Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel győzhetném meg, hogy...

Mivel győzhetném meg, hogy mehessek a barátommal? Miért kell ennyire földhöz ragadtnak lenni?

Figyelt kérdés

A barátom mondta, hogy a ballagásomra maradandó élményt szeretne adni, amire egész életemben emlékezni fogok. Mondta, hogy a szüleivel azt találták ki, hogy elvinne az USA-ba, a keleti parti részre. Nagyon jómódú családból származik, így neki ez teljesen átlagos mondhatni. Tudja, hogy nekem régi vágyam (már amennyire réginek lehet mondani a 17 évemmel) eljutni New Yorkba, vagy úgy egyáltalán az USA-ba és ezért találták ki ezt.

Igen, tudom, hogy ez drága és nagy ajándék, sokan egész életükbe nem jutnak Európán kívülre. De az apám közölte, hogy na én addig fogok itt lakni, amíg elutazok, mert utána ide többet ne jöjjek... És hogy én sem adtam neki ilyen értékű ajándékot, ő se adjon. Igen, nem adtam, mert nem tudtam. De ha lett volna rá lehetőségem, megteszem.


3. éve együtt vagyunk amúgy, kiegyensúlyozott a kapcsolatunk. Tehát nem futókaland, ahol jövő héten már a vezetéknevét sem fogom tudni.



2018. szept. 25. 16:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%
Én se engedném hogy már most kitartott legyél.
2018. szept. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%

Azért ez nem olyan ajándék amit az ember nyugodt szívvel elfogad. Főleg ha tudod, hogy nem sok pénzed van. Az oké, hogy a repülőjegyet, szállást a barátod állja ami szintén nem olcsó, de az egyéb költségeket magadnak kéne állni. USA nem olcsó, és nyilván a szüleid tudják, hogy még így is sokba kerülne nekik. Arról nem is beszélve, hogy szülőkként valahol megalázó lehet ha egy vadidegen nem családtag több értékben ajándékozz mint a családtagod.

Őszintén: Én sem egyeznék bele, hogy ilyen ajándékot elfogadj!

2018. szept. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
20%
Mi lenne, ha a 18. szülinapodra kapnád ezt? Akkor már bele sem szólhatnak, hogy hova mész és egy 18. szülinap azért nagyobb dolog mint egy ballagás.
2018. szept. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem szándékozom sem most, sem pedig később kitartottnak lenni. Dolgozom minden pénteken és szombaton is, a nyarat végigmelóztam. Ezek mellett jól is tanulok, egyetemre készülök. Tehát nem a lábam lógatásával töltöm a délutánjaimat, és később sem várom, hogy majd valaki megteremti nekem a jót.


A 18. szülinapot majd még felvetem, hátha úgy könnyebb lenne.


Anya amúgy teljesen jól fogadta, ő is meglepődött apa reakcióján.

2018. szept. 25. 16:30
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Az ilyen programok nálam is a felesben-kategóriában vannak. Hagyjátok meg ezt nászútra, most legyen inkább egy hétvége valami szép kis szállodában.
2018. szept. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Wellnessezni amúgy is szoktunk menni, úgyhogy az nem lenne túl különleges. Nem én ragaszkodoma "különlegeshez", hanem a barátom.
2018. szept. 25. 16:36
 7/19 A kérdező kommentje:
3 éve vagyunk együtt, de sokkal régebb óta ismerem. Anyuék is jóban vannak, ráadásul a legjobb barátnőmnek ők a keresztszülei. De ja, tuti eladnak majd (főleg, hogy eddig sem volt semmi probléma, ha velük mentem valahová), pont olyan család. :)
2018. szept. 25. 16:43
 8/19 anonim ***** válasza:
24%

Ne vedd magadra!

Apádnak csak fáj szembenézni az igazsággal, hogy egész életében dolgozott, mégis csak nagy nehezen tudna egy ilyen utat ajándékozni.

De ez legyen az ő baja, te tegyél róla, hogy a saját gyerekednek majd simán ki tudd fizetni a részét.

2018. szept. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
71%
Hány éves a barátod? Lehet, hogy felelőtlennek tartja az apád, és ezért nem akar elengedni vele.
2018. szept. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
26%

ne foglalkozz vele, simán irigy rá hogy neked jó lesz, vagy mert mástól kapsz ilyen nagy értékűt

most azt tanácsolom, menj a saját fejed után

2018. szept. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!