Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek miért viselkedik...

Szerintetek miért viselkedik így az anyám?

Figyelt kérdés

Nagyon boldogtalan, az anyja, a saját férje folyton bántja...a veszekedésnek fültanuja voltam...kijöttem megvigasztalni és lelökött magáról. Akárhányszor összeveszil a férjével, mindig ellenség leszek a szemében. Egy kategóriába sorol az anyjával meg a mostoha apámmal.


Megpróbáltam megvigasztalni, mert fájt látni, hogy sírt..és ezt kaptam cserébe...azt mondta " te meg a férjem szètmarcangoltok, nem szeretetet kapok, tönkreteszed az életem vele egyûtt " meg ilyen szép szavakat. És lerántott magáról és idegesen otthagyott.


Az az igazság, hogy ezt az idegrendszerem nem fogja sokáig bírni..lelkileg már hozzászoktam ehhez..de ez kezd sok lenni...én vagyok az aki mindig segít neki, mindig vesz tortát a születésnapjára, támogatom, mindig a szeszélyêt lesi...nem bírom már, hogy a saját boldogtalansàga miatt engem okol..engem is belevesz..akáthányszor bántja a férje, egy kalap alá vesz azzal az emberrel.


Nem èn kértem, hogy megszûlessek...szerintem, nem kellett volna gyereket szülnie huszonévesen és ehhez a suttyòhoz mennie, csak mert lógott valami a lába között.


Nem tudom, hogy kezeljem ezt a toxikus depressziós állapotot...ajánlottam, hogy tanuljon és akkot több lehetősége lesz..nem jò az sem. Nem bírom már ezt a terhet....szerintem, ha teheté, lelépne és új életet kezdene máshol. Ennek egyébkény hangot is adott...most a nem règ meghalt sportoló vizimeccseit nézegeti egész nap hetek óta..soha nem érdekelte ez az egész.

Maradjunk annyiban, hogy nem volt gyerekkorom, mert folyton leadott, hogy szòrakozzni járhasson, miután megházasodott, aztân még inkább félre dobott engem.


Velem mi van? Huszonéves fiatal lány vagyok 0 élettel..nekem is êlnem kéne...mit csináljak..már nem bírom



2020. júl. 4. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Elég súlyos depresszióval küzd. Ha bármilyen mód van rá költöztesd el onnan és segíts neki talpraállni.
2020. júl. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Ne vígasztald, ez az én véleményem, hagyd hogy lerendezzék akkor, ha nem kell a segítséged.

Lehet később, majd ő fog odamenni hozzád.

Lehet ideges ilyenkor és nem esik neki jól, és mond is olyat mérgében, amit nem kellene.

Nem szép, ahogy bánt veled, de ha ilyenkor ennyire ellenséges, hagynám inkább.

Nekem is mond olyanokat anya, amit nem kéne ha ideges, de ezek nem nekem szólnak, csak ilyenkor meggágyul az agya.

Én anyum nagyon sebezhetőnek érzi magát ilyenkor, ha sír nem szereti nagyon ha odabújok.

Szerintem hagyd, ha neki jobb egyedül, hiába fáj látnod.

Ne foglalkozz velük.

Viszont az elköltözést majd javaslom inkább, ne te menj erre.

2020. júl. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem tudok ezen a téren segíteni...még egyetemista vagyok és elveszítettem a részmunkaidős állasomat én is a vírus miatt...munkakereső vagyok sajnos.


Az az igazság, hogy iszonyat ellenséges velem ilyenkor. Ez a " gaslight " módszere, hogy azt mondja, senki nem szereti..amikor én az egész fiatalságomat, a napom 24 òráját râ âldoztam/áldozom, a kedvét keresem, segítek mindenben...mintha a szeretetem jelentéktele lenne....és engem ki szeret, ha mâr itt tartunk? Úgy érzem magam, mint egy boxzsák. De mindegy. Csak 23 év a korkülömbség köztünk...nem tudom, hogy fejezzem ki, de komolyan úgy érzem, hogy mindig is teher voltam neki, szerintem véletlenül becsúsztam valami szex kaland révén és ez kerékbe vàgta a diszkóba járásos/ pasi kereső éveit egy darabig...engem gyakorlatilag a dédim nevelt kicsiként, mert folyton szórakozni jàrt....tehât szerintem ehhez a viselkedéshez nincs joga...volt fiatalsága bőven, nem is kellett velem törődnie..nem értem, miért nem válik el és kezd ùj életet...mièrt nem rùgja ki ezt a suttyó f@szt a lakásából? Simán járhatna esti suliba, 50 évesen sem késő, sőt!


Szò szerint annyira boldogtalan, hogy már nem bìrom tovább ezt a lelki terhet.


És az a legrosszabb, hogy rajtam vezeti le, hogy egy csoportba sorol engem a férjével.....engem...mintha

én tehetnék arról, hogy a férje veszekszik vele...mintha a jelenlétem lenne az oka..ez nagyon súlyos... rajtam vezeti le..bocsi, mâr nem bírom tovább, ki kellett írnom magamból...

2020. júl. 4. 21:59
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Nincs baj, megértjük.

Már az jó, ha ennyivel tudunk segíteni.

Az a baj, hogy sajnos van olyan, aki nem veszi észre mennyit törődnek vele, meg megszokja, az alap neki.

Megértelek, de szerintem egy kicsit inkább most magaddal foglalkozz, hagyd őt ha nem kér a segítségedből, tartsd meg ezt az energiát magadnak akkor.

2020. júl. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább élj te is, próbálj elköltözni.
2020. júl. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
A faszijával baja van, amit nem tud szabályozni. Ezért jó beléd rúgnia, mert az legalább a hatalmában áll. Anyádnak terápia kell, neked elköltözés.
2020. júl. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!