Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek manapág mi az...

Szerintetek manapág mi az ideális kor családalapításra? Ha egyáltalán van ilyen?

Figyelt kérdés

26 éves fiú vagyok, aki most fejezi be az egyetemet. Lehet ez nálam családi vonás, de az én családomban senki nem házasodott 30 éves kora előtt, apum kb 40 éves volt, mikor születtem. Így a a nagyapámat már nem is ismerhettem.


Én magam se gondolom hogy a következő 10 évben családot alapítanék, mert mondjuk egy doktori vagy egy jobb munka mellett nehéz megtalálni a work life balance-t. De elismerem, hogy vannak élethelyzetek, amikor már a 20-as éveiben is bevállalja valaki a gyereket.



2020. jún. 14. 13:53
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Nagyszülőkkel való együttélés? Hát, szerintem a családban mindenki idegbeteggé vált volna, ha ez történik. Kellett a tisztes távolság, persze elismerem, hogy vannak ilyen családok, ahol 3 generáció is együtt él, vagy nem erre gondolsz? Nálunk - sajnos már nincs nagyszülő, de utolsó években elég sok volt a konfliktus, főleg 30 éves sérelmek amik előtörtek. Ilyenek mellett szerintem nem túl jó együttélni. Meg amúgy sem.De ugyanakkor sosem tekintettem idegennek a nagyszüleimet, gyakran találkoztam velük, havonta többször is. Illetve kiskoromban ha szüleim elutaztak, evidens módon ők felügyeltek rám. Hiányoznak nagyon, de sztem túlzás lett volna együttélni velük.
2020. jún. 30. 18:11
 32/39 anonim ***** válasza:
0%

Ugyan már, kedves kérdező, ki beszél a te nagyszüleidről?

Hiszen a saját családalapításodról tettél fel kérdést, nem? A te gyerekeidről lenne szó, hogy nekik lenne előnyös a nagyszüleikkel való együttélés mindennapi szinten.

Persze, ha tényleg csak havonta többször "találkoztál" velük, akkor pont hogy nem jutottál el az előnyeikhez.


26 éves vagy, és 30 éves sérelmek "törtek elő". Az baj.

2020. jún. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
Nem bennem, nyilvan. Nagyszuleimben. Plusz nem egyformak az igenyek sem. Ez a nagyszulokkel valo egyuttelest tovabbra is furca es nem tul egeszseges dolognak tartom, de elfogadom a velemenyed. Van ahol ez mukodhet, de nekunk igy is volt eleg konfliktusunk a nagyszulokkel, nem lett volna konnyebb a helyzet ha egyutt élünk.
2020. jún. 30. 19:24
 34/39 anonim ***** válasza:

Utolsó ez egy kicsit kiforgattad a kérdező szavait. A nagyszülő 30 éves sérelme nem az unokának (kérdezőnek szólt), hanem gondolom a fiának/lányának (a kérdező apjának/anyukájának).

És teljesen mindegy hogy a kérdező gyereke lesz az unoka vagy ő volt aznunoka mert az ő véleménye az, hogy több generáció egyszerűen nem jó ha együtt él. Én is így gondolom, mert nem kell állandóan egymás seg.ben lenni, és így is lehet ápolni a kapcsolatokat. Ha te nem így gondolod az se baj, költözz össze a nagy szüleiddel ha élnek, senki se akadályoz meg benne, elítélni se foglak, de cserébe te se legyél lekezelő azzal aki önálló életet akar.

Szerintem is az iskola befejezése után pár évvel egyes emberek már érettek a dogra, ezért én is 25-35 között tartom ideálisnak.

2020. jún. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
60%

34

A kapcsolatot akkor kell ápolni, ha már beteg... Normális családban a gyerekek érdeke a legfontosabb, és az nem az, hogy atomjaira bontott családban, külön szobában nőjön fel, a családtól elvált, vasárnapi nagyszülőkkel.


Kösz, nincs szükségem tanácsra, hogy kivel költözzek össze, nem voltam lekezelő, nem is én írtam a kérdést, 26 éves FIÚként.


Családot -különben- inkább férfiak ls nők alapítsanak, jobb az úgy.

2020. jún. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
73%

Nem. Az embert kell ápolni ha beteg. A kapcsolatot akkor is lehet ápolni ha az ember még nem beteg.

"atomjaira bontott családban, külön szobában nőjön fel, a családtól elvált, vasárnapi nagyszülőkkel." Tehát te 3 generációs családot beszorítanál egy 3 szobás (egy átlag magyar családi ház nem több ennél) házba/lakásba? 🙂 Mint egy putriban ahol 1 család/szoba van?

Arra nem is gondolsz hogy a szülőknek vagy a nagyszülőknek esetelleg lenne igényük a csendre, nyugalomra? Van ismerősöm aki nyugdíjas, de kifelyezetten szereti azt hogy önálló, nem kezelik szerencsétlen idős embernek akinek felügyelet kell. Az egy dolog hogy előbb utóbb kell majd neki, de ezt ő szeretné minél később.

2020. jún. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
49%

36

kifejezetten

2020. jún. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
60%
Kifogytál az évekből ezért jössz a helyesírással? Csak legutolsó hozzászólásodban legalább 6 hiba van 🙂.
2020. júl. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
49%

38

Akkor tisztelj meg vele, és írd le, hogy tanulhassak belőle, kérlek.

2020. júl. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!