Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apámtól teljesen befeszülök...

Apámtól teljesen befeszülök és mindig nagyon ideges leszek tőle. Hogyan győzzem ezt az érzést le?

Figyelt kérdés
Már lassan 15 éve, hogy elköltöztem otthonról és teljesen más életformát alakítottam ki magamnak, amiben nagyon jól érzem magam. Apukám heti egyszer szokott felhívni, Anyukám többször is, de sokszor van, hogy mikor Anyuval beszélek Apu kiveszi a kezéből és ő mondja tovább. Mindig mikor beszélek vele, vagy nagy ritkán találkozom vele feszült és ideges leszek. Igazából nem bánt, nem tesz megjegyzéseket, csak az ahogy beszél, amilyen lassan, de mégis kapkodva, lényegtelen dolgokra kitérve, ahogy Anyukámat ugráltatja, ahogy látszik, hogy egy rendkívül körülményes ember, ami nyilván már a korából is adódik, (most lett 60 éves)valahogy nagyon ideges leszek tőle. Nem haragszom vagy nehesztelek rá, semmi ilyesmiről nincs szó, csak utálom ezt a zaklatott állapotot ami keletkezik bennem a találkozásunk vagy beszélgetésünk után. Anyukámmal semmi ilyen nincs, csak mivel állandóan együtt vannak, Anyuval soha nem tudok rendesen beszélgetni kettesben. Megszakítani nem akarom velük a kapcsolatot, mert szeretem őket, főleg Anyukámhoz nagyon ragaszkodom is, meg nem rossz emberek egyáltalán, csak lehet én vagyok a hülye. Nem tudom, járjak talán pszichológushoz?

2020. jún. 8. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
19%
Igen, valószínűleg valami gyerekkori történet, amire nem emlékszel. Ezt jó lenne megtalálni, legyűrni, feldolgozni.
2020. jún. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%

Nem kell ide orvos.

Ezt a gondolatot te táplálod magadban.


Gondolj arra, hogy lehet hogy te is ilyen leszel ennyi idősen.


Keress benne valamit ami tetszik, és csak arra koncentralj.


Ok, kiskorodba milyen jófej volt, hogy hozott neked egy kisautót vagy babát.

Vagy hogy szerette a kutyát .

Valamit.

2020. jún. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkorodban milyen volt a kapcsolatotok? Mennyi idot toltottetek egyutt es azt milyen minosegben? En mindket szulomtol befeszulok, anyamtol jobban, mert apammal teljesen megszakitottam a kapcsolatot. Altalaban az ilyen dolgoknak van oka, en anyammal 4 evet eltem egyutt, 4 ev szinte megallas nelkuli orditas volt az eletem, nekem valoszinu ez az oka a szorongasomnak iranyaba.
2020. jún. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%
Én pontosan ugyanígy vagyok vele, de én magamnál tudom az okát. Apukám nagyon szigorú és nagyon hangulatember, ha épp rossz kedve van, nem lehet szólni hozzá, mindig másokon vezeti le a feszültséget, és a legrosszabb, hogy olyan pókerarca tud lenni, hogy amíg meg nem szólal, addig nem tudni, hogy épp milyen a hangulata. Gyerekkoromban nagyon sokat foglalkozott velem, sokat játszottunk együtt és van vele egy csomó jó emlékem, másfelől viszont ha épp olyanja volt, apróságokért kiabált vagy megütött. Ezért hiába tudom, hogy alapból jó ember, meg ha épp jó kedve van, akkor tök kedves, jó a humora, meg minden, mégse állok hozzá olyan közel, mint anyukámhoz, aki sokkal kiszámíthatóbb, türelmesebb és nyugodtabb.
2020. jún. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!