Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Engednétek a gyerekete...

Szülők! Engednétek a gyereketeket ilyen emberrel barátkozni?

Figyelt kérdés

Középiskolás gyereketeket engednétek barátkozni egy huszonévessel, aki dohányzik, füvezik, illetve csak egy érettségije van?

Leírnátok miért gondoljátok úgy, ahogy?



2020. jún. 16. 12:38
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
Nekem is volt egy ilyen barátom sok ideig de nem mondtam el a szüleimnem mer minek?
2020. jún. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Miért szerinted az osztálytársai szentek? Ők nem fűveznek cigiznek buliznak és isznak? 🤔

Nekem a társaságom 3/4 fűvezett mikor tini voltam, még sem lettem drogos. Sőt életemben 3x szívtam. Azt sem az ő ráhatásukra.


Tiltani felesleges. Minél jobban tiltassz valamit annál jobban fogja érdekelni. Akkor jön a "csakazértis"


Ellenben ha őszinte vagy vele és normálisan próbálsz társalogni vele, lehet többre mész.

2020. jún. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
45%
Ez a "csak érettségi" annyira bírja bántani a szemem. Tényleg csak attól ember valaki. Jó ismerem a mantrát " ha akarsz valaki lenni akkor diploma". Elárulok egy titkot :) nincs érettségim sem. Mégis 2500 € felett keresek a főállásomban a másodállásként futtatott vállalkozásom pedig évente 4-5 millió nettó hasznot termel. Jó tudom tanulnom kellett volna, és kereshetnék tanárként 250-et,orvosként 400-at,valami jobbhelyen mérnökként 600-at vagy bölcsészként a mekiben 160-at 🤣. Ja nem a sima szakmával jobban jártam. Emberek ne nézzétek le azt amiről fogalmatok sincs! Az érettségi és a diploma csak egy darab papír ami tudjuk mennyit ér tudás nélkül. Jöhet a lepontozás!
2020. jún. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Van középiskolás gyerekem, de nem kéri az engedélyem ahhoz, hogy barátkozzon valakivel. Nem is tudnám megakadályozni. Őszintén bízom benne, hogy van annyi esze, hogy megválogassa a barátait.
2020. jún. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen ok, amiért talán aggasztana a barátkozásuk, hogy az egyik tini, a másik huszonéves. De előtte szeretnék vele találkozni, hogy tudjak normális véleményt alkotni róla.

Van egy ismerősöm, akinek csak érettségije van, két félév után eljött az egyetemről, mégis van egy jó munkája, amit szeret és megszakadás nélkül megkeresi vele a 300-at, és nem heti 7 nap 12 órával, hanem 5 nap 8 órával ;) A cigiről meg a fűről annyit tennék hozzá, hogy ameddig nem kap rá a gyerekem, addig nem érdekelne. Ismerek mérnököt és ügyvédet is, aki olykor olykor elszív egy füves cigit, nem nagy cucc. Ilyenkor sokan biztosak benne, hogy csak a putriból érkező suttyók nyúlnak ilyenekhez, pedig milyen sokkot kapna pár ember, ha tudná, mennyien füveznek. Meg inkább a füves cigit szívja, mint a "jobbnál jobb" kis porocskákat.

2020. jún. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom.

Mert csaka személyiség számít, amitől egy halvány betüt se írtál.

Valamint egy jó szülő nem enged vagy nem enged, hanem társává neveli a gyermekét, akit segít, s aki segitőjeként elfogadja őt.

2020. jún. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Amúgy pont két olyan korosztályt adtál meg aminek a két vége között hatalmas szórás van. Mind érezzük hogy egy 17 éves (aki jó esetben még gimnazista) és egy 21-22 éves (aki simán járhatott három évvel fölötte a gimiben, és éppenhogy felnőttebb nála) barátsága teljesen más megítélés alá kell hogy essen mint egy 14 éves gólya és egy 28-29 éves felnőtt emberé.


Amúgy az esetleges korkülönbségen kívül a többivel nem igazán lenne gondom, én is dohányoztam gimiben, füvet is szívtam már nem egyszer (itt legális, mondjuk ha Magyarországon történik a dolog kicsit óvatosabb lennék a mindenféle biofüvek meg beazonosíthatatlan eredetű és biztonságú pótlékok miatt), az érettségi meg nem szégyen, akkor már inkább az érdekelne hogy van-e tisztességes munkája, tervei az életre.

2020. jún. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nekem csak az a gyanús, hogy huszonévesen miért középiskolások társaságát keresi? Mégha 18-19 évesekkel van, az oké, de egy huszonévesnek mi közös témája van egy gimissel? Persze néha szórakozni oké (bár én nem tudnám elviselni őket magam körül), de hosszútávú barátság...? Egy huszonéves meg egy tini nagyon nem egy szint jó esetben.

Az, hogy csak érettségije van, az nem mond semmit. A füvezés sem. Sokkal többet füveznek néhanapján, mint azt gondolnád, és nem csak a “kétes alakok”, hanem jó családból szàrmazó, intelligens emberek is. Nem akkora ördög a fű, hosszú távon az alkohol is ugyanolyan ártalmas, sőt! Meg egy füves cigi kutya f...a ahhoz képest, amiket a középiskolások jelentős része fogyaszt.

2020. jún. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nem. De ha direkt tiltod es nem adsz alternativat, akkor csak azert is meg fogja talalni az utjat modjat a vele valo baratkozasnak.

Igy szeoen eloszednem a drog es alkohol veszelyek temakoret amikor csak lehet finoman vagy celzottan, keresnek uj hobbi lehetosegeket, ahol erdekesebb es talan nem.fuvezo emberekkel epithet ki kapcsolatokat, valahogy terelgetnem az altalam kedvelt barataival valo programozasra. Es surgosen megprobalnek rajonni miert fontos vagy erdekes a gyerekemnek ez a bizonyos illeto? Peldakep, vagy mar eleve fűbeszerzesi forras vagy olyan odafigyelest kap, amit itthon vagy mas barataitoo nem? Es ha erre rajovok akkor jo esellyel azt tudnam potolni.


Csaladban sajnos idosebb teso lefele csak a pialasba es fuvezesbe tudta a kisebbet bevezetni, aki cserebe nagyon lecsuszott. Nyilvan a nagykoru teso tudott alkoholt/cigit venni es a fűjebol is adott. Utana meg a kisebbel arultatta az illegalis cuccokat, mondvan ra kevesebb buntetest szabnanak ki.

2020. jún. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy vele árultat füvet. Egyébként kocogni járnak meg a számítógépen bogarásznak, szóval a gyerekemnek a személyisége nem változott semmilyen irányba sem. Mikor kérdeztem miért barátkozik vele azt mondta, ne szóljak bele, mert van elég baja, nincs szüksége arra hogy azért a heti két szál füves cigiért piszkálják, és ameddig nem ismerem valamennyire ne ez alapján ítélkezzek.

Köszönöm a válaszokat.

2020. jún. 17. 07:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!