Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy szoktassam le erről...

Hogy szoktassam le erről Anyukámat?

Figyelt kérdés

Anyukám 10 percenként kérdezgeti, hogy mit akarok enni. A válaszom nem érdekli, ő akkor is hoz be a szobámba ételt. Fel van háborodva., hogy nem szoktam megenni amiket 10 percenként behoz. Olyankor mindig azzal jön, hogy már féretette a temetésemre a pénzt, meg, hogy így nemsokára meghalok és lehord midennek. Étvágy gerjesztő tablettákkal próbál tömni. Nem vagyok nagy étkű, tehát nem eszek sokat. Teljesen egészséges vagyok. Anyukám nagyon finoman főz, de bármilyen jóizű az étel, csak annyit tudok belőle enni, amennyi jólesik. Szerintetek hogyan szoktassam le erről Anyut? Nagyon idegesít.



Ja és kb másfél éve csinálja ezt, mióta Apukám elhunyt.



2020. jún. 26. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Szeresd így, amíg él. Utána már senki sem lesz, aki ennyire foglalkozik veled. Ez nem egy nagy teher, hogy ezen pattogj. Örülj, hogy még veled van
2020. jún. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12%
Jól van, látom nem tetszik a megértés megoldás, akkor csapd agyon baszki, és többé nem fog zavarni.
2020. jún. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
Nagyon szeretné érezni, hogy fontos neked és szükséged van rá. Valószínűleg még nem dolgozta fel apukád halálát és fél tudat alatt, hogy téged is elveszíthet, ezért kompenzál ilyen brutálisan. Legyél vele türelmes. Ha kell ezerszer magyarázd el, hogy nem kérsz többet enni, nagyon szereted őt és finomakat is főz, de neked ennyi elég volt.
2020. jún. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Segíts neki azzal, hogy megmutatod valójában eszel rendes!

Előre készíts magadnak egy étrendet, beszéld meg vele pl. hogy mit akar másnap, harmadnap főzni - majd írd mellé, hogy te mit eszel reggelire, eszel gyümölcsöt vagy tejeskávét iszol délelőtt, délután joghurt vagy csoki, vacsora. Mond el neki, hogy nem akarsz állandóan az evéssel foglalkozni, de megérted hogy aggódik miattad, ezért meg akarod neki mutatni, hogy nincs rá oka. Kirakhatod a hűtőre a papírt és amikor ettél, ittál valamit, akkor beírod. Ő így látni fogja hogy te valójában rendesen eszel.

Kérd meg hogy olyan dolgokat vegyen neked a boltba mint..... Aztán ha látja hogy az szépen el is fogy, akkor meg tud nyugodni.

16 éves a lányom, azzal viccelünk az apjával, hogy ha süt a nap akkor nem is kell főzni neki, mert azzal beéri. de valójában eszik rendesen, csak oda kell figyelni, hogy az ember ezt fel is fogja. Nekem is megnyugtató a tudat, ha látom hogy fogynak a joghurtok a hűtőből amiket ő szokott enni, vagy szól, hogy elfogyott a műzlije, vegyek már újat.

Ami még segít, hogyha te is ott vagy néha a főzésnél vagy sütemény sütésnél. Aki szeret maga is főzni, sütni, az nem lesz anorexiás, csak ha szerencsés, akkor nem eszik belőle sokat.

2020. jún. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem még nem dolgozta fel az apukád halálát. Nehéz lehet neki ez. Éreztesd vele, hogy fontos számodra és mindig vele leszel. Tölts vele több időt. Nézzetek esténként együtt valami jó kis filmet, néha csináljatok 1-1 csajos napot ;) Ha ez nem használ, akkor keress fel egy szakembert és kérj tőle tanácsot.
2020. jún. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!