Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idegbeteg ember vagyok és nem...

Idegbeteg ember vagyok és nem tudok változni mit tegyek?

Figyelt kérdés
32 évesen már tönkre vannak az idegeim és ez csak egyre rosszabb lesz úgy érzem. Gyerekkorom óta szerencsétlen voltam mindenben. Mindig csak a rossz dolgok értek és lelkileg teljesen tönkrementem. Sajnos a mai napig is szar minden az életemben. Már nagyon sokat szenvedtem. 2 évvel ezelőtt elveszítettem édesanyámat akit a világon mindennél jobban szerettem. Ő mindig óvott védett még a széltől is. Amióta ő nincs velem az életem romokban hever. Szenvedés minden egyes nap nélküle és tudom hogy bele kell nyugodjak hogy ő már nem lesz többé velem de borzasztóan nehéz. Most már senkire sem számíthatok az életben csak magamra. Édesapám sem él már ő még 2003 ban meghalt amikor én gyerek voltam. Már csak a testvéreim maradtak nekem de őket aztán végképp nem érdekli hogy mi van velem. Nekik is megvan a saját életük ahogy nekem is. De akkor is vágyom egy támaszra aki segít mindenben mellettem ál. Jelenleg a párom az aki fontos szerepet játszik az életemben. Ha ő nem lenne én nem tudom mit csinálnék. Észrevette ő is hogy nagyon idegbeteg vagyok mindenen hamar felhúzom magam. Tudom hogy igaza van és ez nem jó dolog de mit csináljak ha egyszer ki vannak készülve az idegeim??? Nem szeretem az életemet nem jó semmi jobb lenne meghalni legalább nem kéne szenvednem tovább egy percig sem. Az embereket is utálom nagyon mert a legtöbbje szemét önző és csak azt nézik hogy nekik mi a jó a másik embert meg eltapossák. Mégis milyen élet ez.? Van értelme egyáltalán élni??
2020. jún. 8. 10:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az én idegeim is egyre jobban kivannak pedig még csak 24 vagyok, és velem is rengeteg rossz történt. Szerintem kezdek is megőrülni. Én inni szoktam.

Orvossal nyugtatót felíratni hülyeség?

2020. jún. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Van. Sajnálom hogy meghalt az anyukád, de itt az ideje, hogy felnőj.

Agykontrollba kezd bele.

2020. jún. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem mondok újat azzal, ha azt javaslom, hogy keress egy pszichológust.

Egyrészt a rossz dolgok, amik történtek veled, azok feldolgozása is jó lenne. Az emberek nem születnek azzal a képességgel, hogy megtanulják a rosszat kezelni, ezt később kell megtanulni, pl mostantól.

A másik, ami a jó hír, hogy nagyon sokat tud változtatni az életünkön az is, ha megtanuljuk, hogyan kell másképpen gondolkodni.

Nekem ebben az segített,hogy felismertem, amilyen gondolataim vannak ,azok mind negatívak (ez feszültséget szül bennem, emiatt voltam én is ideges, feszült, ingerült,kötekedő stb).

És hát ha felismerem, hogy negatívak a gondolataim, azt is látom, hogy én magamtól csak negatívan tudok gondolkodni (pl először elutasítottam a segítséget, mert nem hittem benne, de hát ugye ez is csak a saját negatív gondolkodásom miatt volt, túlságosan elhittem magamnak mindent).

Aztán ahogy segítséget kértem, szépen elkezdtek a dolgok változni, ahogy a gondolkodásom változott, és aztán meg másabbak lettek a reakcióim is.

2020. jún. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3 as én is arra gondoltam hogy fel kéne keressek egy jó szakembert csak sajnos az a baj hogy én vidéki vagyok nem Budapesti. Meg hát az anyagi helyzetem sem a legjobb nem nagyon tehetem meg hogy magán pszichológushoz menjek mert az nagyon drága. Sztk alapon meg nem akarok elmenni azok a pszichológusok nem érnek semmit!

Az a baj hogy én nem tudok pozitívan gondolkodni semmilyen téren. Próbáltam már úgyis mégse ment akkor is csak a rossz dolgok értek a sok megpróbáltatás. Ahogy a mai napig is csak sodródok az életben és nagyon nehéz. Főleg mióta nincs velem az édesanyám!

2020. jún. 8. 11:07
 5/14 anonim ***** válasza:

Az nem baj,hogy most nem tudsz pozitívan gondolkodni. Mitől is tudnál? Erre írtam, hogy ezt tanulnunk kell, nem születünk így.

A koronavírus miatt most sok pszichológus online tart konzultációkat, akár ingyenes segítséget is kaphatsz, ha jól utánajársz. Egyelőre csak keresgélj, aztán majd rászánod magad. :)

2020. jún. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Phoney ***** válasza:
100%

Nem az idegeid vannak ki, bár erre az állapotra tényleg az „idegbeteg” a köznyelvi kifejezés, és a szakszerű gyűjtőfogalom is a „neurotikus”. (Ha esetleg olvasni akarnál róla.)


32 évesen valószínűleg nem ezt akarod hallani, de a leírtak alapján az lehet az (egyik nagy) gondod, hogy a személyiségfejlődésed nem közelítette meg a felnőtté válást, illetve kompenzálnod sem sikerült erre, és ezért renkívül nehezen birkózol meg a felnőtt élettel. (Az intelligenciád, az empátiád, a felelősségtudatod lehet, hogy megfelel egy felnőttének, de ettől még nem leszel igazán az. Ez manapság elég sok mindenkinek problémája, de a legtöbben tudnak rá kompenzálni.)


Ebben a helyzetben pótszülőre (valószínűleg inkább pótapára) lenne szükséged, de Téged sajnos valószínűleg már senki nem fog ingyen örökbe fogadni (ilyen értelemben sem), úgyhogy egy pszichoterapeuta az egyetlen igazán reális megoldás. Egyáltalán nem biztos, hogy rögtön az első terapeuta beválik, ezzel a problémával nem is mindegyik tud dolgozni, de ha tudsz rá áldozni, akkor szerintem tedd fel azt a pénzt a jövődre.

2020. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
49%

Szerintem a legjobb megoldás erre az önismeret. Amikor rádtör a nagy indulat és a gondolatroham, próbálj meg megálljt parancsolni neki, és ne hagyd hogy az elméd irányítson téged, az a te feladatod lenne.

Egyébként hasonló cipőben jártam én is, depressziós is voltam többször, és magamat okoltam, hogy miert nem tudom egyszerűen kezelni, nem találtam rá a megoldást, masokat es minden mast hibaztattam a jelenlegi helyzetemert. Aztán nem féltem leasni magamban olyan mélyre amennyire csak lehet hogy megtalaljam a gyökerét, vagy h honnan eredhet.Probaltam magam külső szemlelokent is megfigyelni es a mierteket keresni,mert mindennek oka van.Nemreg rátaláltam youtube-on Némethi Erika önismereti tanácsadóra,trénnerre, ha gondolod keress rá, jobb mint egy pszichológus szerintem(én azt is kipróbáltam)hasznos nagyon, és ráadásul ingyenes, és akkor nézed amikor neked jó, senkihez sem kell alkalmazkodni. Gyogyszerek es mas dolgok az a baj h csak tüneti kezelesek, de a megoldas az csak bennunk van, mi vagyunk a kulcs, mivel a problemank okozoja is mi vagyunk. Nekem ezek segitettek nagyon sokat. Ezenkívül a sport, vagy ha van valami hobbid, csináld, mert az nagyon jo figyelemelterelsnek amig megtalalod a megoldasokat! Sok sikert, es kitartást, és türelmet magadhoz! Minden rossz utan jön valami jo! :)

2020. jún. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A másik nagy problémám hogy társfüggő vagyok :( Egyszerűen nem tudok meglenni társ nélkül! Én csak akkor érzem magam teljesnek ha van mellettem valaki aki szeret! Nagyon ragaszkodó lány vagyok és ezt nem szerették bennem a pasik. Ezért is hagytak el sokan. Én olyan lány vagyok aki szeret a párjával lenni ha tehetem minden szabad időmet vele akarom tölteni és ezt fordítva is elvárom! Nekem az a fontos hogy én legyek a számára az első. És tudom hogy ez sem normális dolog. Mindenkinek kell a külön töltött idő nem várhatom el hogy mindig velem legyen a párom!
2020. jún. 8. 13:03
 9/14 anonim válasza:

7es vagyok

Parkapcsolati temakorrol is vannak videók annal a nőnél akit írtam, ő szakszerubben el tudja neked magyarázni h mi miert alakul ki, de sztem ez is oda vezethető vissza h te sajat magadat nem szereted elegge sajnos, akar a multbeli dolgok es a korulmenyek miatt is, es mastol, jelen esetben a tars(aid)tol varod a kompenzalast. Viszont az mar egy jo jel, ha magadtol felismerted ezeket es szeretnél ellene tenni, szerintem tényleg ha magaddal harmoniaba, egyensulyba kerulsz, akkor minden rendbe jon, es ezek a problemak is el fognak mulni :)

2020. jún. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tudom ki az a Németi Erika én is felvagyok iratkozva a csatornájára és szoktam is nézni a videóit de nekem egyáltalán nem segít!

Az meg valóban igaz hogy soha nem szerettem magam gyerekkorom óta önbizalomhiányos vagyok pedig nincs rá okom mivel nem vagyok csúnya nő ezt sokan mondják!

2020. jún. 8. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!