Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért akar tőlem unokáka...

Anyám miért akar tőlem unokákat ha megmontam hogy nem lesz?

Figyelt kérdés
Anya folyton zaklat azzal hogy mennyi gyereket tervezek meg hogy mikor jön a kisunoka meg ilyenek. Megmontam neki hogy nem szeretem a gyerekeket és soha nem lesz gyerekem. Erre folyton mondogatja hogy még nem tudhatom meg úgyis meggondolom magamat. Mert hogy ő se akart gyereket de mégis van 3 gyereke erre mondtam hogy én nem követek el ekkora hibát. Erre bedurcizott és monta hogy akkor soha nem lesz kisunokája. Közbe mind a két tesóm szeretne gyerekeket. Én jobban megvagyok az állatokkal. Mindig is jobban akartam kutyát/macskát mint gyereket. Meg a gyerekekkhez se értek. Nem tudok velük játszani, egyszerűen nem megy ezért nem is eröltetem. A párommal azon az állásponton vagyunk hogy ilyen világba nem szeretnénk gyereket felnevelni és az ő szíve is inkább az állatok felé húz mint a gyerekek felé. Bár anyám még azt is nehezen viselte hogy nem akarunk összeházasodni.

2020. júl. 4. 14:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Nekem 10 ev utan kezdik ezt elfogadni 31N
2020. júl. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Nem neki szülnél, hanem magadnak, ezt mond meg neki. Persze, tök cuki egy kisbaba, de azt ki is kell hordani, meg is kell szülni, vásárolni kell babakocsit, ruhát, bútort stb azért nem lehet mindenből használtat. Évek múltán, egyre több mindenre lesz szüksége, plusz a lelki oldal, aki nem szeretne babát, ő ne is szüljön

Nem kötelező.

Én azt utálom, amikor apósom traktál, hogy kell egy kislány is a kisfiunk mellé. Kérdezem, kell?? Mi az, hogy kell?? Ezt nem teljesen értem. Egy : nem lehet befolyásolni a nemét, kettő : majd én (és a férjem) eldöntjük, mikor szeretném az első trimesztert végighányni, vagy táppénzre menni a sok rosszullét miatt, ezáltal fizetésem nagy részétől elesni.

Ne hagyd magad, a jogviszony érdekében sem kell eltűrnöd senkitől semmit, ez nagyon érzékeny és kényes téma, nyugodtan, intelligensen zárd rövidre pl "anya, ez az én döntésem, kérlek tartsd tiszteletben. Innentől kezdve nem szeretnék többet beszélni erről a témáról.'

2020. júl. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2%
De nem értelek, miért nem akarsz pocaklakót? Az a legnagyobb boldogság a földön, mit ér az élet az angyali gyermekkacaj csilingelése nélkül? Gyönyörű nagy esküvő és szép nagy család az álma minden rendes nőnek. Ráadásul a mostani időben azért rendesen támogat a kormány is ha három gyereket vállalsz, utána lehetsz akár háztartásbeli is.
2020. júl. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Utolsó, lemaradt a 😂 a kommented végéről, mert ez a nap vicce. A mai nők életcélja legyen a szaporodás, de a karrier, utazás, hobbi eszébe se jusson. Inkább szüljön és pelenkázzon 8 évig, aztán főzzön,mosson a családra. Ha apuka véletlen megunja anyukát és egy karrierista cicababával lelép, akkor anyuka kereshet munkát 3 gyerekkel, sok éves munkahelyi kihagyással. A nyugdíjról nem is beszélve. Zseniális, tényleg.
2020. júl. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2%
Na nem úgy van az négyes... Karrierista cicababáknak nem egy 3 gyermekes családapa kell. Egyébként ha mindennap finomakat főzöl rá, sörike van a hűtőben és tiszta mackónadrág, nem fog elválni!
2020. júl. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én nem értem meg de elfogadom azokat akiknek 3-4 esetleg 6 gyerek kell de én úgy érzem hogy se nekem se a gyereknek nem lenne jó ha megszületne. Esküvőt meg egyszerűen nem szeretnénk. Jelenleg egymás társai vagyunk szeretjük egymást de mi van ha 20 év múlva nem így lesz. Válás meg ilyenek. Ott is papírokat intézni meg minden. Esküvőszervezés rengeteg idegeskedéssel is jár egyszerűen megvagyunk úgy ahogy most.
2020. júl. 4. 18:56
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Ha ennyire gyerekhiánya van,mondd meg neki,hogy vállaljon gyerekfelvigyázást!

Van,aki biztosan örülne egy ingyen baby sitternek.

2020. júl. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

pontosan ugyanebben a helyzetben vagyok, mind a két tesóm akar gyereket, de anyám valamiért nagyon rám van kattanva emiatt. megmondtam neki, hogy nem hiába vállaltam én be azt a jogi egyetemet, karriert akarok építeni, élni szeretném az életemet, azt a rengeteg pénzt, amit egy gyerekre kellene elkölteni elköltöm utazásra, élményekre, kalandokra. szeretem a gyerekeket, de 0-24-ben évtizedekig nem tudnám elviselni, teljesen bele is rokkannék.

majd idővel rájön, hogy ez van, ezt kell szeretni, egy ilyen dologhoz semmi köze nincsen

2020. júl. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A gyermek és az állatok nem zárják ki egymást.
2020. júl. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Már ne haragudj, de nekem abból ahogy irsz, amennyire minden olyan dolgot nyűgnek allitasz be, amik igazából a szereteten és az elet végig tartó osszetartozason alapulnak, az jön le, hogy totál boldogtalan vagy, motivalatlan, mindenre a kifogást gyartod, mert gyenge vagy és a kapcsokatodban sem vagy biztos.


Ez nem onzoseg, hogy nem akarsz gyerelet, esküvőt, van ilyen persze, de ahogy te írod.. Mintha onigazolast keresnél, mert te se hiszed el ezt a sok hulyeseget.


Minden, amibe időt és energiát kell fektetni az értelemszerűen lemondassal jár. Egy iskola, munka is, egy kapcsolatban is vannak kompromisszumok.


A gyerek viszont mindent százszorosan ad vissza, mert vegezhetsz te akarmilyen egyetemet, utazhatsz barmennyit, lehet ezer hobbid, ha ezeket nem tudod tovább adbi, ugyanilyen tartalmas életet adva neki és megtanitani arra, hogyan erheti el ezeket.


Hiaba élsz hű de szuperül, meghalsz és kesz ennyi. Az orokseged (nem csak anyagi=

) viszont nem viszi tovább semmi és senki. Csak ugy eltunsz és senkinek nem figsz hianyozni.


Csodás dolog utazgatni, de beszélni tanitani a gyermeked, a világot feltárni előtte, azelőtt akinek szoszerint a mindent jelented és issza szavaid, tőled tanul mozogni, kifejezni magát, ezt ne is próbálja meg egyik gyermektelen se osszehasonlitani a hobbijaival, vagy allattartással.

2021. febr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!