy a kérdés kiírása előtt végig tudd azt olvasni, élj ezzel a lehetőséggel! Olvasd el a kérdésed, mielőtt beküldöd és állapítsd meg, hogy egyáltalán te érted-e, mit akarsz kérdezni!

Amit én kihámoztam belőle, hogy a szüleid eléggé éretlen és önfejű személyiségek, akikkel nem vidám az élet. Ráadásul az anyád házastársa valószínűleg bántalmazó. Ez valahol magyarázatot is ad arra, hogy az anyád miért nem válik el, mert általában egy bántalmazó mellett úgy leépül az önbecsülése az embernek, hogy azt hiszi, hogy egyedül már semmit se ér.

Az az összes rossz kapcsolatban élő ember fejében felmerül, hogy a gyerekei "miatt" ne váljon el, miközben a gyerekeket egyik se kérdezi meg, hogy mit gondolnak erről. Pedig a legtöbb gyerek azt gondolja, hogy bárcsak elválnának! Nincs gyerek, aki szeret szemét és hülye felnőttekkel élni, különösen hogy rá hivatkoznak, hogy az ő "kedvükért" teszik pokollá az életüket.

Az nyilvánvaló, hogy a szüleid is, a nevelőapád is és mindannyiuknak a szülei eléggé zűrösek, szóval nem estek messze a fájuktól. Csak szólok neked, hogy te most elítéled őket (jogosan), de nagy az esélye, hogy a 18 éves korodban való elmeneküléssel nem fogsz megszabadulni a hatásuktól. Hiába leszel tőlük fényévekre, hiába nem tartasz velük kapcsolatot, majd nézel mint Rozi a moziban, hogy miért ismétlődik meg veled is ugyanaz, mint velük. Persze lehet, hogy észre se veszed, mert ugyanolyan vak és önfejű leszel és nem látod majd, hogy a környezeted meg tőled akad majd ki.

Ebből egy kiút van, először is, hogy tanulsz rendesen, megtanulsz normálisan fogalmazni, gondolkodni és a tanulással együtt sokkal értelmesebb leszel. Aztán ha már elég értelmes vagy ahhoz, hogy ne legyél a külső körülmények áldozata, mint a felmenőid voltak, akkor kidolgozod magadból az összes gyerekkori traumádat egy pszichológus segítségével. Ez az útja, hogy a felnőtt életed tényleg a tiéd legyen.

2020. jún. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!