Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülök, Mikor engednétek...

Szülök, Mikor engednétek először ki egyedül a házból a gyereketeket? Titeket mikor engedtek?

Figyelt kérdés
Tehát, mikor léphettetek ki az utcára szülői felügyelet nélkül, mikor mehettetek iskolába először egyedül, vagy haza onnan? És mennyire abnormális, hogy 14 év ez a korhatár, és addig mondjuk a gyereket az 5 percre lévő suliig is kocsival fogják szállítani, addig nem tanítják meg neki a közlekedést? Érdekel a ti véleményetek.

2018. júl. 3. 21:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Én most tervezem hogy egyedül fog jàrni a kislànyom,most lesz harmadikos.Mondjuk közel van a suli,igaz úttesten àt kell mennie,ezt még gyakoroljuk😃De 14 évesen suliba hordani màr durva.
2018. júl. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
34%
Mindent akkor kell megengedni egy gyereknek, amikor igénye van rá. Ő érzi, hogy mikor képes valamire, ezt nála jobban senki sem tudhatja. (Nincs még gyerekem, de a tiltás csak felesleges stresszt okoz a gyereknek.)
2018. júl. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Van egy 8 éves kisgyerek, akinek fogalma nincs a közlekedésről, ő is most lesz harmadikos, de a szülei még az járdára a házból való kilépést sem engedik meg neki, nemhogy átengedni az utcán. És szerintük az általános iskola azért általános, mert addig a gyereket burokban kell tartani.
2018. júl. 3. 21:54
 4/27 anonim ***** válasza:
65%
Van egy amcsi sori ahol a kertbe se engedik ki a tizenéveseket,nem normális csodálkozunk h fiatal felnőttek nem tudnak önnálóan szülők nélkül kakilni sem már,a jovo geberácioja.. És 18 sőt 30 éveseket is babakocsiban tolna a degenerált szülő mert játékszert szült nem önnáló lényt és örökre pelenkábán tartaná...
2018. júl. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
85%

Nincs gyerekem, de 5 évesen mentem át először egyedül a nagymamámhoz, aki a szomszéd háztömbben lakik. Amúgy nem voltak ilyen nagy első alkalmak, minden fokozatosan történt évek alatt. 14 évesen kollégista lettem Budapesten, kb ezzel zárult a folyamat.

Én személy szerint nem korlátoznám ennyire a kiskamasz gyerekem, de hosszú távon igazából mindegy. Ha 14 évesen kiengedik, 14 évesen és két hetesen nem fog rajta látszani semmi.

2018. júl. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
39%

Én olyan 12 évet mondanék.

Igaz, én 9 évesen le lettem küldve boltba, suliba 11 éves koromtól jártam egyedül, de szerintem azóta változtak a dolgok, 9 éves lesz a lányom (a nagyobb), nem érzem úgy, hogy 12 éves kora előtt elengedném egyedül iskolába.

Elég figyelmetlen, szeleburdi (testvérem volt ilyen, mindig történt vele valami) és féltem.

2018. júl. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem normális 14 éves koráig szállítani... Meg kinek van kedve? Kövezzetek meg, de van értelmesebb dolgom, mint egy 14 éves gyereket kísérgetni 5 perces úton. Szerencsétlen gyereknek esélye sem lesz felnőni ilyen szülők mellett...


Amikor én voltam alsós (most 27 vagyok), akkor 8-11 éves kora között (tehát 3. vagy 4. osztályban) mindenki elkezdett egyedül járni haza. 5 perces sétákra kell gondolni, semmi sokra. 14 évesen pedig új sportot kezdtem, ahova egyedül jártam fél Budapesten keresztül átszállásokkal. Nálunk is volt egy lány gimiben, akit még kísérgettek, de nagyon szánalmas volt, ahogy mindig a suli előtt várták szegényt.

2018. júl. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Metionin ***** válasza:
65%
Nálunk már a 8 évesek a helyközi busszal járnak be az iskolába, 12 évesen meg már sokan kolisok. Sok gyerek oviba is egyedül sétál el, főleg ha közel lakik, iskolába alap hogy egyedül járnak 6-7 évesen. Persze nekem is volt anno osztálytársam akik a wc-re is kocsival vittek míg mi egyik faluból a másikba simán átbicikliztünk de ez volt a ritkább. Nagyvárosban valószínűleg később engedném el de ha tudja a közlekedési szabályokat, lámpát, mikor hol kell átszálnia, akkor mehetne. Ez gyerektől függ hogy hány éves korban következik be. Mindenesetre most városban lakom és sok alsóst látok a buszokon jönni-menni a suliba/ból. Ha a szülő dolgozik, akkor a gyereknek is valahogy haza kell menni. 14 évesen hurcolászni azért durva.
2018. júl. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
80%
Nemàr hogy egy ovis egyedül battyogjon be az oviba reggel 🤐
2018. júl. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Durva. Nem tudom, én hogyan fogom, de gondolom, ahogy nálam is volt... 13 évesen már egyedül utaztam be a megyeszékhelyre, de akkor már sok-sok éve magam mentem zeneiskolába és iskolába, nem voltak messze (pár km), a forgalom sem volt kiemelkedő... Budapest közepén kissé máshogy állnék hozzá, de azért egy 14 éves már nem kisgyerek, addigra már rég tudnia kéne egyedül közlekedni a környéken.

Nyáron pedig... Csuda tudja, mikor kezdtem, de jóóóóval 14 éves korom előtt volt, hogy barátnőmmel bemászkáltuk a nagy falu legtávolabbi pontjait is :) Bicikliztem is, amerre akartam. Durva lett volna sehova se menni egyedül :O Szerencsétlen gyerek.

2018. júl. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!