Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a volt...

Mit csináljak, ha a volt barátom anyukája rám szállt? Ti mennyire vagytok jóban a gyerekeitek (volt) párjaival?

Figyelt kérdés

A barátommal 'közös megegyezéssel' szétmentünk, igazából nem volt semmi már a kapcsolatunkban, ami jó... 16 éves korunkban jöttünk össze, másfél évet együtt is éltünk, és már sokszor úgy éreztem, mintha 20-30 éve lennénk együtt. Mindent megszokásból csináltunk, és én többre vágytam ennél. A kapcsolatunk alatt is jóban voltam a szüleivel, főleg az anyukájával. Ő nem dolgozik, 20 évig gyereket nevelt. De most ugye mind a két gyerek egyetemre jár, és mondta, hogy nagyon barátnői sincsenek, mert sokan irigyek rájuk, és a rosszindulat nagy úr... Akik vannak barátnői, ők meg napközben dolgoznak, délután meg inkább a családdal vannak, ezért leginkább hétvégén tudnak találkozni.


Én most csúszok egy félévet az egyetemen, ezért elég kevés órám van. Sok a szabadidőm, ő pedig folyton keres. Eleinte még csak ilyen hetente-kéthetente találkoztunk egy kávéra, sütire. De mostmár olyanokat talál ki, hogy menjek el vele wellnessezni 4 napra, vagy hogy ő úgy elutazna valami meleg helyre, de a férje nem tudja 2-3 hétre itthagyni a munkát, ezért nincs-e kedvem menni nekem. Mondtam, hogy hát erre hirtelen nem fogok kapni 4-500 ezret, erre mondta, hogy jaj ha ezen múlik, kifizetik ők nekem. Legutóbb is kimentünk Bécs mellé egy outletbe, és tetszett egy melegítőszett, de annyit, amennyibe került, nem adtam volna ki rá, mert kb csak itthon vettem volna fel. Szóval letettem róla, erre megvette nekem, hogy "egy kis köszönet, hogy eljöttem vele"...


Közben folyamatosan mondja, hogy mennyire kár, hogy szétmentünk a fiával, mert ő már látta maga előtt, milyen gyönyörű unokái lettek volna, és hogy ő érzi, hogy nekem még van dolgom a volt párommal.


Nem tudom lekoptatni sem, mert felhívott ma is, hogy este nem akarok-e elmenni hozzájuk. Mondtam, hogy már sajnos van programom, kérdezte micsoda. Mondtam megyek moziba két barátnőmmel. Erre hogy jaj hát ő ezeréve nem volt moziba, és hogy hú az a film mennyire érdekli, amit nézünk... Nyilván ezek után megkérdeztem, hogy nincs-e kedve jönni velünk, persze volt. Kedves, meg aranyos, de konkrétan többet találkozom vele, mint a saját anyámmal... Ráadásul nem is veszi a lapot, amikor túlzásba esik. Elhiszem, hogy rossz neki egyedül, de mikor mondom, hogy járjon el tornázni csoportokba, vagy valami tanfolyamra (pl. régen fotós szeretett volna lenni), akkor azzal jön, hogy jaj hát egyedül biztos nem, kísérjem el én is.


2019. febr. 28. 11:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván ezek után megkérdeztem, hogy nincs-e kedve jönni velünk"


Itt rontod el, befolyásolható vagy. A rinyálásra maximum hümmögéssel reagálsz, vagy azt mondod hogy oke, ha őt is érdekli, majd elmeséled, megéri e a jegy àrát, hogy moziban nézze. De nem hívod magaddal. Te befolyásolható vagy, ő pontosan erre játszik. Amig nem tanulsz meg nemet mondani, nem lesz ebből kiút.

2019. febr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Kellemetlenség nélkül nem jössz ki ebből a helyzetből.

Erőt veszel magadon és használod a NEM szót. Utána azonnal bontod a vonalat. Nem kell magyarázkodnod,kifogásokat keresned. Meg fog haragudni, ez nyilvánvaló. Te meg döntsd el, kell-e neked ez a kötöttség, vagy sem.

Ilyen embernél nem fog eredményt hozni semmi rávezető duma.

2019. febr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem a fia megzuhant a szakításotoktól, anyukája újra össze akar titeket hozni.
2019. febr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
6%
Leszbikus.
2019. febr. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az exem igazából jól van, ő is érezte már, hogy nem az igazi a kapcsolatunk. Most ő is bulizik, utazgat, sőt hamarabb kezdett randizni, mint én.
2019. febr. 28. 12:15
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Én a gyerekeim volt párjával nem tartok kapcsolatot.Nem haragszok egyikre sem,nincs rá okom, de a kapcsolatnak vége lett.Van amelyikkel ritkán utcán összefutok, köszönünk és kész.Van olyan, akivel szintén véletlen találkozok, pár szót beszélünk illendőségből.De semmi több.Gyerekeim is, ők is túlléptek, más párjuk van.Három felnőtt gyermekem van.

Szerintem nagyon megszeretett a fiú anyja téged.

Az is lehet, nincs lánya, és ezért ragaszkodik hozzád.

De lehet hogy reméli, összejöttök még a fiával.

Nincs igazán értelme annak amit csinál.Ha másik párod lesz, mit mondasz neki?A volt párom anyjával megyek moziba?Ha nem érzékeli ezt, nem fogja fel magától, akkor mondd el neki, ez neked így kellemetlen.

2019. febr. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2%
Erre tart a világ? Bulizunk, mert nem vagyunk képesek a másikkal beszélgetni? De az egyetemen azért fél évet halasztok, ugye?
2019. febr. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Épp ezaz, hogy simán kérdezi, hogy randizok-e, ha igen, akkor kivel, meg hogy mutassam be majd neki is, ne csak anyának, mert hogy anyukám úgyis elfogult lesz, és neki úgysem felel majd meg. De ő jó emberismerő, és már az első találkozáskor látni fogja, milyen ember is, akit "kinézek magamnak"...



Utolsó, neked mi a bajod? Bulizik, mert egyetemista, ennyi. Én pedig nem a szakítás miatt csúszok, hanem mert nem sikerült egy vizsgám, emiatt nem bírtam felvenni egy épülős tárgyamat. Nagy kaland.

2019. febr. 28. 12:26
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

" felhívott ma is, hogy este nem akarok-e elmenni hozzájuk"


Erre simán azt mondod, hogy NEM és be van fejezve, részletezni nem kell és nem is szabad, hogy MIÉRT NEM!

2019. febr. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Nincs más megoldás, mint hogy őszintén elmondd neki, hogy neked már kicsit sok a társasága. Kellemetlen azután, hogy szakítottatok.

De ha más nem, amikor lesz komoly kapcsolata az exednek, ennek tuti vége lesz. Az új barátnő biztos nem fogja dijazni ezt

2019. febr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!