Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan erősíthetném meg magam...

Hogyan erősíthetném meg magam lelkileg és hogyan állhatnék a sarkamra véglegesen anyámmal szemben?

Figyelt kérdés

Nem volt jó anya, legalábbis én nem tartom jó anyának, és nem szeretem őt.

Ha elmentünk valahova, mindig leégetett, mert nem tudott sehol se viselkedni. Amikor kisebb voltam, mindig megvert, ha valami baja volt, mert rajtam vezette le a feszültséget. Aztán, amikor nagyobb lettem, félt, hogy visszaütök neki, és inkább csak szóban bántott. 2 arca volt: az egyik a kedves, segítőkész, a másik a dühös, frusztrált, bántó, zsarnok. Ezek rendszertelenül váltakoztak mindig is. Amit elmondtam neki, azzal visszaélt, és ha nem tettem azt, amit mondott, akkor fenyegetett vele. (Pl.: elmondtam kibe vagyok szerelmes, és utána amikor nem csináltam azt, amit mondott, akkor fenyegetett vele, hogy bemegy az iskolámba és elmondja annak a fiúnak, stb.) Amit neki elmondtam problémákat, azt kivesézte a szomszédoknak meg a rokonoknak. Amikor valami bajom volt, hipohondernek (nem tudom hogy kell írni pontosan, bocsi) nevezett, elmondott minden hülyének, és volt, hogy 39 fokos lázzal elzavart iskolába. Ami miatt végleg megutáltam, az az volt, amikor mondtam neki, hogy nagyon fáj a hasam, mikor menstruálok, és van, hogy hányok, akkor kinevetett, elmondott minden hülye k....ának és azt mondta, hogy bebeszélem magamnak ezeket. Elmentem SZTK-ba nőgyógyászhoz, továbbküldött endokrinologushoz, kiderült petefészekcisztám van. Írt fel gyógyszert és elküldött dietetikushoz. Amikor odaadtam anyámnak a receptet, széttépte, azt mondta hülyeség ez az egész, és nem váltotta ki. Azóta egyenesen gyűlölöm.


25 éves vagyok, már lassan 8 éve különköltöztem attól az anyának nem nevezhető senkitől, de nem tudok úgy bánni vele, ahogy megérdemelné. Amikor a jobbik arcát mutatja, akkor én el is felejtem mindazt a rossz élményeket és emlékeket, amik miatta vannak, és ő is meg én is úgy teszünk, mintha mi sem történt volna. Most is kéri, hogy amig felújítják a lakását, addig hagy költözhessen az én házamba. Én meg gondolkodásnélkül igent mondtam, mert már harmadik napja tök normális. És amikor normális, én is normálisan állok hozzá. Pedig megérdemelné, hogy semmibe vegyem és megmondjam neki, hogy "Elmehetsz te a jó büdös p..ba", de amikor normális, akkor nem tudok vele máshogy bánni. Hogy kellene megkeményítenem magam?



2020. júl. 15. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Anyád valószínűleg nárcisztikus. Szerintem ezeket a sérelmeket nem fogod tudni egyedül feldolgozni, én mindenképpen elmennék egy szakemberhez. Tipik nárcisz, mindig eléri amit akar, addig jó vagy neki, amíg azt csinálod, amit akar. Most kedves, mert a lakásodban akar lakni, majd ha már nem kellesz neki, úgy dob el, mint egy rongyot. Ne hibáztasd magad, amiért engedtél neki, mesteri manipulátorok, ezerszer is átrázzák az embert. Nézz utána a nárcizmusnak, kezdj el minél hamarabb foglalkozni ezzel a kérdéssel, hogy valaha fel tudd dolgozni a múltat. Pláne, hogy anyád aktívan része még mindig az életednek.
2020. júl. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
terápia. és ha kellően megerősödsz, utána vágj el vele minden szálat. nyissz. no contact
2020. júl. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Miért tartod vele a kapcsolatot, ha egyenesen gyűlölöd?
2020. júl. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt a nagyszülőm, csak ő még kedves sem volt soha. Csak ha vendég volt, akkor simogatta meg a fejem őelőttük, de a hajat majdnem lehúzta a fejemről a tenyerével, mert még a simogatás technikáját sem ismerte, olyan ellenséges volt mindenkivel.
2020. júl. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
14%

"A ciszta önmagában nem jelent többet, mint egy tokkal körülvett, folyadéktartalmú üreg. A petefészkekben normálisan is keletkeznek ilyenek, például a tüszőérés folyamata során. Egyezményesen egy folyadékkal telt üreget akkor nevezünk cisztának, ha annak legnagyobb átmérője eléri a 4 cm-t."

Szerintem te csak túlgondolod ezt az egészet. Áldozatnak próbálod beállítani magadat. Engem is pont ugyanezek értek, kis- és fiatalkoromban. Mégsem lett semmi bajom. Talán egy picit később értem, de hogy értsd: nem tiniként lett barátnőm, hanem csak 18 évesen. De azóta sincs gondom semmivel.

Az mondjuk érdekes hogy te 17 évesen hogyan tudtál elköltözni otthoról...

2020. júl. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Úgy gondolom az érzelmi bántalmazás is bántalmazás, és minden probléma valós probléma annak, aki még nem tudott úrrá lenni afölött.

Ha valaki viselkedését velem szemben bántónak érzem, akkor megpróbálhatok a másik fél felém tanusított viselkedésében változást előidézni (tiszteletteljesen elmagyarázom neki, hogy miért esik az rosszul nekem, és megkérem, hogy a továbbiakban ne tegye), vagy megpróbálhatok a saját viselkedésemen változtatni oly módon, hogy alkalmat sem adok rá a másiknak, hogy engem bánthasson. Utóbbi esetben, ha a másik fél pl. rendszeresen visszaél azokkal a személyes gondolataimmal és érzéseimmel, amelyeket megosztok vele, akkor a jövőben talán nem osztom meg vele azokat. Független felnőttként az embernek joga van nem megosztani a magánéletét másokkal, még családon belül is.

Szerintem ha megtalálod azokat a határokat, amelyeken másokat kívül tartva biztonságban érzed magad, és következesen tartod magad ezekhez, akkor lényegében célt értél.

2020. júl. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!