Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Engednétek a gyerekete...

Szülők! Engednétek a gyereketeket ilyen emberrel barátkozni?

Figyelt kérdés

Középiskolás gyereketeket engednétek barátkozni egy huszonévessel, aki dohányzik, füvezik, illetve csak egy érettségije van?

Leírnátok miért gondoljátok úgy, ahogy?



2020. jún. 16. 12:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
35%
A középiskolás gyerekednek érettségije sincs még, szóval nem lehet baja attól, hogy egy tanultabb emberrel barátkozik.
2020. jún. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
37%
Persze... Biztos rengeteg esze lehet, ha fuvezik.
2020. jún. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%

Mikor általános iskolás voltam, az osztálytársaim ilyenekkel lógtak. Mindegyik elkezdett dohányozni, inni volt aki füvezni is.

Az érettségi önmagában semmit nem jelent, mert a kettes érettségi is érettségi.

2020. jún. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
35%
#3-asnál a pont!
2020. jún. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
98%
Az, hogy "csak" érettségije van nem tudom miért probléma. Ettől még lehet normális, értelmes ember, nem feltétlenül buta az, aki nem tanult tovább. Az, hogy cigizik is az ő baja, attól még az én gyerekemnek nem kell, szóval ezt szintén nem értem. A füvezésnek már kevésbé örülnék, bár anno huszonéves koromban nagyon-nagyon ritkán én is beleszívtam 1-1 jointba, de nem lettem sem függő, sem drogos. A gyerekedet neked kell ismerned, én az enyémben maximálisan megbízom és tudom, hogy egyáltalán nem befolyásolható, ha ő azt mondja valamire, hogy köszi nem, akkor az nála nem. Én dettó ez vagyok. Millió és egy lehetőségem lett volna számos drogot kipróbálni (eki, kokó stb), mégsem próbáltam ki soha egyiket sem. 🤷🏻‍♀️
2020. jún. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
21%

Füves lesz a gyerekedből is jobb esetben

Rosszabb esetben meg elindul a droglétrán és jönnek majd a keményebb drogok

2020. jún. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
40%
Drogos barommal? SOHA!
2020. jún. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"Füves lesz a gyerekedből, jobb esetben."


Rosszabb esetben meg nem... :)


Na jó, csak vicceltem. Amúgy nekem is csak egy érettségim van, sőt, a legtöbb embernek csak ez van. Mondjuk van diplomám is, de két érettségim, na az nincs... :)


Amúgy komolyra fordítva, engem is zavarna, ha gyerekem egy ilyen srác mellett kötne ki, leginkább azért, mert nem érzem normálisnak, hogy egy huszonsok éves egy 14-18 évessel akarjon lógni... Két nagyon különböző korosztály, felfelé még értem az érdeklődést, de lefelé? Az valahogy sántít.

2020. jún. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogyha erre a gyereknek igénye van, akkor valamit elszúrtam a nevelésében sokkal korábban és már édesmindegy mit engedek vagy nem engedek, mert ezt ő döntötte el.


Általánosan megfigyelhető, hogy a hasonló a hasonlót vonzza (ennek ellentétes állítása romantikus közhely, de nem igaz), és ha a gyerekem lelkileg kiegyensúlyozott, támogató, értelmes, a világra nyitott családban nőtt fel, ahol érezte, hogy fontos és van szerepe, akkor egész egyszerűen nem lesz igénye lecsúszott, füves alakok társaságára, még kamaszként sem. Ha erre igénye van, akkor valami félrement a nevelésben, nem alakult ki megfelelő kötődés, nem kapott jó példát, nem volt szeretve, bármi. Ez később is igaz marad, amilyen emberek téged körbevesznek, igazából te magad is olyan vagy. Ha körülötted mindenki egy alkoholista/drogos/füves/hajléktalan/munkanélküli, akkor te is az vagy, vagy legalábbis erre van igényed.

2020. jún. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%
Nem az érettségit kellene alapul venni, vagy bármi más egyéb végzettségét. Azt kellene figyelembe venni hogy az illetőnek milyen a viselkedése. Az hogy dohányzik jó még elnézem, bár undorító dolog, de mindegy is. A füvezés az már egy másik történet mert ugye kábszer és én ellene vagyok de nagyon, emiatt mocskosul félteném a gyerekem nehogy magával rántsa oda. Persze ez függ attól is hogyan lett a gyerek nevelve ugye középiskolást már nem lehet nevelni. Meg hogy mennyire megbízható a gyereked, mennyire tud nemet mondani ha ráakarják venni ilyen olyan dolgokra, itt ezen van a hangsúly. Tiltani sem okos ötlet főleg ameddig nincs baj, mert ha tiltanád annál rosszabb lenne és már csak azért is fog barátkozni. Persze ha a viselkedésén, meg a tanulmányain meglátszik hogy ez a barátság kezd rossz hatással lenni rá, akkor már kell beszélni vele hogy vigyázzon mert nagy baj lesz belőle.
2020. jún. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!