Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, engednétek a 16 éves...

Szülők, engednétek a 16 éves gyereketeknek, hogy tetoválása vagy piercingje legyen?

Figyelt kérdés
Úgy igen, ha ő kereste meg rá a pénzt és a sajátjából fizeti?

2017. okt. 31. 12:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
65%
Persze, amint elmult 18!
2017. okt. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Ennyi idősen nem. Ha nagykorú, azt csinál, amit akar, de remélem akkor is előbb jól végig gondolja majd
2017. okt. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
62%
Nem. De nem ertem miert irtad hogy a sajat penzebol. Az hol szempont? A korral van csak a baj.
2017. okt. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Akkor sem, ha ő fizeti.
2017. okt. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
62%
Nem! 16 évesen nem érett meg rá! En 17 éves voltam, mikor egy nyaralas soran egy kis csikóhalat magamra tetováltattam. Kis idő múlva nagyon megbántam. Semmi értelme, semmi jelentősége nem volt, ráadásul elég csúnya munka volt. Kb. 10 év múlva egy másik tetoválással takartattam el a régit. Egy olyan szibummal, aminek nagyon fontos érzelmi jelentősége van! Azt soha nem bánnám meg! Szerintem egy tetoválásra meg kell érni. A piercing pedig örök heget hagy az arcon. Van egy barátnőm, ö rengeteg piercinget rakatott az arcába. Most hogy felnőtt, és már nem is olyan menő, kivette, de tiszta lyuk az arca!
2017. okt. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
87%
Tetoválással nyugodtan kivárhatja hogy 18 legyen, én is kibírtam. Piercingem nincs, de nem vagyok ellene. Az arcára (szemöldök, száj, orr, meg a csodálatos Monroe és stb) nem engedném de pl fül, köldök piercingje simán lehetne 16 éves korától.
2017. okt. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim válasza:
89%

Piercinget igen, mert konnyen kiveheto, ha megunja, kiveszi, nem marad utana feltuno hely. Tetovalast nem, mert mar csak magambol is kiindulva azokra a mintakra, amikert 14 evesen bomlottam, mara nem is emlekszem. :D Ha valoban fontos es valoban tetszik neki, akkor 18 eves korara is emlekezni fog ra es tetszeni fog neki. Igaz, hogy lezerrel le lehet szedetni, de inkabb varjon es legyen ezer szazalekosan biztos, aztan eljen le egy eletet a valasztott tetkoval, minthogy koltseges es fajdalmas kezelesnek kelljen alavetnie magat, aminek a helye is csunya marad.

Ha nagyon akar valami "extrabbat", akkor szerintem egyezzetek ki egy hajfestesben meg egy piercingben.

2017. okt. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
83%

Én 17 évesen csináltattam orrpiercinget. Anyukám konzervatív szülőnek mondható,mégsem hisztériázott rajta,hogy kirak a házból,meg sem tiltotta. Sőt,a szülői engedélyt sem én hamisítottam,hanem ő írta alá egyezkedés nélkül. Már 16 éves koromban is gondolkodtam a piercingen,akkor végül nem csináltattam meg,de akkor sem anyukám tartott vissza,hanem én saját magamat.

Én fizettem természetesen,de ha ez lett volna szívem vágya és nem lett volna rá pénzem,megegyezés alapján szerintem kifizette volna nekem.

Az az apró lyuk,ami utána marad,kb. mitesszerhez hasonló.

Én azt mondom,inkább az ajkán,orrán,fülén legyen egy aprócska tűszúrásnyi lyuk a fiatalkori hülyeségei miatt,mint úgyszint fiatalkori hülyeségből néhány év cigivel tönkretegye a tüdejét.

2017. okt. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
26%
16 évesen nem. A legtöbb még tök éretlen, tuti vmi olyasmit tettet magára, amit megbán... várjon vele addig, amíg 18 nem lesz. Ha addig sem tántorodik el az ötlettől, az mutatja, hogy komoly a döntés. Inkább várjon, mint hogy 2 hónap után megbánja.
2017. okt. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
18%
A tetoválást semmiképp. Későbbiekben is lebeszélném róla.
2017. okt. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!