Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek manapág mi az...

Szerintetek manapág mi az ideális kor családalapításra? Ha egyáltalán van ilyen?

Figyelt kérdés

26 éves fiú vagyok, aki most fejezi be az egyetemet. Lehet ez nálam családi vonás, de az én családomban senki nem házasodott 30 éves kora előtt, apum kb 40 éves volt, mikor születtem. Így a a nagyapámat már nem is ismerhettem.


Én magam se gondolom hogy a következő 10 évben családot alapítanék, mert mondjuk egy doktori vagy egy jobb munka mellett nehéz megtalálni a work life balance-t. De elismerem, hogy vannak élethelyzetek, amikor már a 20-as éveiben is bevállalja valaki a gyereket.



2020. jún. 14. 13:53
1 2 3 4
 11/39 anonim válasza:
29%
Ja. Igen. Nyilván az is sokat számít, hogy milyen egyetemre mész.
2020. jún. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
59%
#9 jaoké. Akkor csináljatok 80 évesen, HÁTHA egeszséges lesz. Csak mondjuk azt a gyereket fel is kell(ene) ám nevelni... vagy az már nem számít, csak valaki szülje meg?
2020. jún. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
Gondolom eleg extrem pelda volt ez. De mondjuk 40 egy ferfinal meg nem a vilag vege.
2020. jún. 14. 14:18
 14/39 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem kell elítélni azt aki 30 alatt szül. Nem mindenki megy egyetemre. Sok ismerősömnek már 23-24 éves kora körül megvolt az esküvő és saját ház/lakás, mert 19 éves koruk óta (szakmunkás) dolgoztak. Vagy pedig a szülők segítettek nekik, így autó, lakás már el volt intézve. Sőt, nem minden nő álma a karrier. Sőt, mondok jobbat, sokan a kettőt együtt (karrier, család) is remekül tudják vinni. Az hogy valaki korán házasodik, vállal gyereket nem egyenlő azzal hogy boldogtalan lesz az életük, vagy hogy elválnak, csak azért mert a ti környezetetekben ez van. Az enyémben meg pont hogy nem. Én 23 évesen végeztem az egyetemet, és még lehet egyszer továb tanulok, de inkább elkezdtem dolgozni. Hogy miért? Hogy legyen pénzem, kitudjunk venni egy lakást a párommal, és gyűjthessünk a közös családi házra. Mire odaérünk lehet már leszek 26 éves sajnos, és csak utána jöhet a baba. Én személy szerint bánom. Jobban örülnék ha már meglenne a ház és stb mint a többi barátnőmnek. Nem akarok 30-as anyuka lenni.
2020. jún. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
75%

Nem, a 40 nem.


Ismerek olyat aki 55 évesen lett apuka eloszor majd 58 evesen masodszor. Nem gyozi nyitni a megtakaritasi szamlakat, hogy ha majd hirtelen elpatkol akkor legyen valami a jelenleg bébi gyerekeinek.

2020. jún. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
50%

Szellemi érettség, szándék és anyagi helyzet függvénye.

Ezen 3 "összetevő" mindegyike esszenciális, habár az első tényezőre talán pozitívan hathat a gyerekvállalás, az utolsó esetben pedig utólag is beindulhat az ösztön.


Jómagam 24 vagyok, a párom 20, 5 éve élünk kapcsolatban.

Van saját otthonunk (igen, kaptuk, pontosabban örököltük), 2 autónk (magunk vettük), a szüleink is stabil helyzetben vannak, a párom egyke.

Én gimnázium után nem mentem egyetemre, édesapámnak kezdtem dolgozni, a barátnőm egyetemista.

Az egzisztencia adott, véleményem szerint a szellemi érettség is.

A szándék hiányzik egyelőre, de nem érzem úgy, hogyha már most vágynánk rá, felelőtlen döntés lenne.

2020. jún. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
81%

Valaki huszonévesen és érett rá, valaki harminc felett lenne jó szülő szerintem. Inkább az anyagiaktól függ. Én például nem vállalnék addig gyereket amíg nincs ház, autó meg az egyik félnek biztos állása.

De ha mégis kéne egy kort mondani, akkor 25-től már teljesen okés szerintem.

2020. jún. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
36%
Olvassatok utána, a férfinál romlik a sperma minősége, ahogy telik az idő...
2020. jún. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
77%

Nem azt mondtam, hogy 80 évesen csináljanak gyereket, de a férfiaknál kevesebb mint 20 éve figyelték meg, amit a nőknél már évszázadok óta, hogy van "biológiai órájuk".

Nagyon vitatott téma a kutatók körében is, de azt senki nem állítja hogy a férfiak, 40 év felett nagyobb eséllyel nemzenek beteg, vagy nem teljesen egészséges gyereket...

A nőknél megfigyelhető, hogy ez a határvonal valóban ilyen 40 év körül van (de ez szubjektív is), a férfiaknál csak nagyon elenyésző esetben.

Idősebb korban érdemes lehet genetikus szakorvos véleményét kikérni, de a 40 év még nőknél is olyan, hogy beleférhet. A férfiaknál meg aztán méginkább, 50 év körül már lehet hogy ajánlott jobban átgondolni... De itt csak százalékról beszélünk, egy 23 éves párról is lehet a gyerek ugyanúgy down-szindrómás, vagy akármi.


40 éves ember meg még simán él 30-40-50 évet.

Az alatt fel tudja nevelni a gyereket bőven...

De a 20 éves apuka sem jobb, az sem feltétlenül lesz ott a gyereknek 60 éves koráig és nem biztos, hogy fog dédunokázni, mert az is ugyanúgy leléphet, meghalhat autóbalesetben, és sokkal nagyobb arra az esély hogy nem tudja azt az anyagi biztonságot megadni amire egy családnak szüksége van!

2020. jún. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
Ez a romlik a sperma dolog eleg szubjektiv. xD Van akinek a 20-as eveiben se jo, kesobb nem hiszem, hogy javulna.
2020. jún. 14. 14:47
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!