Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy idegbeteg ember miért...

Egy idegbeteg ember miért akar gyereket?

Figyelt kérdés
Ha van egy "idegbeteg" "apa" aki mindenen csak idegeskedik, még a legapróbb dolgokon is üvöltözés és idegeskedés van MINDEN NAP és kivetít minden gondot a gyerekre és a családra az miért vállal gyereket? Miért teszi tönkre a gyerek életét az elviselhetetlen állandó őrjöngése miatt?
2020. jún. 28. 13:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azzal az emberrel is súlyos gondok vannak, aki nyomasztásra csinál gyereket, és nincs annyira felnőtt, hogy tudjon nemet mondani. Engem aztán nyomaszthat bárki, csak annál inkább utálom a témát, nemhogy még beadjam a derekamat.
2020. jún. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Társadalmi nyomás.
2020. jún. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is csatlakozni tudok azokhoz,akik azt mondják,hogy nem a gyerek és család miatt lett idegbeteg.


Apám fiatalon is ilyen volt,és most közel 60 évesen is.

Türelmetlen.

Gyerekkoromból rémlenek a dühöngései.

Amikor a garázsban dolgozott,állandóan üvöltözött.Egyszerűen ilyen,türelmetlen alkat.

Mai napig,ha szerszám hangokat hallok,görcsbe szorul a gyomrom.

De elég az is,ha a szomszéd vágja a füvet,a hangtól van bennem egy rossz érzés.


Egyébként nem rossz ember,csak neki nem lett volna való család,mert önmagában is van annyi probléma a fejében,amit egyedülállóként is nehéz lett volna kezelni.


Abban az időben jobban megszólták,ha valaki különc volt,egy befolyásolható,önbizalomhiányos,határozatlan ember pedig könnyen bedől annak,amit mások mondanak.

Főleg falun,ott mindenki jobban tudja neked mire van szükséged,mint saját magad.


Ma meg mindenhol a gyerekgyártó propaganda szól,ha valaki a tudatos gyermektelenségről beszél,akkor az önző.

Bezzeg tönkretenni egy család életét,az nem önzőség.


Talán nem is véletlen,hogy sem én,sem a testvérem nem akarunk soha családot.Szerencsére mi határozottabb jellemek vagyunk,és senki nem tud rábeszélni minket.Pedig én elég türelmes alkat vagyok,de akkor sem kell.

2020. jún. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek többsége nem gyereket vállal, csak simán szeret kefélni, aminek "mellékterméke" a gyerek.


Illetve ott van az amit előttem is leírtak, a gyerekvállaláshoz mindenkinek "joga van" legyen akármekkora retardált alkalmatlan szardarab.


A szakmai tudásunkhoz tanulás, vizsgák, papír kellenek, a nyelvtudáshoz nyelvvizsga a vezetéshez jogosítvány. Vagy bármihez szakvizsga, stb. A gyereknevelésnél senki nem nézi, hogy alkalmas-e rá az illető vagy sem.


Na meg ott van a társadalmi nyomás, a gyerek az KELL a család a minden, az öregek "unokázni" akarnak.

2020. jún. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos szempontból kezet foghatok 15:40-es válaszolóval.


Én apám is agresszív, türelmetlen "örök gyerek" volt.


Csak mellé jött az, hogy alkoholista is volt.


Amikor anyám megismerte már ivott,mégis szült neki 2 gyereket. Aztán mindig azt hajtogatta, hogy "hátha megváltozik". Azért elég szar mikor már így indul egy kapcsolat, hogy "hátha megváltozik". Nem változott meg 50 pár évesen halt bele a piálásba.

2020. jún. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó!

Általában az ilyen típusok "zsák a foltját" esete.

Olyan nők fogják ki az ilyen férfiakat,akikkel szintem nem stimmel valami.

Nálunk az a történet,hogy "anyád jött utánam addig,amíg el nem veszem".

Na,már most ilyet egy normális nő nem csinál.


A "majd megváltozik" is érdekes eset.Sokan nem tudom mit képzelnek,hogy megváltoztatnak egy embert.

Ilyenkor inkább az ember jó oldalát próbálják kiemelni,és a rosszat nem,azzal úgy vannak "majd megváltozik".

Pedig csomagban kapod az egészet,és azt kell eldönteni,hogy ez így neked jó-e.


De ha valaki nem akar gyereket,sőt megnősülni sem,azután nem is értem minek fut egy nő...


Régebben mikor még nem volt internet,az emberek beszűkültebb életet éltek,sokan a szüleiktől sem tanulták meg mi a normális párválasztás.

Ahol sok gyerek volt,ott meg örültek,ha "elment a háztól"

2020. jún. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy házasságuk megromlott, emiatt feszültebb az apa.
2020. jún. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

6-os azert ha születik egy "beteg" gyereked és amiatt leszel idővel idegbeteg, akkor azért nem nonszensz. És sajnos néha hivatalos bno kód vagy szakértői velemeny se kell, de néhány gyerek egyszerűen genetikailag olyan, hogy azon javítani persze tudsz, de az idegrendszeredet alapbol megviseli. Es azok egy resze mire nagyobbacska lesz attol még kepes itt irkalni:-).


A szulok altalaban ahogy mar masok is irtak gyerekjvallalas elottaz ezzel jaro felelosseget es nehezsegeket es azokjo megoldasait nem ismerik.

2020. jún. 29. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
A 6-os vagyok, és ismertem ilyen családot, kapásból kettőt, abszolút nem lettek idegbetegek, csak még jobban szerették és óvták a gyereküket. Nem a gyerek kérte az életét, a betegségét pedig főleg nem! Azt írod, egyszerűen vannak gyerekek, akik genetikailag olyanok - na de a genetikai örökségük honnan jön? A szülőktől, esetleg azok szüleitől! Idegbeteg ember egyszerűen ne szaporodjon, mérje fel a helyzetét, és döntsön! Továbbra is tartom, olyan nincs, hogy mindenről a gyerek tehet, a szülők bezzeg maguk a tökéletesség mintaszobrai!
2020. jún. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
71%

"ha születik egy "beteg" gyereked és amiatt leszel idővel idegbeteg,"


Talán pontosan ezért kellene mérlegelni,hogy akarunk-e gyereket.

Igen,lehet beteg gyereke bárkinek.Aki gyereket vállal,az ezzel is legyen tisztában.

Pláne akkor,ha valaki idegbeteg,vagy a családjában vannak/voltak furcsaságok.

Sok ember csak ész nélkül szaporodik,aztán mindenkit hibáztat azért,mert neki milyen gyereke született.

2020. jún. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!