Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek manapág mi az...

Szerintetek manapág mi az ideális kor családalapításra? Ha egyáltalán van ilyen?

Figyelt kérdés

26 éves fiú vagyok, aki most fejezi be az egyetemet. Lehet ez nálam családi vonás, de az én családomban senki nem házasodott 30 éves kora előtt, apum kb 40 éves volt, mikor születtem. Így a a nagyapámat már nem is ismerhettem.


Én magam se gondolom hogy a következő 10 évben családot alapítanék, mert mondjuk egy doktori vagy egy jobb munka mellett nehéz megtalálni a work life balance-t. De elismerem, hogy vannak élethelyzetek, amikor már a 20-as éveiben is bevállalja valaki a gyereket.



2020. jún. 14. 13:53
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

Ez ugrik be minden ilyen kérdésnél :

[link]

2020. jún. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
52%

Már hogyne romolhatna a sperma minősége? Az egészségtelen életmód bisszútávon betesz a spermának is. Egyáltalán nem biztos hogy a nőnek van baj a pete minőségével. Ezek akkor derülnek ki mikor célzottan ilyen vizsgálatra mennek mert nem sikerül a teherbeesés. Tele vannak a meddőségi központok.

Nőknél 30 előtt van a legkevesebb esélye a kockázatmentes terhességnek. Utána már nagyobb eséllyel lesznek bajok a hormonnokkal, és a pete minősége is romlani kezd.

Anyagiak ide-oda ezt nem lenne szabad elfelejteni. Persze most nem azt mondom hogy mindenki most azonnal házasodjon meg, de azok a párok akik húzzák az időt pedig szeretik egymást és majd ha még lesz ez, vagy majd ha meglesz az akkor szeretnének gyereket azoknak mérlegelni kellene.

2020. jún. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
34%
Aki gazdag idősebb férfiakat hoz fel példának az el felejti hogy nekik rengeteg pénzük van magánklinikára és spermadonorra. Az hogy az valóban az ő gyereke-e azt mi nem fogjuk megtudni.
2020. jún. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
66%

Egy ferfinak nagyjabol mindegy, ha csak utodokat akar biztositani a genjei tovabbvitelere.

Azonban a noknek nagyon nem mindegy es ehhez kellenenek a normalis felelossegteljes biologiat ismero ferfiak.

A noknek 30 alatt mar szulniuk kene, de legkesobb 35-ig. Utana a szervezetuk (termekenyseg) viharosan oregszik (csokken) majd 40-45 kozott par ev alatt szinte lenullazodik. Persze ettol meg teherbe eshetnek szulhetnek egeszseges babat es birhatjak is fizikailag csak eppenseggel amikor a gyerek 20 eves ok mar 60-65 evesek lesznek. Es ha az o gyerekuk is csak 30 folott szul akkor nagymamak sose lesznek. Ez elsosorban a gyereknek lesz rossz, mert igenis a nagymama az egy hasznos dolog es tok jo ha van mindenfele szempontbol.

Tehat felelossegteljes ferfi aki pl. 30 evesen keres maganak part x evvel fiatalabbat es azt biztatja a gyerekvallalasra es ebhen tars is. Ha meg tudja o csak 40 evesen akar gyereket akkor nem all ossze 30 evesen egy vele egykoru csajjal, hogy utana zt belerangassa a na dragam most mar 39 evesek vagyunk vegre akarok gyereket hulyesegbe (hulyeseg mert mi van ha nem jon ossze elsore a baba es csak telnek majd az evek es a vegen lombik kell...tisztagaz).


Idealis kor meg amugy sose lesz, ha csak a karrier a tokeletes lakas es korulmenyek es jaj kieltem e mar magam ami a szemunk elott lebeg.


En sose voltam epp megfelelo parkapcsolatban ezert nem szultem tul koran. Ha jobban jott volna ki a lepes 20eves koromban nehany ev munka utan szulhettem volna. Akkor mar nagy gyerekeim lennenek es eppen ujra mehetnek nagyobb utakra stb. Mas meg lehet forditva gondolja.

2020. jún. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

Bizony a nőknél a peteérés korlátolt.

Mégis vannak kivételek.

Kolléganőm 40-43-52 évesen szült.


Nem lehetetlen és nem feltétlenül veszélyes. Sokat fejlődött az orvos tudomány és az ismeretek ebben a témában.


És a férfi sperma romlása is igaz.


Mindenkinél sokat ront az egészségtelen, mozgás szegény életmód és a de-stresszes mindennapok. Különös tekintettel a cukorbetegségre! Ez férfira és nőre is érvényes. Ezért nem lehet általánosságban azt mondani, hogy minden nő 40 után nem képes, mert van, akinek korábban és van, akinek később jön el.


Mégis a jó válaszok nem kapnak elég tiaztteletet, mert személyes kétely erősebb, mint a kíváncsi érdeklődés.

2020. jún. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

25. Senki sem mondta hogy 35-40 után már senki se képes spontán teherbe esni vagy kihordani egy terhességet. De tény hogy 30 után a nőknél elkezdődik egy folyamat. Legkésőbb 35-nél.

A kérdésben nem feltétlenül férfiről van szó, én ezért említettem meg.

Sok embert ismerek aki 30 körül érett meg fejben hogy családja legyen. Nem kell erőltetni. Csak számításba venni hogy a testünk öregszik.

2020. jún. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Szerintem atlagosan mindent figyelembe veve olyan 25-30 kozott lenne idealis, de ez mindenkinek mas.
2020. jún. 15. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

szerintem is 24-35 között a legideálisabb.

Én 27 vagyok, pár hónapja találtam először olyan fiút akivel nagyon el tudnám képzelni. De szerintem 2-3 év ígyis lesz mire eljuthatunk idáig. Úgyhogy én ha minden tökéletesen alakul 30-32 évesen lehetek anya.

Azt olvastam,hogy a nők 25. életévétől romlik évről-évre a termékenységük.

Vannak baártnőim akik már 22-25 szültek ,van akinek 2-3 is van. Azt nem gondolom,hogy ez a legjobb döntés,mert tényleg úgy 25. évemig nagyon gyereknek éreztem én is magam,mármint akkoriban azt hittem milyen felvilágosult vagyok,de rájöttem baromi gyerekes voltam.

De már 25 felett szerintem bármikor ideális a dolog. és mindenképp 40 alatt. Legkésőbb 35-36 vállalnám be,azután már nem hiszem..

2020. jún. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Az én szüleim viszonylag fiatalok voltak.

Anyum 21 (8 általánossal) Apukám 24(érettségivel) volt amikor a bátyám született. Nagyon szegények voltak. Aztán 3 évre rá született a nővérem akkor is szegények voltak, megszülettem én is később. Akkor döntötték el hogy el költözünk. Elköltöztünk, és szüleim legjobb döntése volt mert azóta mindenünk megvan ami szükségünk van. (Anyum 20 volt amikor házasodott) szerintem 25-35 év között ideális családot vállalni, persze csak ha megvannak hozzá a körülmények, mert akkor nem is leszel fiatal hozzá, meg nem is leszel öreg hozzá. (Bocsánat a kihagyott vesszőkért vagy a helyesírási hibákért)

2020. jún. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a gyerekeknek csak előnye, öröme lehet a nagyszülőkkel való együttélésből. Jobb a mindennapos kapcsolat, mint a majdnem idegenkénti találkozás hétvégeken a jobb esetekben.
2020. jún. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!