Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám miért viselkedik így...

Apukám miért viselkedik így velünk?

Figyelt kérdés

Apukám nyugdíjas és közös házban lakunk, én(a fia) vagyok a tulajdonos ,ő a haszonélvező. Gyerekként elvesztette édesanyámat, ő gondoskodott rólunk,miután elhunyt apukám elhanyagolta magát.


Velünk él a párom is lassan már 2 éve. Sajnos mikor párom ideköltözött apum nem barátkozott meg egyhamar vele, mert a barátnőm elkezdett ránk mosni( régen kézzel kellett kimosnunk a ruháinkat,nem volt mosógépünk) , főzött ránk bármi bajunk van rá lehet számítani. Apám sokszor úgy beszél vele mint egy kutyával, sose köszöni meg neki az ebédet, vagy akármit.

Tavaly nyáron kiderült hogy apumnak szívbetegsége van , nem szedte a gyógyszereit így levágták a jobb lábán a nagylábujját, fél éven át a párom kötözte a sebét, injekciózta, gyógyszerekért futkosott. Miközben én 12 órázgattam hogy meg tudjunk élni.

Apukám 72 éves, van mikor rájön az 5 perc és megsértődik ránk a semmiért. Nem akar enni az ételből, hozzánk se szól mikor szólunk neki, a faluban mindenkinek ilyenkor panaszkodik ránk hogy elviselhetetlenek vagyunk stb. Pedig szószerint a ki van szolgálva.

Miért bánik így velünk? Egy kedves szava nincs hozzánk?


2020. jún. 9. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert öreg, valószínűleg (nem sértés) nem százas már, érelmeszesedés, kevesebb oxigén jut az agyba, demencia, akármi lehet. Nem ritka dolog, ilyenkor már sokszor össze vissza beszélnek.
2020. jún. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elhiszem, de a barátnőm meg magára veszi mikor azt mondja elmegy a falubeli konyhára és ott fog ebédelni,mintha szegény lány szarul főzne.
2020. jún. 9. 18:44
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze értem, sőt, nálunk is hasonló volt a szitu, csak nagyanyámmal. Én jártam át reggeliztetni, ebédeltetni meg hasonlók, a végén már azzal jött, hogy meg akarom mérgezni, meg bezárta az ajtót, kulcsot benne hagyva, mert megakarom ölni stb
2020. jún. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kb most apum is ilyen lett,mint ahogy a 2.Válaszoló írta. Azt terjesztgeti hogy , a barátnőm főztjétől neki mindig fáj a hasa és szorulása van. Ezért a falukonyhán fog enni. Mellesleg én is eszem a párom főztjéből és semmi bajom.

Mit tegyek vele?

2020. jún. 9. 18:54
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem ti laktok Gór meleltu faluba?
2020. jún. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem, Békásmegyeren élünk. Miért?
2020. jún. 9. 18:57
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Mert volt egy ilyen kérdés, csak a baratnőtöl.

De akkor nem a barátnőd volt.


Nézd a sertodéssel nem tudtok mit csinálni, viszont a helyetekbe én küldenem a falukonyhara.


Többet N adnék neki főtt ételt.

A barátnődnek mond meg, hogy ezért ne sertodjon meg, de inkább egyen ott.

2020. jún. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nehezen viseli, hogy idős korára olyan állapotba került, hogy ennyire ki van szolgáltatva, másokra van utalva.
2020. jún. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A párod nagyon becsüld meg, nem sokan vállalnák ezt.
2020. jún. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kovpet ***** válasza:

"azt mondja elmegy a falubeli konyhára és ott fog ebédelni"


Ezt mondjuk ki lehetne próbálni... OK, idős, OK, szomorú, de azért bunkózni akkor sem kellene azzal, aki kiszolgálja úgy, hogy az még kötelessége sem lenne, ugye. Menjen egy-két hétig, nézze meg, hogy úgy jobb-e neki, ne csak gonoszkodjon.

2020. jún. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!