Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá a szüleim,...

Hogyan vegyem rá a szüleim, hogy elengedjenek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, tavasszal már 19 leszek. 1,5 éve rendelkezem B kategóriás vezetői engedéllyel, de egyedül csak abba az egy nagyobb városba engednek el ahol vezetni tanultam. Távolabbi nagyobb városokba már nem mehetek egyedül. 2 hete is lett volna dolgom Debrecenbe,azelőtt Miskolcon, egyik helyre se engedtek el egyedül. Valakit mindig beszervezett mellém. De amikor meg együtt vagyunk a családdal és én vezetek mindig kapom tőlük az elismerést, hogy milyen szépen vezetek illetve idegen helyekről GPS nélkül hazatalálok és ez mennyire csodás tulajdonság. De akkor mégis mitől féltenek???

Most nyáron szeretnék pénzt keresni mivel az az álmom, hogy hivatásos kamionsofőr legyek és arra gondoltam, hogy van egy ismerősöm aki minden nyáron keres pályakezdő B kategóriás jogsival rendelkező emberkéket, hogy a ponyvás kocsit áruval megrakva elfurikázza Németországba, Belgiumba meg Hollandiába. Anyámnak mikor említettem csak nevetett és annyit mondott, hogy álmodik a nyomor. Mit tehetnék?? Faterom elengedne, ő már az első nap jogsival a kezembe világkörútra küldött volna, anyám ennyire kezelhetetlen. Én megértem, hogy aggódik mert szeret, én is szeretem őt, ez az oka annak, hogy megbeszélem vele az ilyen dolgokat nem pedig azzal állítok be, hogy holnap indulok hollandba. Törvényesen megtehetném, de azért na...

Meg kellene neki is érteni, hogy a jövőben úgyis ilyen területeken fogok mozogni és ez egy lehetőség rutin szerzésre.

Hogyan beszéljek vele?



2020. jan. 18. 20:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Anya vagyok. Én már elengednélek tudva hogy tényleg jól vezetsz....ha külföldre nem is, de az országon belül a nagyobb városokba, hogy rutint szerezz....szerintem beszéld le velük hogy nyáron menjetek el külföldi nyaralás helyett egy belföldi körutazásra. Megismerhetnétek az ország szépségeit, te pedig kivezethetnéd magad, anyukád is megnyugodna ha látná hogy egy huzamban nagyobb távolságot is le tudsz biztonságosan vezetni. És akármilyen jól is vezetsz, hidd el neked is kell a rutin - egy kamiont vezetni azért egészen más...sőt teherautót is.
2020. jan. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszod! :)

Idén csak a Balatonra megyünk nyaralni ami alapból egy hosszú túra lesz a dugók miatt. Hátha majd ott megvilágosodik, hogy mégis megy ez nekem hosszú távon is. Ilyen nagyobb jellegű autón, mint a ponyvás kocsi már van tapasztalatom. Mercedes Sprintert vezettem egyszer, mert fateromat elkísértem rokonokat kiköltöztetni és végig én vezettem a furgont (kb 200kmről volt szó). Nyilván ezt is anyám tudta nélkül, mert ő előre leszögezte, hogy márpedig fater át ne merje adni a volánt nekem :D

2020. jan. 18. 20:46
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Elengednelek külföldre mert vagy 18 es nem tarthatlak vissza. Viszont attol mert ugyes vagy, rutinod még nincs. Es ezt ugyanúgy megmondnám a szemedbe. Az ilyen nagyképű gyerekeket szoktak kanallal össze szedni az út széléről. 21 éves srac is elsőnek ment ki dolgozni, nem sokkal később hívták a családját hogy haza kell vitetni a testet, meghalt a srác, mindene ripityara tört, felismerhetetlen volt. És igen, csak az ő hibaja volt, nem más hibájából történt a baleset. 2 éve meg a falunk hataranal ölt meg egy srac 3 másikat maga mögött, senki mas nem volt az utakon, mert hogy neki mar sajat autója volt, tud vezetni...jah, csak a rutin nem 10 k kilométer után jön.
2020. jan. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Kedves #3

Köszönöm szépen a válaszod :)

Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy rutinom még egyenlő a nullával. Ettől függetlenül nem gondolnám nagyképűségnek azt, hogy szeretem a kihívásokat. Szerintem egy kényelmes 130-as tempóban nem veszélyes 1,5 éves jogsival végig kocsikázni az autobahnon. Nem leszek álszent és nem mondom, hogy mindig minden szabályt betartok, de azért igyekszem nyitott szemmel járni és kerülni a dynomen helyzeteket annak tudatában, hogy a jogosítványomat szeretném a megélhetésemre áldozni. Kerültem már természetesen balesethez közeli helyzetben, hálistennek nem történt baj. A legneccesebb az volt, mikor országúton a szembejövő kb 80km/h-val megcsúszott, átjött a sávomba és milimétereken múlott, illetve a puszta szerencsén, hogy nem lett baleset. Többi vészhelyzet követési távolság hiányából eredt, de azóta megtanultam és ahol tudok ott tartok egy tisztességes távot. Igen, hát még kezdő vagyok, sok mindent nem láttam még de készen állok újabb és újabb kihívásokra. Legalább is én így érzem magam.

2020. jan. 18. 21:11
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Kamionnal autobahnon max 80-nal mehetsz. Azzal, hogy néha bejársz a legközelebbi városba, még nem szereztél gyakorlatot.

Hogy "szereted a kihívásokat", ez autóvezetésnél nem sok jót jelent.

Tehát várjál még pár évet, idővel anyád is elenged hosszabb utakra is.

S javaslon elovasni az alábbiakat:


[link]

[link]

[link]


Alul találsz még továbbbi tudnivalókat.

2020. jan. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Kedves #5-ös

Köszönöm szépen a válaszod! :)

Én a 130-as tempót a ponyvás kisteherautóra értettem amivel idén nyáron szeretnék dolgozni. A kamionnal amúgy se tudnék 90-nél többel menni, mivel le vannak korlátozva. A kihívás szó alatt nem azt értettem, hogy tiltásig pörgetni az autót a legmagasabb sebességfokozatba és életveszélyes előzésekbe kezdeni, hanem arra fel írtam, hogy nem tántorít el semmilyen időjárási körülmény vagy bármilyen egyéb tényező a vezetéstől. (pl indokolatlan esetben is kocsiba ülök ónos esőbe, "orromig nem látok" ködben vagy óriási viharban)

De én világ életemben ilyen voltam :D Mindig akkor ültem biciklire mikor a legnagyobb ítéletidő volt :DD Ez ilyen hlye mánia szerintem.

2020. jan. 19. 00:30
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

"... nem tántorít el semmilyen időjárási körülmény vagy bármilyen egyéb tényező a vezetéstől. (pl indokolatlan esetben is kocsiba ülök ónos esőbe, "orromig nem látok" ködben vagy óriási viharban)"

Hááát, éppen ettől tartottam.


Ónos esőben -nincs gyakorlatod-, még ha egyszer-kétszer vezettél is ilyen időben. Orromig nem látok ködben -dettó. Óriási viharban -hát ezt még valahogy Amerikában is sikerült kikerülnöm.

2020. jan. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Majd ha lesz autópályán 140-nél egy bal első durrdefekted, s leáll szinte a teljes forgalom, mert nem tudták, honnan jött a hang, s megfogod a kocsit, akkor talán elmondhatod, hogy van egy kis gyakorlatod.


Óriási viharban - mint mondtam Amerikában kikerültem, szerencsére jó a tájékoztatás, de máshol kapott el kisebb-nagyobb vihar. Szélvédett helyről kijössz a széllökésbe, vagy fordítva (valahogy ez a könnyebb) ugyancsak észnél kell lenni.

Az itthon előforduló "enyhe szellőkben" ezt gyakorolhatod.

2020. jan. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Na mindegy, valahol el kell kezdeni, erre csak ennyit tudok mondani :)

Ha soha meg se próbálom, mert azon az elven élek, hogy ááhh, fiatal vagyok még, rutintalan, maradjak csak ismert utakon akkor nem fejlődök sehova. Én nem az a hétvégi vezető szeretnék lenni akitől rettegnek az utakon, 3000-es fordulaton parkol és a legnagyobb tömegben kell mennie az Aldiba akciós krumpliért :D

Anyám is ilyen egyébként. Szerintem ez is egyfajta probléma vele, hogy amire tudja, hogy ő maga nem képes megoldani, biztos benne, hogy arra én se vagyok képes. Ő fél vezetni egyedül nagyvárosba, nem mer kiállni a garázsból, nem tud tolatni szűk helyekre. Volt rá példa, hogy oda voltam a szomszéd városba aztán anyám dobott egy smst, hogy ne is próbáljak rátolatni a garázsbeállóra, mert látja az ablakból, hogy a szomszéd nagyon ránk állt és nem fogom tudni berakni. Na én csak azért is rátolattam :DD

Nyilván anyám nőből van így elfogadható, hogy így vezet 12 éves jogsival is, de azért beláthatná, hogy attól mert ő valamit nem tud megoldani, még én se fogok tudni. Mindent meg kell próbálni, gyakorlat teszi a mestert :)


(Ezeket most nem egoból írtam mielőtt azt hinnéd)

2020. jan. 19. 03:28
 10/19 A kérdező kommentje:

Ha meg meghalok az úton akkor meg így jártam...

Ha a sors úgy akarja, úgyis ott halok meg. Legalább azt csinálhattam amit a szívem diktált, vezethettem :)


Ezért se értettem azokat akik nem mertek felülni repülőre, mert féltek, hogy lezuhan. Ezeknek is csak annyit üzentem, hogy nem mindegy? Ha sorsod úgy van megírva, hogy repülőn ülve kell meghalnod, akkor ott fogsz.

De ez már más téma :D

2020. jan. 19. 03:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!