Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos, hogy...

Szerintetek jogos, hogy apukám így viselkedik? Mit csináljak? Elég rosszul esett 19/L

Figyelt kérdés

augusztus végén megyünk 1 hetes nyaralásra, kérdeztem a szüleim, hogy a barátom ( több mint 1 éve vagyunk együtt) jöhetne-e ( eddig 1x találkozott a szüleimmel, szerintem tökjó alkalom lenne ez arra is hogy jobban megismerjék. Én voltam a barátom szüleivel Balcsin náluk)

Anyukám meg is engedné hogy velünk jöjjön de apukám azt mondta, ő nem akar egy idegent kerülgetni, szóval nem... Ez elég rosszul esett, barátomnak nem is mondtam el hogy ezt mondta az apukám...


2016. aug. 9. 10:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Mivel alig ismeri, így jogos, hogy szinte idegen neki a barátod. Azt is megértem, hogy rosszul esett. Egyébként, ha több mint 1 éve együtt vagytok, hogyhogy csak 1x találkozott vele?
2016. aug. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
98%

Részletek?

- Hova mennétek? Miért kéne kerülgetni? Nem fértek el? Kicsi a hely?

- Ki fizetné a barátod költségeit? Ő? Vagy a szüleidnek kéne?

Alapvetően érthető, hogy apukád, ha végre szabadságon van, akkor szeretné elengedni magát. De ugye ez a helytől is függ, hogy hova mentek. Pl. egy nyaralóban, ahol van két külön szoba és nem egymás szájában vagytok, ez sem lehet gond.

2016. aug. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Horvát tengerpartra mennénk, ilyen szervezett buszos utazással, külön szállodai szobánk lenne a barátommal, természetesen ő fizetné a saját részét
2016. aug. 9. 11:06
 4/28 anonim ***** válasza:
83%

Akkor nem tudom, hogy apukád miért zárkózik el ennyire, hiszen, ha jól értem, teljesen külön szobában lennétek. Kb. annyi vizet zavarna a barátod, mint bármelyik másik vendég. Gondolom, együtt ennétek egy asztalnál, meg elmennétek együtt ide-oda. De nyilván semmi sem kötelező.

Talán volt már valami konfliktus? Mert fura, hogy egy év alatt egyszer találkoztak. Eleve van valami ellenérzés a barátod felé?

2016. aug. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
97%

Tulajdonképpen megértem, hogy ha a saját családjával (anyukád meg a közös gyerek = te) tervez nyaralást, akkor nem akar egy kivülállót ehhez.

Ez így egy családi nyaralás, és a barátod nem családtag, nem ismerik - szóval jogos részéröl.


Ha össze akarod öket ismertetni, akkor az ne egy nyaraláson legyen, hanem otthon, a megszokott környezetben. Ugyanis elöfordul - elég gyakran -, hogy nem igazán tudnak egymással kijönni és ebben az esetben mindenki nyaralása tönkre lesz téve.

2016. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
62%
1 év alatt 1x látta a barátod? Az igen... Teljesen idegen számára, csodálod, hogy nem akarja kerülgetni?
2016. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
nem értem miért lenne az "kerülgetés" ha velünk jön egy számomra fontos ember... nem értem miért nem lehet elfogadni, hogy én szeretem őt, ezért nem lenne olyan nagy kérés, hogy jöjjön szerintem... főleg, hogy családi nyaraláson már voltunk a Balcsin és a barátom még nem volt külföldön, szóval nagyon szívesen jött volna...
2016. aug. 9. 11:40
 8/28 anonim ***** válasza:
70%
Alapjáraton szereti a baratodat?
2016. aug. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%

Mert apukád a Horvátországi nyaralást úgy tervezte, hogy ez idö alatt a feleségével meg a lányával tölti az idöt és nem mással.


Meg ahogy valaki írta, ha a barátod nem illik bele a családi hangulatba meg szokásokba, akkor a nyaralás senkinek nem pihenés meg lazítás lesz, hanem stressz, idegeskedés meg mérgelödés.

A családi nyaralás nem arról szól, hogy te a barátoddal elvagy valahogy, ök meg vagy látnak téged vagy sem. de ha igen, akkor meg egy számukra idegent is el kell viselniük.


A barátodat otthon, nyugodt körülmenyek közt mutasd be a családnak, egy - két napot még ki lehet bírni, ha nem jönnek ki egymással, de a nyaralás nem erre való.


Ha meg a barátod külföldön akar nyaralni veled, akkor azt szervezzétek meg kettesben, és ne a szüleid költségére tegyétek, de föleg ne úgy, hogy esetleg mindenki nyaralását tönkreteszitek ezzel.

2016. aug. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
55%

NEKED fontos a barátod, NEKIK - a SZÜLEIDNEK - meg egy idegen!

Nem tudom, ezt mért nem tudod felfogni?!?!?!

2016. aug. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!