Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Iszik az anyám lassan 10 éve....

Iszik az anyám lassan 10 éve. Ti mit tennétek? Már nem akarom vele tartani a kapcsolatot!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1,5 elköltöztem anyumtól. Nekem lett egy párom akivel még mindig együtt élek. Anyumnak viszont vége lett a kapcsolatának a sok ívás miatt. Kb 10 éve iszik elvesztette a munkahelyét is 1 hónapja kb emiatt,de már ez érett,sok esélyt kapott csak ő nem élt vele.

Most viszont az én barátomat szapulja,elmondja mindennek és fel akarta hívni hogy elmondja én milyen vagyok valójában. Szerintem szét akar szedni hogy én pénzeljem és visszaköltözzek hozzá! 10 éven át mondtam neki hogy tegye le a sört mert nem lesz jó vége. Nyilván ezért nem marad mellette senki mert nem tűri ezt el normális ember. Én lemondtam róla,tegnap is szidott bennünket..Csúnya dolog lehet,de már nem bírom elviselni amiket mond rólunk és a többi emberről ha éppen nem tetszik neki valami. Megszeretném vele szüntetni a kapcsolatot mert csak idegbeteg leszek tőle. (mindennap 6 sör + frontin biztos bemegy)



2020. jún. 9. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Akkor tedd meg. Ne csak beszélj róla. Ne keresd többet ennyi.
2020. jún. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondanám neki, hogy most egy ideig ne beszéljünk. Esetleg havonta max egyszer felhívnám, hogy mi van. Szerintem ez az ő érdeke is, el kell érnie egy totális mélypontot ahhoz, hogy meg akarjon gyógyulni.


(az én apám is alkoholista, pár éve józan szerencsére)

2020. jún. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
1.5 éve elköltöztél, már akkor meg kellett volna tenned. Nem értem, mi tart vissza, engem nem tartott vissza anno semmi és azóta is életem legjobb döntése volt.
2020. jún. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos, amíg kapcsolatban vagy vele, nem fog változni semmi, hiszen ez kb engedély neki arra, hogy folytassa az ivást. Egy kis dorgálás, fenyegetőzés nem hoz változást. A következményekre van szüksége sajnos. Akkor tud rádöbbenni, hogy tényleg magának, pontosabban az ivásnak köszönheti ezt.
2020. jún. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%
kérdezd meg tőle hogy miért iszik és próbáljátok megbeszélni
2020. jún. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Hát akkor tedd meg. Ne csak úgy, hogy elzárkózol-nem keresed, hanem mondd meg neki, hogy ezt akarod! Azért hagyd nyitva a dolgot, hogy ha megváltozik akkor kereshet, addig nem. Mégiscsak az anyád.
2020. jún. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

1. telefonszámaitokat (a párod és te) cseréljétek le

2. amikor hívod, ne legyen a számod kijelezve az ő telefonján

3. kezdj el pénzt félre tenni a temetésére

4. ami energiát a vele való kapcsolat tartása kötött le, fordítsd másra

5. eszedbe se jusson, hogy egy kicsit is felelős vagy a döntéseiért

6. készülj arra, hogy a rokonság szemében te leszel a sz*r ember

7. fókuszálj a saját életedre


Kitartást!

2020. jún. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak szard le, szakítsd meg vele a kapcsolatot. Még telefonszám csere sem kell, le lehet tiltani a számát, vagy egyszerűen ki kell nyomni és kész.
2020. jún. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!