Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anyám folyton...

Mit tegyek, ha anyám folyton kínosan beszél és kellemetlen helyzetbe hoz engem?

Figyelt kérdés

A legtöbb baráti társaságban nálam sokkal kisebb 12-13 éves gyerekek vannak. Az öcsém még el tud velük lenni, de én nem.

Így a felnőttekkel szoktam lenni, a beszélgetéshez nem nagyon teszek hozzá, csak ha olyan, akkor nevetek. Jól érzem magam közöttük. Kivéve ha anyám kínosan beszél. Ezzel nemcsak engem, hanem apámat is kínos helyzetbe hozza.


Pl.: Voltunk egy baráti társaságnál. Anyám megkérte apámat, hogy maszírozza meg a hátát (WTF?), amire apám nemet mondott. Erre ilyet szól anyám: "Majd ha lent kell neked nyomkodni, akkor majd én is azt fogom mondani, hogy nem."


Hiába mondtam neki, hogy ne csinálja, mert nagyon gáz, nemcsak nekem, apámnak és a társaságnak is, de valahogy nem érti meg. Nem veszi észre magát. És többször megalázza apámat is társaságban.



2020. júl. 2. 20:32
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
86%
Mondd olyankor hogy: "ez kellemetlen"
2020. júl. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Thispain ***** válasza:
23%
Nagy valószínűséggel a helyedben amikor ez előfordul, dobnék neki egy müanyag poharat, vagy leönteném vizzel, ha az előbbi nem kivitelezhető.
2020. júl. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
92%
Azzal magát égetné a kérdező
2020. júl. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj, hogy az ilyen emberekkel nem lehet mit kezdeni...

Még az is lehet, hogy direkt csinálják, ilyen formában élvezik a figyelmet.

Pontosan nem tudhatom, mert nem ismerem anyádat, de én most a saját anyámból indultam ki, aki hasonló dolgokat csinált/csinál.

Aki gyerekként nem tanulta meg, nem érezte, hogy ez milyen kellemetlen, az később sem fogja.


Ha rászólsz, még az is lehet, hogy direkt bosszúból messzebbre is megy...

2020. júl. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
72%

Bakker, ez tényleg nagyon durva. Legalábbis, ha olyan hangerővel mondta, hogy a többiek is hallották.

Szerintem utólag, apukádnak (inkább apukádnak, mint neked) négyszemközt meg kéne ezt beszélnie anyukáddal. Hogy ez roppant kínos helyzet, máskor ne csináljon ilyet.

2020. júl. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
55%
Szólj rá! Amúgy sajnállak. Mondjad neki pl. ezt: Anya, elég legyen! Vagy,: Anya légyszíves fejezd be!
2020. júl. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
53%
Egy felnőtt társaságban az ilyen csipkelődés belefér. Téged gyerekként ez nyilván kínosan érint, de ez a felnőttek számára egyszerűen vicces, hiába is magyarázod bele hogy mindenkinek zavaró. Eléggé prűdnek, fapi.nának kell lenni hogy ez kínos legyen...Nem fog az egész társaság hozzád alkalmazkodni, főleg ha sokat lógsz rajtuk.
2020. júl. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy a felnőtteknek nagyon zavaró lehet egy gyerek állandó jelleggel a nyakukon, nem lehet egyenesen beszélni, hogy bele ne legyen taposva a hamvas kis lelkecséjébe.
2020. júl. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
68%

Ez sima párok közti beszólás volt, amin jót nevetnek a felnőttek és tovább viccelődnek rajta.

Csak mert velük lógsz ne viselkedj úgy, mint ha te magad is felnőtt lennél, mert nem vagy az. Csak mert nagyon úgy fogalmazol, mint ha minimum 20 elmúltál volna.

A felnőttek szoktak így poénkodni és pozitív is szokott lenni egy társaságban, jót nevetnek rajta.

Apudnak meg azért kellemetlen, mert nem tud egyszerűen visszapoénkodni erre.

Ha nem tetszik, ne lógj velük.

2020. júl. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
62%

"Eléggé prűdnek, fapi.nának kell lenni hogy ez kínos legyen"

Kultúrember nem ereszt meg ilyen poénokat a szülei vagy gyerekei előtt. Barátokkal mi is mondunk olyanokat egymásnak, hogy a füle kettéállna annak, aki hallaná, de nem a gyerekek előtt.

2020. júl. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!