Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy családban három gyerekb...

Ha egy családban három gyerekből kettőnek alkohol és drogproblémái lesznek, akkor az a szülők hibája?

Figyelt kérdés

Adott három lány, viszonylag nagy korkülönbségekkel. A két nagy az anya első házasságából született, ahol az apa alkohol később pedig drogfüggő lett. Az anya elhagyja a férfit, mikor a nagyobb lány már majdnem nyolc a kisebb pedig még csak két éves. Összeházasodik egy nagyon jólelkű férfival, aki úgy szereti és neveli a lányait, mintha a sajátjai lennének. Nyolc évre rá születik egy közös lányuk is, időközben a két nagy viszont sosem látja az igazi apját, mivel nem érdeklik őt. Kamaszkorukban mindkettőjüknek súlyos alkohol és drogproblémái lesznek, főleg a kisebbnek. Mindketten járnak elvonón, a kisebb kétszer egymás után. Mindketten kitisztulnak. A nagy már több, mint tíz éve töretlenül józan, és egyszer sem esik vissza, a kisebb viszont hat év józan élet után újra alkoholhoz és drogokhoz nyúl, ami ahhoz vezet, hogy mindössze 25 évesen majdnem belehal a függőségeibe. Egy infarktus, két újraélesztés és közel egy hónap korházi kezelés után újra elvonóra megy. Reformálja az életét és újra minden rendbe jön. Jelenleg 27 éves, boldog és tiszta életet él.

A legkisebbnek egyáltalán nincsenek gondjai, bár ő ugye tudja és látta mi történt a nővéreivel, illetve egy olyan apától van, akinek sosem voltak gondjai ezekkel.

Tekintve, hogy normális neveltetést kaptak, szeretetben nőttek fel és törődtek velük mindig, mi okozhatta a két nagyobb lány problémáit? Ez lehet hajlam, amit az apjuktól örököltek, vagy valami mégis félrecsúszott a neveléssel?



2020. jún. 22. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Természetes hogy az eredeti apának a szeretetével semmi sem ér fel egy lánynál és attól hogy szeretetbe nőhettekek fel, nem tudnak vagy nem akarnak teljesen érzelmileg kötődni a nevelőapjukhoz és ez érzelmi problémákhoz vezethet ami instabillá teheti a lányokat erre az időszakra és könnyebben beleeshetnek a rosszba! Ha lenne erős apai kötődés talán nem a rosszat választották volna, bár a szeretettel semmi sem ér fel és nagyon helyre tudja rázni egy párkapcsolat a lányok részéről ezt a családi dolgot! Mindenféleképpen olyan társaság tehet erről ami nem a párkapcsolat és a szeretet híve hanem a drogoké! Ha már otthon is meg van a hiba és ugye arra szeretnek a fiatalok sszívni sokkal esélyesebbé vélik a lányok társaságát okolni hisz az az alkohol és drog nem kerül az ember kezébe magátol! Ha szeretetteljes kapcsolatdús társasághoz csapódott volna és a barátai is ilyenek, szerintem nem történhet megilyen esztelenség! Én is így kezdtem, hatalmas volt a vita és mikor többév után lecsendesedett akkor sem múlt el az az időszak! Én az egész életemet a szülők kötődése nélkül éltem meg! Én is ittam és füveztem (3évig) de én ráébrettem hamar arra hogy ez nem jó út és nem jó ebbe a tudatban élni! Ha változtatni akar az életén valaki azt csak is egy jó párkapcsolat oldhatja meg, egy jó kötődés, egy jó érzetű gondoskodó és törődő társ!
2020. jún. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Fel kell érni ésszel hogy az élet nem egy könnyű dolog és nagyon nehézzé tud válni ha valaki nincs tisztában vele!
2020. jún. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tobb problema is allhat a hatterben:

- a ket lany sose tudta magaban foldolgozni, hogy az apjuk elhagyta oket - ha az anyuka ezt nem vette eszre vagy nem.megfeleloen reagalt ennek jeleire, akkor reszben "hibas lehet", azonban sokszor kamaszkorban jon elo az emberekben az enkereses es az, hogy ki az eredeti apam miert nem kellettem neki blablabla es konnyen elkeveredik az ember alkohol es ujabban drogok iranyaba.

- a kisebbik lany, aki 2 eves volt a valas idejen lehet annyira felnez a noverere es annyira istenitette (amolyan mi edestesok vagyunkkozos a rossz sorsunk), hogy mar csak peldakovetesbol is terhet rossz utra

- a mostohaapukajuk bar igyekezett, kamaszkent az amugy is felnottek ellen lazado lanyok még erosebb lazadasi reakciot akartak adni, hogy ok bizony nem lesznek ilyen jolelku es szabalykoveto felnottek...

- siman olyan emberekkel is.erkedtek meg, akikkel nem kellett volna ergo balszerencse

- feltekenyseg, kirekesztettseg erzese, hogy lattak vannak normalis apak es afeltesojuk milyen szerencses, hogy ot senki nem hagyja el esezt a megfoghatatlan ki nem mondott roasz erzest vezettek le eloszor alkohollalkesobb droggal.


Sajnos a fuggoseg gyoraan kialakul es utana mar egyenes az ut a lecsuszashoz. Nem kell feltetlenul a szuloket hibaztatni, de bizonyos hogy a gyermek elhagyasa barmwly eletkorban komoly lelki serulest, fajdalmattud okozni es egy szulo fwlelossege ebben ott lehetne, hogy evekkelkesobb is odafigyel e biztosit e lehetoseget agyermekenekhogy peldaul lelekbuvarhoz agykurkaszhoz eljusson aki segithet a korabbi serulwst feldolgozni.

Masik szuloi felelosseg, hogy az elso problemara mit lep es utana hogyan tudja kezben tartani a helyzetet. Ertem ezalatt, hogy az elso lepukkant fuves barat, berugas, megtalalt ruves cigk vagy uresvodkas uveg hogyan lett lekezelve...???


Teljesen normalis csaladokban is elofordulhatnak ilyen ko.oly prpblemak.


Akiket en ismerek ott 4bol 4 lett drogos, alkesz. Ott az edesszulok teljes gyerekfelrenevelese ugyanakkor penzzel tomese es erzelmi elhanyagolasa volt az ok. Akar volt akar nem mostohaszulo.

2020. jún. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Is.
2020. jún. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Őszintén?


Eleve van egy genetikai hajlam, ami kiküszöbölhető, de adott.


Másrészt ott a csonka család, ami annyira divat manapság. Sok felelőtlen hülye. Komolyan 3 gyerek 3 apától, meg még az is hoz párat.


Rengetegen válnak, ami nem is lenne gond, csak gyerekkel szeritnem nem ártana gondolkozni. És főleg az előtt mielőtt fogan.

2020. júl. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem három külön apától...A legkisebb van másik apától, aki felnevelte a két nagyot is. A két nagy is kicsi volt mikor az anyjuk hozzáment a nevelőapjukhoz.
2020. júl. 4. 13:55
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem rá írtam, csak hogy manapság ez a divat. Itt se sokkal jobb a helyzet.


Normális, egészséges családban, amit tényleg családnak nevezünk, ezek a dolgok elvétve fordulnak csak elő.


Ahol a gyerekek ilyeneket művelnek, vagy más szörnyűségeket, mondjuk betörnek, ott figyeljétek meg, sosincs normális család.

2020. júl. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De már jol vannak az a lényeg
2020. júl. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Fene tudja. Ez X% genetika, Y% "tanult" dolog. A két nagy még látta apát, hogy mit művel. Az ilyen szülők gyermeke nagyobb eséllyel lesz szintén függő. A kicsi ugye még nem emlékszik, illetve elborzadt attól, amit a nővérei tettek, így ő elfordult az ilyen dolgoktól. Ő tudatosan éli meg. A két nagy tudatalattijában élHETnek ezek az emlékek. De az agy nagyon összetett. Mindenkinek mást dob a gép...

Nem feltétlenül az anya a hibás. Nem gondolom, hogy ő tukmálta rájuk az alkoholt és drogot, végtére is elmenekült a problémás kapcsolatból, vagyis neki is teres volt ez az állapot.

De elég kevéset meséltél az anyáról.

2020. aug. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem apám alkoholista volt,úgy nöttem fel végig,h az össze sünnepet végig itta. egy jó Karácsonyom se volt. A szülinapomról már említést sem teszek. :( Anyám is egy elég érdekes figura,-bár ha róla írok,vmiért lelki ismeret furdalásom lesz. Pedig azért amilyen,nem nekem kéne szarul éreznem magam. Szóval neki soha semmi nem jó. Ha pl bezárod az ajtót normálisan,mind a 3 zárat,akkor az a baja,miért van ennyire zárva,az ö szavaival élve,bevan heggesztve az ajtó :O :(,ha csak kettőre van bezárva,miért csak ennyire van bezárva,nem lehet normálisan bezárni??? és még számtalan példát mondhatnék. Ha elmondom neki,h soha nem támogatott,akkor ö szerinte az nem támogatás,h nem kért tőlem pénzt azért h otthon lakhassak? Ö szerinte ez támogatás....annak ellenére,h minden ételt én vettem magamnak. Külön rész van nekem a hütőbe és nekik... ez sem normális egy "családba". Én van,h hetekig éhezem,mert az én részemen nincs kaja,ökmeg jól elvannak. SZóval teljesen önellátó vagyok kb 16 éves korom óta,annak ellenére is,h most egészségügyileg nem is vgyk jól pár éve.... szóval a fejemen is pöröghetek "anyámnak" semmi sem lesz jó. Verbális,és nem csak verbális bántalmazáson is bőven túl vagyok....Soha de soha nemtudtam mi az a szeretett. Tölük nem. Azoktól az emberektől akiktől meg kellett volna kapnom. De Én nem lettem drogos,soha de soha,és alkoholista sem. Pedig számtalan alkalmam lett volna rá,h szerekhez nyúljak. Volt olyna,h nő létemre az utcán koboroltam.... :( és soha nem nyúltam se alkoholhoz,se droghoz. Ugyh én nem hiszem,h a családon múlik. SOse akartam olyan lenni,mint ők. és talán sikerült már félig kiemelkednem...országos bajnok vagyok sportba,és a fotós karrierem is lassan de halad jó irányba.

Bár tesóm hozza mind két felet,"anyamat,és apámat is". Nekem meg kicsit ez fura,h ennyire egyiköjükre se hasonlítok. De őszintén? Nem bánom...szóval ezzel a hosszú storyval azt akartam leírni,h van aki nem lesz alkoholista sem drogos,még akkor sem,ha azt se tudta mi az a szerető légkör,stb csak felnött korára tapasztaltam meg mi az a szeretett-és ezért hálás vagyok,h nekem is kijutott ebből :) mmint,h én is tudhatom mi az az igazi szeretett.

2020. aug. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!