Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van apámból. Mit tegyek?

Elegem van apámból. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Folyton kiabál anyummal és veszekednek, engem meg teljesen lehúz: olyanokat mond nekem, hogy úgysem lesz belőlem semmi, egy szerencsétlen vagyok stb. Én pszichiáterhez és pszichológushoz járok már 3 éve, mert eléggé zárkózott vagyok és depressziós, de sajnos nem tudok változni semmit, valószínűleg a családi háttér miatt.

Elköltözni sajnos még nem tudok, nemrég kezdtem el az egyetemet..



2020. júl. 17. 18:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzeted. Mivel írtad, hogy nem tudsz jelenleg elköltözni, csupán azt tudom tanácsolni, hogy igyekezz minél kevesebb időt eltölteni apáddal, illetve ne biztosíts neki semmilyen támadási felületet, mondhatnám úgy is, szimplán formaiságból csevegj vele.

Bár nem tudom, milyen egyetmere jársz és melyik szakra, ha van lehetőséged, és meg tudod oldani anélkül, hogy a tanulás, illetve az egészséged kárára váljon, menj el diákmunkára, pályázz meg ösztöndíjakat, és a bejövő pénzt titokban gyűjtsd a számládra. Amint elég tartalékod összegyűlt, és van stabil jövedelmed, azonnal lépj le otthonról, a kapcsolatot pedig zárd rövidre apáddal.

A mentális gondjaid sajnos nem fognak szignifikánsan javulni mindaddig, míg el nem mész a mérgező környezetből, mert hiába értél el bármit is gyógyulás terén, ha apád mindig visszahúz.

Kitartást a továbbiakban és remélem, minél hamarabb jobbra fordul a sorsod!

2020. júl. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Flan ***** válasza:
Szia..Az lenne a legjobb,ha leültetnéd az apád és normálisan elmondanád neki mi a problémád.Azt is kérdezd meg,hogy ő miért viselkedik így veled? Mond el neki azokat a mondatokat,amivel megbántott és mond el neki,ha miatta jársz kezelésre.Kérd meg,hogy szeressen és ezt mutassa is ki,mert ha nem,akkor te inkább elköltözöl valamelyik rokonhoz,aki leghamarabb befogad,amíg nem találsz munkát és albérletet.Szerintem ez hatásos lesz...
2021. jan. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!