Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha bántalmazással fenyegetéd...

Ha bántalmazással fenyegetéd a gyerekedet és ő annyit mondana, hogy nyugodtan, majd feljelent, akkor mit tennél?

Figyelt kérdés

Előre is leszögezném, ez egy fiktív kérdés, aminek az ötlete onnan jött, hogy egy közeli ismerősöm álmodott valamit, amit elmesélt nekem, én meg elgondolkodtam rajta.


Most nem olyan esetekre gondolok, mint például az egész élete alatti egyszeri nevelő célzatú pofon, vagy ilyesmi.

Hanem mondjuk arra, hogy nagykorú (esetleg ahhoz nagyon közeli) gyerek akar valamit csinálni, amivel nem árt senkinek, csak épp neked nem tetszik és ezért egyértelműen nyolc napon túl gyógyuló testi sértéssel fenyegeted. Most nem egy konkrét példára gondolok, csak úgy általában kérdezem. Mit tudom én a fenyegetés oka lehet az, hogy nem tetszik a párválasztása, a továbbtanulási szándéka, amibe amúgy nem szállsz bele és magának oldja meg, megtiltod, hogy elköltözzön és megfenyegeted, hogy bántani fogod ha megpróbálja elvinni a cuccait. Esetleg testékszert akar csináltatni és azt mondod, ha meglátod akkor kiszaggatod a helyéről. De nem konkrét ilyen esetekre gondolok, csak írtam példát, hogy ne olyanra gondoljatok, ami árt valakinek. Tehát tegyük fel vita közben szóba jön az adott dolog, megfenyegeted, hogy bántani fogod fizikálisan, úgy hogy az egyértelműen nyolc napon túl gyógyuló sebesülést okoz. Ő pedig azt mondja, csináld nyugodtan, de ő azután rögtön feljelentést fog tenni.


(Persze, értem, itt mindenki jó szülő, soha nem jutna el idáig, ha meg igen, akkor magába nézne jó alaposan.)


Mi lenne a reakciód egy ilyen esetben?



2020. júl. 18. 11:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Nem fenyegetném bántalmazással a gyerekem.
2020. júl. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
17%
Akkor jelentsen:DD "nagyon" megijednék :DD
2020. júl. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
24%
Hagynám a feljelentést, úgyse lenne igaz.
2020. júl. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
42%
Ilyen okokból nem fenyegetőznék. De tételezzük fel hogy egy beteg agyú rohadék vagyok, és fenyegetem a gyereket: mire ő azt feleli hogy feljelentene. Ebben az esetben szólnék neki hogy azt bizonyítani is kell, és a hatóság előtt előadnám hogy a gyerek próbált engem ezzel zsarolni, pénzt akart, és azt mondta feljelent bántalmazásért ha nem adok. Magyarán megpróbálnám besározni, szavahihetetlenné tenni. És ügyelnék hogy esélye se legyen bizonyítékot szerezni (bocsi, túl sok krimit néztem)
2020. júl. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%
Feltételezést nem lehet jelenteni.Nem történt bántás.
2020. júl. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%
4es. Ha valakinek 8napon túl gyógyuló sérúlése keletkezik bántalmazás miatt azt nyílván látlelettel bizonyítani is tudja. És ugyebár a bántalmazás után ő kihívja a rendőrséget,akik mentőt hívnak a sérúlthez. Nagyon egyszerü,kideríteni,hogy vajon miként szerezte a sérülést. Ehhezz nem kell krimit nézni.
2020. júl. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
28%
Semmit.Nincs hivatalos feljelentés,amíg nem folyik vér... azt,hogy ki mit mond, nem büntetik... családi perpatvar...
2020. júl. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
28%
"4es. Ha valakinek 8napon túl gyógyuló sérúlése keletkezik bántalmazás miatt azt nyílván látlelettel bizonyítani is tudja." A FIKTÍV kérdésben fenyegetésről volt szó, nem arról hogy tettlegesség történt . Lehet eszerint kezelni az -ismétlem - fiktív kérdést. Persze itt is csak megy a lepontozás ha valaki gondolkodik a kérdésen, és nem a kötelező "jajénolyatnemtennék" kirakat-pózolást hozza.
2020. júl. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%

Imádom az ilyen fiktív, minden értelmet nélkülöző kérdéseket.


1. Mi közöm van ahhoz, hogy a nagykorú gyerekem mit csinál? Az ő maganugye. Kérheti a véleményemet, de az engedélyem nem kell semmihez.

2, Miért fenyegetném meg a gyerekemet "8 napon túl gyógyuló testi sertéssel?" A senkinek nem árt, csak nekem nem tetszik nem indok. Nem vagyok agresszív természet, nem verem a gyerekemet, nem is tervezem és fenyegetni se szoktam, de azt el tudom képzelni, hohy lekeverek neki egyet, ha olyat tesz. De fenyegetni nem látom értelmét.

3, Konkrétan mivel jelentene fel? A i napon túl gyógyuló sérülés az mondjuk egy törés. Tegyük fel azt mondom a gyereknek, eltöröm a károd ha ezt meg azt csinálod. Ezzel megy a rendőrségre? Simán körbe röhögik.

2020. júl. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
39%

" Mi közöm van ahhoz, hogy a nagykorú gyerekem mit csinál? Az ő maganugye. Kérheti a véleményemet, de az engedélyem nem kell semmihez." kivéve, ha veled akarja kifizettetni azt a valamit, hisz a nagykorú nem önellátó.


" Miért fenyegetném meg a gyerekemet "8 napon túl gyógyuló testi sertéssel?" Ez egy nagyon jó kérdés, de sajnos van az a kategória aki megteszi, sőt nem csak fenyegetőzik.


"Konkrétan mivel jelentene fel? A i napon túl gyógyuló sérülés az mondjuk egy törés. Tegyük fel azt mondom a gyereknek, eltöröm a károd ha ezt meg azt csinálod. Ezzel megy a rendőrségre? Simán körbe röhögik." Jogos. hisz igazából nem történt bűncselekmény, és fenyegetést nem tudja bizonyítani. A zsaruk még akkor se tesznek semmit, ha a fenyegetett helyzet bizonyított...

2020. júl. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!