Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondja anyám folyton...

Miért mondja anyám folyton azt, hogy "örülj neki, hogy van egyáltalán" Senki másnak nincs ilyenje.?

Figyelt kérdés

Én értem, hogy szegénységben nőtt fel, de most, a 21. század első negyede vége felé közeledve szerintem igazán van jogom válogatni az internet adatcsomagok között.. (ugyanaz az ár, csak más összeállítás. kevesebb tv csatorna, de 300 helyett 400 megabites a net..)


De még ha nem is a netről van szó. Legyen az akármi. Egyből mondja anyám, hogy senki másnak nincs ilyenje.. Meg a mániája, hogy ne válogassak. MIÉRT NE??? Ugyanaz az ár és VÁLASZTHATÓ a csomag. Anyám meg mondja, hogy örülj, hogy lehet ilyenünk. AMúgy megjegyzem szerintem a háztartások 0.01 %-ában nincs internet.



Most egy konkrét példa: van egy nike cipőm egy neonzöld pipával az oldalán. Mondom anyámnak a tescoban: beugrunk a deichmannba? kell egy új cipő, ebben nem mehetek évzáróra. Erre anyám mondja, hogy nem evszünk új cipőt, mert nagyon drága. Egyébként is neked arany életed van. Így is kitűnsz a tömegből. Aha. oké. 6000 Ft-os decathlonos nike cipőben és 1500Ft-os fehér pólóban. Oké. ha ő mondja.. Nem értem. anyám nem látja a 15-18 évesek 99%-ának a kezében a 600e Ft-os iphone-t? vagy a 80e Ft-os nike cipőt?


Muszáj cipőt vennem, mert ebben nem mehetek évzáróra. nem igaz, hogy nem költhetek félévente 9990Ft-ot... a deichmannos cipők 99%-a mind ilyan 8e Ft körül mozog.



Félreértések miat: Anyám nagyon jól keres egyébként, de még ez sem változtatta meg a felfogását.. Ha van miből, akkor miért nem lehet költeni?


És itt most egyáltalán nem arról beszélek, hogy ha 1m Ft-ot keresel havonta, akkor 500e Ft-ot kell költeni minden hónapban, és ha 100m Ft-ot keresel, akko meg 50m Ft-ot kéne költeni.. Hanem az épeszűség határáról. A pazarlás az ellenségem!


2020. jún. 21. 00:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom mit csodalkoztok, tenyleg minden harmadik 16 ev feletti a legujabb iphone-nal szaladgal :D Ok, Tapiobicsken lehet hogy nem, de Budapesten eleg gyakori. Ha nem iPhone, akkor valamilyen Samsung, de ugyanabbol az arkategoriabol.
2020. jún. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 kovpet ***** válasza:
23%

11: "de ugyanabbol az arkategoriabol"


A 600 ezresből? Lehet, te máshol élsz, de én nem ezt tapasztalom.


Épp múltkor beszéltem egy ismerőssel, vett a gyerekének egy telefont (közel sem 600-ért, talán ha a ötödéért-hatodáért), az meg leejtette. Mondta, hogy ő meg fizetheti egy évig a törött telefon után a részleteket. Na, ez az átlagos szint, nem a 600k-s szifon.

Budapesti vagyok, nem tápióbicskei, csak hogy ez is legyen tiszta.

2020. jún. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 kovpet ***** válasza:
71%
Kérdező: van, aki nem tud túllépni a gyerekkori szegénységen. Én is meggondolok minden forint költést, pedig már rég nem lenne szükségem rá. Ez beleivódik az emberbe, a személyiségének része lesz és nehéz szabadulni tőle.
2020. jún. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
13: köszönöm szépen a válaszod!
2020. jún. 21. 11:55
 15/23 A kérdező kommentje:
12, meg úgy kb mindenkinek: és pesti vagyok. higgyétek el, hogy én, aki most végezte el a 10. osztályt tudom, hogy milyen telefonok vannak a "gyerekek" kezeiben. És a nagyon nagy többségnek iphone. van akinek xiaomi, van akinek samsung, de 90%-uknak iphone. Nem mondtam, hogy ez a norma. csak tényként kezelem.
2020. jún. 21. 11:57
 16/23 kovpet ***** válasza:
55%

"Nem értem. anyám nem látja a 15-18 évesek 99%-ának a kezében a 600e Ft-os iphone-t?"


Teljesen biztos vagyok abban, hogy nincs a tinik 99%-ának 600ezres telefonja, sőt, abban is biztos vagyok, hogy 1%-uknak sincs ilyen.

2020. jún. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy ilyen jól tudod :D Mondd már el közülünk ki találkozik minden nap közel 400 tinivel?
2020. jún. 21. 12:13
 18/23 anonim ***** válasza:
36%

Nagyon rugóztok ezen a 600 ezres telefonon.

A 128 gb-s Iphone 11 pro max is "csak" 300 kiló körül van.

Nem azt mondom, hogy minden tininek az van, de... Költői túlzásról tetszettek hallani?

2020. jún. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
55%

#17

Például én, én középiskolába járok, ahova azért valljuk be, elég sok ember jár.

Ott persze mindenki a telefonját nyomkodja, és a nagyrészüknek rosszabb telefonja van, mint nekem, de az enyém sem 600ezer forintos...

Másik meg ugye haza is kell mennem

Az utcán és a buszon ugyanezt látom, mindenki a telefonját nyomkodja, és látom is milyen van nekik, én egyiknél sincs 600k forintos...

Jó lenne, ha picit átgondolnád miket írsz...

2020. jún. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Naa vééégre valaki érti. Nem gondoljátok ,hogy dubajban járok középsuliba :D

csak arra akartam rávilágítani, hogy anyám szerint még a turiban vásárolt rongyokban is kiskirálynak tűnök abban a tömegben, ahol napi viselet a tomi hilfiger póló meg a guess cipő.

2020. jún. 21. 12:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!