Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Költözzek el,ha a szüleim...

Költözzek el,ha a szüleim mindig lehúzzák a kedvem?

Figyelt kérdés

Mindig olyan itthon a hangulat,mintha meghalt volna valaki, apukám szigorú és minden baja neki ezért anyukám is ideges,hogy éppen mikor bassza le miattam. Szóval neki az is baja,ha mondjuk vásárláskor havonta egyszer veszünk egy mirelit pizzát.


Anyukámnak meg semmi se tetszik, eddig dolgoztam, de most munkanélküli vagyok aztán ha megyek állásinterjúra mindig mondja minek megyek el, meg kocsival minek akarok járni dolgozni, irodába menjek el stb. de nem érti meg olyan helyre nem vesznek fel .

Meg hogy minek megyünk el nyaralni, minek akarunk kimenni külföldre dolgozni mert azért is őt szúrná le apám.


2020. jún. 22. 07:12
 1/7 anonim ***** válasza:
99%
Igazából a kérdésben a válasz. Ha van lehetőséged, az első adandó alkalommal költözz el. Még akkor is, ha harmonikus a kapcsolatotok, mert az önállósodás csak előnyödre válik.
2020. jún. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%

Egyetértek az előző válaszolóval. Előbb-utóbb tudnod kell önállósodni, mert a mind a kettőtökre (szülők kontra te) nagy “terhet” raktok egymásra, ha így marad a helyzet. Ha nem is tudsz elköltözni messzire, akkor is legyen munkahelyed a lakóövezeted környékén, ha távolabbi helyen nem jönne össze semmi (jobb mint a semmi, meg tapasztalat gyűjtés a szakmában). Legalább nem lennél egésznap a szülők figyelme alatt. Ha ezenkívül lenne lehetőséged, sportolj minél többet (lehet biciklizés, futás, stb.)

Amennyiben sikerülne a kiköltözés távolabbi helyre, akkor kevesebb beszélgetés szülőkkel (elején kéthetente meglátogatod őket hétvégére, hétköznapokra a telefonodon leblokkolhatod őket, így nem tudnak megzavarni lelkileg, és csak a nagyon fontos (ami nyilván nem rájuk tartozik), biztosan sikerült dolgokat mondod el a szüleidnek.)

Mert sajnos vagy nem sajnos, van erre egy mondat (ami tetszik nekem): A hozzád legközelebb álló öt ember átlaga vagy. Ez azt jelenti, hogy ha pozitív környezeted, akkor olyan leszel, ha fordított, akkor fordítottja leszel. Ezen a szülők sem kivételek (kérdésedből tudva ők is olyan negatívak (bocsi, hogy így írom őket) mint a többi negatív ember). Szóval neked kell kialakítani olyan környezetet, ami motivál, feltölt téged, majd sikeres leszel miattuk.

Légy kitartó, bátor, és sok sikert az életed jobbátételének eléréséhez!

2020. jún. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
93%
Költözz, minél előbb. És ne légy olyan mint a szüleid. Nekik is költözni kéne, külön külön. Tönkre tették egymás életét, és szép lassan a tiéd is rá megy ha nem lépsz ki. Sokan élnek rossz házasságba, ahol a gyerekek szívnak... Költözz!
2020. jún. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen idős vagy, de alapvetően azt tudom neked mondani, hogy a családi háttérnek meg vannak az előnyei, és a hátrányai. Abból amit leírtál a te családod karrier szempontból nem támogat hanem vissza tart, szóval, ha vagy 20-22 éves akkor célszerű arra törekedned, hogy létre jöjjenek a feltételei, és saját életet kezdhess. Fiatalon kell megalapozni a jövőt. Ezek az évek amit elvesztegetsz mert vissza tartanak a szülők a negatív rálátásukkal sose jönnek vissza. Mérlegeld amit mondanak, hisz mégis sok évnyi tapasztalatuk van, de nem kell hallgatnod rájuk teljes mértékben, ők is gondolkozhatnak rosszul.
2020. jún. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

4-es: az alábbi szavak ebben a kontextusban egybeírandó szavak:

-megvannak,

-visszatart,

-létrejöjjenek,

-visszatartanak.

2020. jún. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy megragadtad a lényeget
2020. jún. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ebből nekem is az jön le hogy mindhármótoknak szét kellene költözni. Neked azért hogy elkezd a normális felnőtt életedet ahogy neked tetszik (ha mirelit piizzát akarsz enni akkor egyél. Ha kocsival akarsz járni akkor menj azzal) anélkül higy bárki beleszólna. Anyukádnak pedig azért mert fél apádtól.
2020. jún. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!