Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is túl makacs/büsz...

Szerintetek is túl makacs/büszke vagyok, amiért végleg kizártam apukámat az életemből?

Figyelt kérdés

Az én kapcsolatom elég labilis volt apummal már a kezdetektöl, kiskoromban anyumat bántalmazta, sokszor ivott. Emellett tisztességesen dolgozott és jól is keresett, mégis a temperamantumán nem tudott javitani ezért anyum viszonylag korán el is menekült tőle engem pedig közös láthatással (1 hét itt, 1 hét ott) neveltek majd 14 évesen anyumnak új családja lett én pedig teljes mértékben apumnál maradtam. Apum velem inkább elki terrort alkalmazott, ha rossz jegyeket hoztam haza kiszedett a kukából romlott ételt és mondta hogy egyem meg, modván ha rosszul tanulok ez lesz a napi betevöm, de volt olyan is hogy elkapott a nyakamnál és falhoz szoritott ha szülőin a tanárom megemlitette hogy nem koncentrálok az órán vagy mondjuk nem zártam be az ablakot nyáron és felmelegedett a lakás. Nagyon sokat bántott lelkileg és a fizikai fölényével mindig visszaélt, mindig féltem az agressziv reakciójától gyerekként,igy egyetlen motivációm volt hogy minél előbb elmeneküljek, igy otthntól messze választottam egyetemet és tanultam mint a güzü hogy felvegyenek, szerencsémre anyagilag volt támogatásom ösztöndij és a szüleim felől is, főleg apum oldalán, de a fizikai és lelki bántalmazást mai napig nem tudtam neki megbocsátani. az első egyetemem után kulföldre költöztem és teljesen önellátó lettem. Azóta több felsőfokú iskolát végeztem és 12 éve kint élek, mondhatni sikeres vagyok a szakmámban és egy nagyon kényelmes életet tudtam magamnak megteremteni. Pár éve azonban végleg megelégeltem apám természetét, a passziv aggresszióját és irányitási kényszerét miután elvett egy tőlem 5 évvel idősebb nőt aki elkezdte azzal tömni apám fejét hogy hálátlan vagyok amiért külföldön élek és amikor hazamegyek akkor nem akkor állok a rendelkezésükre amikor ők akarják. Mondok egy páldát, apum azért verte ki a balhét mert ugyanarra a hétvégére esett az gimis osztálytalálkozója mint az én nagyim szülinapja, apum azt akarta hogy vele menjek, hogy meg tudjon mutatni az osztálytársainak illetve hogy tudjon este inni és lesz aki hazavezet a találkozóról. természetesen a nagyim szülinapját (anyum anyukája) választottam és ez után a hazalátogatásom után megszakitottam apummal minden kapcsolatot mert teljesen tönkretette az otthon töltött kis idömet a családommal. Arra is fény derült hogy apum több volt kapcsolatomat is aláásta, egyik exemet például a hátam mögött vitte el striptiz bárba, amivel igazából azt az üzenetet adta át hogy "bánhatsz szarul a lányommal, hazudhatsz is neki és is ezt teszem neki ez az alap"- a kapcsolatom 1 évre rá véget is ért mert az exem nagyon elkényelmesetett. A másik nagyim (apum oldaláról) azonban erőlteti a békülést apummal,többször hálátlannak nevezett, mivel szerinte mindent amit elértem apumnak köszönhetek az anyagi támogatása miatt az egyetem alatt és többszor próbált rávenni (szintén lelki terrorral), hogy mielőtt meghal az az egy kivánsága lenne hogy béküljek ki apummal, mikor ezt elutasitottam azzal elküldött a nagyim hogy akkor soha többet nem akar látni, annyit mondtam hogy rendben és hazarepültem.


A kérdésem annyi lenne hogy volt-e valaki hasonló helyzetben?

Lelkileg ti ezt hogyan dolgoznátok vagy dolgoztátok fel?( én sok könyvet olvasok ebben a témában, de még nem tudtam 100%-ban rendbe tenni ezt a szivemnben)

Nyilván megfordult a fejemben hogy megbocsátható-e amit apum tett a múltban, illetve hogy tényleg lenne-e valami kompromisszum ebben az esetben.

Hiányozni nem hiányzik, mert az életem végre békés amióta ő nincs benne, de nagyim szavai mély sebeket ejtettek bennem és rám nyomott egy bélyeget. az ékezetek miatt bocsi, angol billentyüzeten limitált a magyar ékezet :)



2020. júl. 13. 18:39
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
88%

Teljesen jogos hogy kizártad ezt az embert!


#5 Te teljesen degenerált vagy? Mondjuk sokszor van legalább egy rohadt alma a kosárban, ezt most te képviseled! Gratulálok hozzá! Te is vered az asszonyt és a gyereked és most sértve érzed magad mi? agyatlan...

2020. júl. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Az egyetlen ember, aki mindig, minden helyzetben ott lesz melletted, és támogat, az saját magad. Ezzel az emberrel (magaddal) szemben felelősséggel és hűséggel tartozol. Ha az apád folyamatosan megalázó és kellemetlen helyzetekbe hoz, átgázol a határokon, akkor el kell távolítanod az életedből. A nagyinak ehhez semmi köze. Jól tetted, amit tettél, és semmi okod nincsen a bűntudatra. Teljesen jószándékkal szeretném megjegyezni, hogy egy értelmes, jó pszichológus sokat segíthetne abban, hogy a múlt feldolgozásra kerüljön, és ne mérgezze a jelenedet.
2020. júl. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
12-es nagyon köszönöm! én is sokat gondolkodtam a pszichológuson, ez is lesz a következö lépésem.:)
2020. júl. 13. 21:28
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, megértem a dilemmádat, mert nálunk is hasonló volt a szituáció, mondjuk itt anyám korán meghalt, szóval ő nem volt a képben.


Én is sokat küzdöttem ezzel, és volt egy elég hosszú időszak, amikor teljesen megszakítottam a kapcsolatot apámmal, de nekem ez nem volt jó megoldás, mert nem tudtam magamból kizárni.


Én vallásos vagyok, de ha te nem vagy az, lehet, hogy akkor is van számodra relevanciája, amit nekem mondott a lelkészem: a tízparancsolatban az van: Tiszteld apád és anyád. Nem az van benne, hogy szeresd, hanem az, hogy tiszteld. És ez óriási különbség.


Számomra ez volt a megoldás. Felvettem apámmal a kapcsolatot (hat év után), karácsonykor és a születésnapján (május) meglátogattam kb 1-másfél órára, vittem neki ajándékot (kb egy üveg bort vagy hasonlót) és kb havonta egyszer telefonáltam neki.


Természetesen nem lett a kutyából szalonna, azaz nem hatódott meg túlságosan ezektől a gesztusoktól, ugyanolyan bunkó, érzeketelen, önző ember maradt, ugyanúgy beszólogatott nekem, mint korábban, ugyanúgy követelőzött, stb. De ez engem már nem tudott érdekelni, mert letettem már azt, hogy valaha szeressem őt vagy hogy ő engem. Simán nemet mondtam minden követelőzésére, amit nem akartam megcsinálni, semmiylen lelkiismeretfurdalásom nem volt ezzel kapcsolatban.


Viszont úgy éreztem, hogy saját magamnak tartozom azzal, hogy én vagyok olyan jó ember, hogy a saját apámat nem tagadom meg, hogy valamilyen szintű érdeklődést fenntartok iránta.


Ez megy most már 4 éve, és tökéletes békében vagyok magammal. Nem tudom megmondani hogy neked beválik-e ez, én csak leírtam, hogy nekem mi jött be.

2020. júl. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Béküljön vele a nyári villám. A saját családom egyéb nyalánkságai miatt én is redukáltam a kapcsolatot (megszakítani nem akarom), és azóta vagyok kiegyensúlyozott.
2020. júl. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
17%

Innen derült ki, hogy a valóságtól évtizedekre vagy:

"bánhatsz szarul a lányommal, hazudhatsz is neki és is ezt teszem neki ez az alap"- a kapcsolatom 1 évre rá véget is ért mert az exem nagyon elkényelmesetett.


Remélem ez a mondat gyakorin keresztül nem lustít :D

2020. júl. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért töltenéd az értékes időd olyan emberrel, akivel nem tudod magad jól érezni és komoly sérelmeket kellett elviselnie, amiért a leírásod szerint soha nem kért bocsánatot és változtatni sem hajlandó? Pech, hogy ez az ember pont az apád de ha érzelmileg kiegyensúlyozott életet akarsz magadnak, akkor ne tartsd vele a kapcsolatot. Nagymama érzelmi zsarolásának meg ne engedj. Mondd meg neki, hogy elég jó indokaid vannak a távolságtartásra. Ha ezt nem fogadja el, azzal nem tudsz mit csinálni. Anyukád példáját nézd. Lezárta vele a kapcsolatot, azóta valószínűleg sokkal jobb élete van. Ha időskorára magára marad, azt színtisztán magának köszönheti. Ha nem üldözné el maga mellől a családját, nem maradna magára.
2020. júl. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
100%
#16 te vagy évtizedekre egy értelmes gondolatmenet megfogalmazásától... :D:D:D nyóc általénos azért megvan, vagy csak utána ejtettek a fejedre?
2020. júl. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
azért az ilyen posztok alatt lévő piros pontos emberek lekivilágára nagyon kiváncsi lennék hogy milyen elmegyógyintézetből szabadulhattak illetve milyen boldog párkapcslatuk lehet az életben ha egy ilyen szülő cselekedeteivel szimpatizálnak. Jah hogy nekik szar az élet és csak a szar jön ki a szájukon?! Csak olyan beteg elmével rendelkező ember nem akad ki ilyenen szülői magatartáson aki saját maga is ilyen indulatosan, beteg módon old meg dolgokat az életben, bár már a megfogalmazásokon is látszik hogy van sötétség itt két fejben.
2020. júl. 14. 20:30
 20/22 anonim ***** válasza:
41%

Amiért ennyire vicces voltál most jól fenékbe teszem a lányom.

A kérdés nem arról szólt, ha többen írják, hogy a kérdező a beteg, akkor bocsánatot kér az apjától?

Én meg azokat sajnálom akik képesek 20.jára is leírni azt a választ amit már 19-en leírtak. Nyilván bármilyen passzív agresszió nélkül.

2020. júl. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!