Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az olyan mobilos...

Mit gondoltok az olyan mobilos alkalmazásokról, amik arra valók, hogy mutassák a szülőknek, hogy hol jár a gyerek?

Figyelt kérdés

A múltkor láttam egy hirdetést egy alkalmazásról, amin a szülő megnézheti, hogy hol jár a gyerek, ha mind a kettejüknek le van szedve az app a mobilra. Sőt, láttam, hogy a szülői részén van olyan funkció, amivel bekapcsolja a gyerek mobilján a mikrofont, így hallja, hogy miről van szó körülötte.

Szerintem bizonyos kor alatt elfogadható egy ilyen megoldás, de nekem fentartásaim vannak. Aki ilyet használ a gyerekével, mikor érzi majd azt, hogy hát erre már nincs szükség? Mert például ha valaki használja a lehallgatásos funkciót, az nem hiszem, hogy olyan könnyen letenne róla, hogy akármikor kihalgassa a gyereke beszélgetéseit. Meg szerintem az a korosztály, akinél még talán elfogadható ez a módszer, azok nem igazán mennek a szülő nélkül bárhová is, meg a kissebbeknek nem is igazán kéne okostelefon még.


Ti hasznosnak találjátok az ilyen appokat? Mit gondoltok róluk? Hány éves korig fér bele a gyerek GPS-szel követése és lehallgatása?


2020. júl. 7. 12:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem nagyon jó dolog ez,én biztos adnék a gyerekemnek ilyet. Megbeszélném vele és szerintem,ha értelmes ő is elfogadja,hogy erre szükség van a mai világban pláne,ha eljár bulizni és lány..De kisgyereknek is ugyanúgy rendkívül hasznos mint a kamasz lánynak.


A leghallgatás funkió meg nem tudom én biztos nem éreznék arra késztetést,hogy csak úgy heccből hallgatózzak mit beszél a gyerekem....ezt szerintem szintén akkor használja a szülő,ha pl eltűnt a gyerek vagy gyanús helyen tartózkodik amit pl nem említett.

2020. júl. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem a lehallgatás alapesetben nem fér bele...

Leszámítva, ha valami konkrétan gyanús (pl. azt mondja, hogy egy barátjával találkozik, de előző este láttam Facebook-on, hogy az említett barát a Föld túloldalán nyaral a családjával), akkor - a biztonságát szem előtt tartva - alkalmazható.


A GPS- nyomkövetés szerintem rendben van.

Arról joga van tudni a szülőnek, hogy hol van, de arról, hogy a barátaival miket beszél, nincs.

2020. júl. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
60%
A lehallgatás gáz, a gps oké. Leginkább kulcsos gyereknél lehet hasznos, hogy tényleg hazamegy-e a megbeszélt időben.
2020. júl. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
78%

A követő app oké lehetne, ha értelmesen van használva.

Szélsőséges estre gondolok inkább, nem arra, hogy megnézzem, hogy mondjuk délben merre van a gyerek.

De ez a lehallgatás funkció aggályos abban az értelemben, hogy ez egy olyan üzenetet hordoz a gyerek felé, hogy nem bízom benne és minden dolgáról tudni akarok.

2020. júl. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
24%
Hát... Mindent lesarkítva, a gyerek saját keresett pénzén vett okostelefonjára nem lenne szép dolog ilyet rakni, de amugy... nem baj az, ha a igenis lehet tudni, hogy merre megy a _gyerek_. Jah, tudom, hogy a fiatalok mindent is jobban, de attól meg gyerekek a gyerekek.
2020. júl. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
25%

A lehallgatást azt nem használja egy normális ember.Sosem tenném.

A nyomkövetés, az max. 20 éves korig-mert ez a legveszélyesebb időszak, és a legjobban ki vannak téve tragédiáknak.De kizárólag ezért, hogy tudjam hol keressem ha baj van.

2020. júl. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
58%
Nem kötelező a gyereknek azt a qva telefont mindig magával vinnie. De ha mindenáron akar egy qva telefont magánál markolászni, akkor szerez egy másikat, és azt viszi magával, a megfigyelt telefon meg szépen otthon csücsül az íróasztalon a lecke mellett. Mit gondolsz, hány pillanat alatt lehetne átverni a szülőt? Nem hülyék a mai kölkök, az is nyilvánvaló, hogy ilyen technikai téren hatszor előtte járnak a szüleiknek, megoldanák...
2020. júl. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
85%
Oke, de a rendszer feltorhetetlensegerol es az adatok orzeserol kinek kell gondoskodnia, kinek a felelossege, joga..hat nem tudom, nem orulnek neki ha a nyilvanossag szamara barmi hasonlo technologia ilyen konnyen,hogy letoltod az appot mindket telora elerhetove valna... oke ott egy gyerek akit felt a szulo, de hany kapcsolat menne szet ha kiderulne hogy pl mit mondunk neha telefonhivas utan...
2020. júl. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
73%
Felháborító.
2020. júl. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 batta80 ***** válasza:
66%

Hát szerintem ez nagyon durva. Pont a minap láttam egy filmet, aminek hasonló volt az alapja. Már nem emlékszem, pontosan mi volt a címe, de egy újabb sorozat része.

A lényeg: a csajnak kiskorában beültettek egy "kamerát" a szemébe, és egy tableten keresztül az anyja látott mindent, amit a lány, és a térképen is, hogy hol jár.

Odáig fajult a dolog, hogy a csaj elkezdett randizni, de nem árult el az anyjának, és hazudott arról, hogy hová megy este. Az anyja már nagyon rég használta a tabletet, de aggódásból bekapcsolta. És éppen belecsöppent a lánya szüzességének elvesztésébe. Az anya gondolva a következményekre még esemény utánit is adagolt a reggeli turmixba. Majd a lány járni kezdett a fiúval, aki drogdíler volt, és kikönyörgött tőle egy extasyt (talán). Természetesen az anyja ezt is látta. Ekkor felkereste a fiút, és megtiltotta neki, hogy a lányával járjon.

A végén persze minden kiderült, és a lány hazarohant, és kis híjján halálra verte az anyját, majd elszökött. Ami még érdekes, hogy a kamerában volt egy olyan védőmechanizmus, ha vért lát, azt kikockázza. Így nem látta az anyja péppé vert arcát sem.

Nem, soha nem követném a gyermekem.

2020. júl. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!