Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszéljek anyám fejével...

Hogy beszéljek anyám fejével hogy hagyjon fel a nővérem piszkálásával, ha sem a nővéremet nem akarom elveszíteni, sem anyával nem akarok rosszban lenni?

Figyelt kérdés

A testvéremnek volt egy barátja,aki anya főnökének a fia, és így ismerkedtek meg, kb 6 hónapig voltak együtt. Két héttel ezelőtt elmentek egy házibuliba, ahol ott is aludtak. (többen is, nem csak ők) A testvérem kicsit berúgott, de állítása szerint csak spicces volt, szóval tudta mi folyik körülötte meg minden. Mikor aludni indultak, és már feküdtek az ágyban, akkor a barátja elkezdett vele erőszakoskodni. A testvérem állítása szerint a barátja lefogta a kezét, meg a testével ránehezedett hogy ne tudjon kiszabadulni. Végül sikerült kiszabadítania az egyik kezét, az ágy mellett lévő éjjeliszekrényről felkapott egy porcelánbögrét, és azzal megütötte a barátját(innen is tudom hogy a sztori igaz, mert pár nap múlva láttam a pasit, és fel volt szakadva a szemöldöke, meg a tesómnak látszott a szorítás a csuklóján)

Másnap szakított üzenetben a barátjával, és elmondta anyának meg az apjának(csak az anyánk közös, külön apától vagyunk)Az apja nagyon kiborult, anya pedig már ekkor furcsán reagált. Szerinte meg kellett volna beszélniük, és túllendülni ezen a dolgon. Ezután folyamatosan mondta anya is, meg apám is a tesómnak hogy ki kéne békülniük,meg apám szerint ez nem is volt "igazi" erőszak, mivel nincsenek tanúi. Az igaz hogy a szobában nem volt velük senki, de mikor kiszaladt a tesóm és felkeltette a két barátnőjét, akkor nekik rögtön leesett a dolog. Amúgy ezután hívták az egyik barátnője barátját, aki értük ment, és ő is mondta hogy a tesóm szó szerint remegett.

Szóval már annyira zaklatták azzal a dologgal hogy jöjjenek össze megint, hogy tesóm utána egy hétig szó szerint csak enni, meg a fürdőbe ment ki a szobájából. Nem beszélt senkivel, és egy idő után engem is kezdett lerázni, pedig előtte nagyon jóban voltunk.

Viszont pár nappal ezelőtt anyám kitalálta hogy ő megint összehozza őket(mert ez náluk csak egy kis összezördülés véleménye szerint) és így áthívta a pasit anélkül hogy megkérdezte volna a nővéremet. De nem csak hogy az ajtóban találkoztak volna, anyám egyenesen felengedte a tesóm szobájába. A tesóm nagyon kiborult, még soha nem hallottam ennyire kiabálni,szó szerint visított. Minden beteg xarnak elmondta a pasit, anyámnak is nekiesett, hogy ezt hogy képzeli. És ami a legmegdöbbentőbb, hogy anyám csak annyit mondott hogy "halkabban mert én nem ilyennek neveltelek". Ezután a tesóm összepakolta a cuccát, és átment az apjához. Ez három napja volt, és eddig csak annyi történt hogy küldött nekem egy üzenetet hogy rendben van és majd keres, vagy találkozunk valahol, mert ő nem jön vissza ebbe a házba. Anyám is cirkuszolt az első két napban hogy hogy képzeli ezt a nővérem, de aztán még a tesóm apja is felhívta hogy mit képzel magáról anyám, és durván össze is vesztek. Anya azóta viszonylag lenyugodott, és azt mondja majd hazajön a tesóm ha megjön az esze.

Én próbáltam beleszólni az ügybe, beszélni anyával hogy hagyjon fel ezzel a dologgal, de csak annyit mond hogy ne szóljak bele, mert 16 évesen nem értem én a párkapcsolatokat, de legfőképpen a férfiakat nem. Pedig én csak annyit mondtam hogy hagyja békén a nővéremet, mert akkor tényleg nem jön haza és véglegesen az apjánál marad. Amúgy 2 hónap múlva lesz 18 éves, és a válás után anyánál lett elhelyezve, de az apját hetente látogatta.Én 16 vagyok ha ez számít valamit.


2020. jún. 5. 17:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ha anyucikátok szerint ez csak egy összezördülés volt, ami simán megbeszélhető, akkor sajnos komoly gondok vannak a buksijában.
2020. jún. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ha nem anyád főnökének a fia lenne akkor más a sztori. Anyádat inkább nem is minősítem. De mégis: nem anya az ilyen. A tesód helyében többé nem állnék vele szóba.
2020. jún. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Vétkesek közt cinkos aki néma. Sajnállak titeket, hogy ilyen szüleitek vannak.
2020. jún. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Thispain ***** válasza:
100%
Anyád az konkrétan nem normális, és apád se nagyon. Itt teljesen helyén való lenne az a mantra, hogy "aki mondja másra...". Szerintem az lenne a legjobb, ha a tesód végleg az apjánál marad, a szüleidre meg, ha nem is a láb alol való eltétel, de egy alapos fejmosás ráfér.
2020. jún. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Beteg emberek a szüleid. De ezt most a szó szoros értelemben véve gondolom. Tesódat nagyon becsülöm amiért szembeszállt és a körülményeket reálisan látta. Sosem mennék vissza a tesód helyèben, a szüleidet pedig terápiára kellene küldeni. De komolyan, szakember kellene nekik.
2020. jún. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok- még annyit, hogy lehet ezt elbagatellizálni, de ez bőven nem az a téma, hogy beszélj “anyàd fejével”. Sehogy, te ide édes kevés vagy, ez bőven nem az a kategória, amit ennyivel kéne elintézni, itt súlyos bajok vannak a fejekben. És ezt egy szakember teheti helyre. Ne haragudj, de nagyon durva, amit a szüleid csinálnak, meg a világról való felfogásuk. A helyedben én is elmennék minél hamarabb mert ez rohadtul nem normális.
2020. jún. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja és anyád nem “piszkálja” a tesódat, hanem ez kimeríti a bántalmazás egyik durvább fajtáját. Csak gondoltam szólok.
2020. jún. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Savlekotő ***** válasza:
100%

Készülhetsz hogy téged is majd egy erőszakolóhoz kényszerít,nála az erőszakos közösülés úgy tűnik belefér.. Mi van ha a nővéredet megint megpróbálja a saját szobájában megerőszakolni a fickó,ti csak kint álldogáltatok volna,ő meg bent üvölt síkit.. Naná hogy lelépett,miután nem érzi magát biztonságban a saját otthonában mert a saját anyja egy erőszakos pasashoz lökdösi,ráereszti,mi van ha újra beengedi anyuka a fickót,vagy épp megteszel neki te is.. Remélem többé nem megy vissza és javaslom hogy kérj segítséget mert nővéred sorsára juthatsz ,Anyád fejébe nagy gáz van.. Ezen a területen dolgozom...

70F

2020. jún. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A nővéred jól tette, vissza ne menjen és te is lépj le, amint tudsz!


Az pasast meg fel kellene jelenteni.

2020. jún. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem a Novered erdekli Anyadat, hanem, hogy mit szol majd a fonok! Undorito! Tamogasd a tesodat, de Anyadnak felesleges magyarazni..o sajnos teljesen mas szemszogbol kozeliti meg a dolgokat...
2020. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!