Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék apukámmal jóban lenni?

Szeretnék apukámmal jóban lenni?

Figyelt kérdés
Igazából hosszú sztori. Kiskoromban nem nagyon szerettem, mert nem törődött velünk annyit, de mostmár látom, hogy legalább próbálkozik. Tudom, kevés esély van rá, de szeretnék vele kialakítani egy apa-lánya kapcsolatot. Eléggé megnehezíti, hogy anyummal nincsenek jóban. Anyám forrófejű, mindenen rögtön kiakad, míg apám mindent magára vesz. Egyszer az autóban megtaláltam egy kórlapját és oda az volt írva, hogy depressziós. Mármint orvolsilag. Volt olyan is, hogy vágásokat láttam a kezén. Én szeretem, és pont ezért szeretném, ha nem bántaná magát. Nyilván benne van az, hogy magányos. Csak hétvégén jön haza, mert a munkája miatt a hétvégi házban él. Nem tudok vele felhőtlenül beszélni, egy idő után mindig beáll a kínos csend. Mit csináljak?

2019. jún. 9. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Hát locsogjál, meséljél neki, kérdezgesd, és ezt következetesen. De nem biztos, hogy hatékony lesz, mert a depressziós ember egyrészt be van lassulva, tehát azért se tud gyorsan reagálni, másrészt be van zárva a saját szürke világába. Jó esetben gyógyszerrel kezelik és annak hatnia kéne, de nem biztos, hogy a megfelelő gyógyszert kapja, lehet, hogy csak letompítja. Anyukáddal is beszélhetnél, hogy lehetne türelmesebb, mert így apukádnak, és miatta neked is nagyon rossz.
2019. jún. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ovatosan kozeledj hozza.Kerdezd meg hogy van,mondd el hogy szereted,fontos neked,szeretnel kozos programot vele,stb
2019. jún. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Rendszeresíthetnétek egy kis apa-lánya időt. Mondjuk kéthetente szombat délelőtt vagy ilyesmi, és akkor kettesben csinálnátok valami programot, csak ehhez neked kell kreatívnak lenned, hogy mi az ami közben mindketten jól tudjátok érezni magatokat, meg tudtok beszélgetni is.

Pl.: túrázás, kutyasétáltatás egy menhelyen, gombászás, autókázás, múzeum látogatás, szabadulószoba, mozi, társasozás, kártyázás, airsoft, paintball, úszás, valami egyéb új sport...stb.

2019. jún. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
40%
Először is szeretném tudatosítani, hogy a depresszió hangulatingadozást jelent, nem belassult állapotot meg amiket olvastam. Jó dolog hogy próbálsz vele kialakítani jó kapcsolatot, én talán a sérelmeiről, a fájdalmairól kezdenék vele beszélni, és megérteni őt. Nem ismerem őt, de az embernek jól esik ha meghallgatják
2019. jún. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!