Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szeretnék tovább boxolni...

Nem szeretnék tovább boxolni de anyám nem engedi, hogy abbahagyjam... Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb. 8 éve boxolok, de már legalább négy éve szeretném abbahagyni. Egyébként egész jó vagyok benne, nyertem pár bajnokságot is, de nem élvezem már annyira és kicsit úgy érzem, hogy nem is lettem tőle annyira kigyúrt, ezért már nem szeretném többé csinálni.

Anyám nem nagyon akarja, hogy abbahagyjam, ezért még nem mondtam meg neki, hogy hogy érzek ezzel kapcsolatban, de még Július közepéig(amikor lesz egy intenzív edzőtábor) szeretném abbahagyni.


Alternatívaként átállnék teljesen a kondira(amit egyébként már régebb óta csinálok), mert azt élvezem is és könnyebben növesztek vele izmot.


F16



2020. jún. 8. 19:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Hihetetlen ez a szülői hozzá állás. Ez az örökös magyarázkodás, hogy miért nem akarok csinálni valamit. A megértés teljes hiánya. Miért nem elég annyi, hogy nem szeretem. Erőszak a javából. "Én csak jót akarok neked" - mondja a mama. Sokan megsérültek, lelkileg összetörtek, némelyek belehaltak már a jó akaratba.
2020. jún. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Állj a sarkadra és mondd meg, hogy abbahagyod.

Én évekig táncoltam versenyszerűen, az anyám nem engedte abbahagyni, míg végül anorexiás lettem és kórházba kerültem. Maradandó egészségkárosodás, mert anyám ragaszkodott a heti 5x4 órás táncórához, és soha egy fellépést vagy versenyt nem hagyhattam ki. Az elején még szerettem, de teljesen belebetegedtem és megutáltam az egészet. Hidd el, nem éri meg!


L/25

2020. jún. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Fura ez a felállás, mert általában fordítva szokott lenni...

Nem is tudom milyen szülő -főleg anya- az, aki a bokszot támogatja. Akinek tetszik, ha megütik a gyerekét...

2020. júl. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

ne menj el órára, ennyi. tényleg nagyon nagy gond, hoyg ütéseket kap a fejed, pláne ilyen fiatalon. A legtöbb boxoló teljesen elbutul.

A pénzt költsd kondira. gondolom, nem fog magánnyomozót rádállítani.

Mit tud tenni ha megtudja? xD feljelent a rendőrségen? Kitagad? ha kitagad, nagy bajba kerül.

2020. júl. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam a zongorával. 8 évig tanultam, 6 évig okés volt, az utolsó 2 nagyon nem. Utáltam, ellógtam óráról, de anya mondta hogy fejezzem be, hogy kapjak bizonyítványt.

Lement a 8 év, felszabadultam.

Azóta eltelt újabb 8 év és szinte minden nap gondolok a zongorára. Milyen tehetséges lehetnék most, ha szívvel csináltam volna és nem hagyom abba. Milyen hálás lehetek azért, hogy erőltették és így tudok hangszeren játszani.

Lehet hogy az enyém egyedi eset. Ha semmiképp nem szeretnéd csinálni, ne csináld. Amikor én is abbahagytam, pár évig nem jött elő a rossz érzés. Lehet, hogy te is évek után tapasztalod meg és az is lehet, hogy soha.

2020. júl. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Hármas nagyon adom 😂Boxold le
2021. ápr. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Párduc-1 válasza:
Ha van még kedved harcolni tanulni, járj Shito Ryu karatéra. Ott nem vernek szét, nem károsítja az egészséget, de nagyon sokat tanulhat az ember. (És nincsenek versenyek.) Vagy sportolj teljesen mást. Szerintem jól teszed, hogy abbahagyod. Hosszú távon nem egészséges az ökölvívás.
2023. máj. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem ez a lenyege a kerdesednek, de sokkal szebb es sportosabb egy boxolo teste, mint amit egy konditeremben ossze szoktak hozni magukbol.
2023. máj. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!