Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek hogy elengedjenek?

Mit tegyek hogy elengedjenek?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és a szüleim sehova nem engednek el, mindenre nemet mondanak. Ha ők elmennek valahova velük kell mennem. Nem hagynak nekem semmilyen döntést, irányítanak. Nem hagynak teret. Elveszik a szabadságom. Korombeliek heti szinten buliznak. Én egy bulit szerettem volna és már másfél hónappal előtte bejelentettem hogy nagyon el szeretnék menni, és a buli napján bejelentették hogy nem, és utána ráadásként nagyon csúnyán is beszéltek velem. Én szeretnék önállóbb lenni de nem hagyják, visszatartanak. Mikor elkezdek szépen nyugodtan anyával beszélni hogy bízzon bennem meg erről az egészről kapom azt hogy még ott a tojáshéj a p***** alatt. Úgy kezelnek mintha 9 éves lennék. Ezért is lettem a kortársaimhoz képest visszahúzódó, önbizalomhiányosabb. Persze én megértem hogy szülő és védi a gyerekeit, de ez már túlzás hogy mindentől eltilt/elzár és neki az a jó hogy végig itthon vagyok és nem csinálok semmit. Eddigi nyaram is itthon telt végig. Csak a mamámnál voltam de ott is családdal. Valami tipp?

2020. júl. 18. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

"végig itthon vagyok és nem csinálok semmit" ?...

Szóval nem is segítesz a házimunkában stb?

Nyári diákmunkára se engednek el? pénzt keress+ haza is adj, ha már etetnek, eltartanak?

Ne aggódj..1év és oda mész ahova akarsz...költözz el, és éld a saját életedet..abba már úgysem szólhatnak bele....

2020. júl. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Varj egy evet elkoltozol es mar nem tudnak beleszolni az eletedbe
2020. júl. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Napi "borzasztó az életem és szörnyű szüleim vannak, pedig a többiek..." tinihiszti.
2020. júl. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Lachesys ***** válasza:
91%
ebben az esetben szerintem is az a megoldás, hogy 18 évesen felvételizz egyetemre más városba és menj koliba. ne érdekeljen, hogy nem akarják, hogy fenyegetőznek, hogy nem fognak beszélni veled. olyan szakot válassz mindenképp, ami mellett tudsz dolgozni is majd, hogy ha nem segítenének neked anyagilag. pl valamilyen gazdasági képzés. drasztikus lépés kell, különben sosem értik meg hogy már nem 10 éves vagy.
2020. júl. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1. Válaszolónak: természetesen segítek, minden házimunkát elvégzek, néha még főzök is szóval édesanyámra csak a főzés jut.

3. Válaszolónak: nem tudom mennyi idős lehetsz, de ha nem tudsz érdemes választ adni akkor inkább ne tedd:D de már értem miért vagy úgy lepontozva.

2020. júl. 18. 11:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk kb ugyan ez volt. Otthon majdnemcsak én végeztem minden feladatot (a főzés volt csak anyámé kb, aki nem is dolgozott) sulit csináltam, nyelvvizsgáztam, dolgoztam, hazaadtam nem keveset, mégsem volt elég nekik.

24évesen ismertem meg páromat, mostmár férjem. Megszabták, hogy hétköznap este 10re haza, hétvégén pedig pénteken VAGY szombaton nála aludhattam, de másnap reggel 10ig haza kellett érnem. Megszabták hol dolgozhatok, melyik suliba milyen szakra járhatok.

Emellett lelki terror volt. Elköltözni nem tudtam. Rokonokkal megutáltatták magukat, így engem is. Pénzem nem volt, mert ugye le kellett adnom.

Nálam a megoldást párom jelentette. Addigra olyan szinten elegem lett ebből, hogy ennél csak jobb lehet alapon 2 szatyorral hozzá költöztem 2 hónap ismeretség után.

Most augusztusba lesz ennek 5éve. Azóta van 1 fiunk, és 2 éve házasok vagyunk.

Anyámékról azóta sem hallottam.

Sokszor próbáltam keresni őket, de az volt mindig a valasz, mivel elköltöztem, kiléptem a családból, hozzájuk nem tartozom már...

1000x boldogabb az életem.

2020. júl. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6. Válaszolónak: Nagyon sajnálom hogy így álltak/állnak hozzád a szüleid. Minden jót és sok egészséget kívánok neked és a családodnak. A gyermekeidnek pedig csodaszép jövőt és boldogságot.
2020. júl. 23. 21:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem is várd ki , amíg 18 leszel, utána már oda mész, ahova akarsz. És remélhetőleg nem tesznek ki otthonról, amíg szakmád nem lesz, amiért ők úgy gondolnák,hogy "semmibe vetted őket, és engedetlen voltál" Hát csak nem tesznek ki; max lehet, hogy fenyegetni próbálnak vele; de amúgy szal később pl amikpor már dolgoztál/dolgozol, és van egy kis pénzed; akkor 2-3 barátoddal összeállhatnátok és bérelhetnétek egy házat; vagy akár csak egy szobát.
2020. aug. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!