Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Emberek, akik nem voltak...

Emberek, akik nem voltak jóban a szüleikkel vagy csak nem tartották a kapcsolatot velük mit éreztettek vagy gondoltattok akkor, amikor megtudtátok, hogy anyukátok/apukátok meghalt?

Figyelt kérdés

2020. jún. 27. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Én azt gondolnám, hogy végre megdöglött a rohadék, és remélhetőleg örökölök tőle valamit, ha már tönkretette az életemet.
2020. jún. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Én jóban voltam

a szüleimmel, mégis miután meghaltak úgy éreztem , hogy lehettem volna jobb , bizonyos helyzetek, kijelentések ma már fájnak és nagyon rossz , hogy nincs kitől bocsánatot kérjek, nincs már kinek elmondjam , hogy ma már másképp látom és sajnálom.

2020. jún. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Hát én örülnék neki, ha fater, aki minden második nap véresre vert valakit otthon elhagyná ezt a világot. Nem félnék 39 évesen attól, hogy még ma is megjelenik és megver. Egy lezárást adna.


Addig meg minden nap magamra zárom a kaput és az ajtót, nehogy megverjen.

2020. jún. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
14 éve nem részei az életemnek, már országban élek, nem tudom, hogy élnek-e még, nem tudom, hogy eljutna-e hozzám, ha meghalnának és nem is érdekel. Eljutottam a teljes közöny szintjére, semmit nem éreznék szerintem.
2020. jún. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz volt, pedig azt hittem már réges-rég idegen számomra.
2020. jún. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, ahogy előtte sem. Sosem tekintettem egyiket sem szülőnek, semmit nem tettek érte.
2020. jún. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
12 évig voltam állami gondozott, mindkettejük haláláról az önkormányzat értesített levélben. Egyúttal csekket is küldtek a köztemetés költségéről. Igazából semmit nem éreztem egyik alkalommal sem.
2020. jún. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Apám alkoholista volt, amikor megtudtam hogy meghalt egyszerűen boldogságot és felszabadulást éreztem. Amolyan "na végre" érzés. Nem zsigeri rosszindulattal, csak egyszerűen azt éreztem, hogy ideje volt már.


Nem dolgozott 20+ éve, folyamatosan ivott, vagy beteg volt a piától és látszott, hogy leépül. Mindig is egy manipulatív ember volt aki kifelé a jót mutatta közben meg terrorizált minket. Később már kevés piától is agresszív lett, akkor már mások is elfordultak tőle.


Leginkább annak örülök, hogy így nem nekünk "kell" ápolni, mint ahogy azt hangoztatta egész életében.


Ami még érdekes, hogy onnantól hosszú időra megszűnt a "gyűlöletem" felé. Egyszerűen úgy tudatosult, hogy már nincs, és felesleges "haragudnom" valakire aki nem is létezik.


Egyáltalán nem hiányzik az öreg. Csak azt bánom néha, hogy nem egy normális családban nőttem fel, így több évtizednyi lelki sérülést kellett "feldolgoznom" és sem lelkileg sem anyagilag nem kaptam semmit.

2020. jún. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Apám alkoholista volt világ életében, anyám meg csak simán nem normális és szórakozásból tette tönkre az életem. Tizenéve nem tartom egyikkel sem a kapcsolatot, azt sem tudják, hogy van egy "unokájuk". Baromira nem érdekelne, ha bármelyik is meghalna. A feleségem családjának hála lett igazi családom és újra lett anyukám is. Szóval nem hatna meg. Még az örökségről is lemondanék (ha lenne), de gyanítom, hogy apám mindenét elitta, anyám meg sosem szeretett dolgozni, szóval élete végéig másokon fog élősködni.
2020. jún. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"mit éreztettek vagy gondoltattok akkor, amikor megtudtátok, hogy anyukátok/apukátok meghalt?" - azt, hogy sajnos lekéstem a lehetőséget a megtorlásra.
2021. jan. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!