Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleik nyakán lógó fiatalok...

A szüleik nyakán lógó fiatalok 1 percig nem gondolnak abba, hogy esetleg a szüleik szeretnének már nyugodtan, békében élni, esetleg ha egyedülállóak, párkapcsolatot kialakítani?

Figyelt kérdés

Ezt a "mamahoteles" fiatalságra értem, akik nagy ívben tesznek arra hol élnek, kinek vannak útban, és tökéletesen megfelel nekik a szüleik nyakán lógni felnőtt korukban is, mindenféle életcél nélkül.

Vagy majd a szokásos duma, úgyis elköltözik egyszer, mire befejezi az egyetemet, stb....igen, mire a szülő lesz kb 55, 60 éves.

Én tudom magamról, hogy útban lennék bármelyik szülőmnek, ezért egy percet nem gondolkodtam azon, hogy velük maradjak(albérlet vidéken).



2019. ápr. 6. 05:37
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
89%
Tudod olyan családok is vannak akik szeretnek együtt lenni és nincs útban a “gyerek”. Aki úgy érzi hogy útban van otthon, az természetes hogy dobbant amint teheti, de ha harmonikus a kapcsolat és szeretnek együtt lenni akkor miért ne tehetnék. Sok ilyen példát ismerek a közvetlen környezetemből, akik nem kényszerből vannak (maradnak) együtt hanem mert mindenki jól érzi magát így.
2019. ápr. 6. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
84%
Merészelek az anyámmal élni, 23 éves nő létemre, dolgozom, tanulok, fizetem a tanulmányaimat és a rezsi harmad részét. Vidékre nem mennék, mert a munkahelyemtől így is 1 órára vagyok minimum, és még akkor más bérletet is kénytelen lennék venni. Így félre tudok rakni, és meg tudom alapozni a stabilitásom. Nem tartom magam mamahotelesnek, nem kérek anyámtól pénzt, nem is lógok 0-24 a nyakán, viszont az albérlet számomra anyagilag nem éri meg. Majd saját ingatlant fogok vásárolni, miután eladjuk ezt a házat, amiben élünk, és x felé oszlik. Arról nem is beszélve, hogy ha elmennék, nem bírná a rezsit, se a kaját fizetni egyelőre. Tudod, van, hogy ez bizony oda-vissza működik a mamahotelben.
2019. ápr. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
76%
Miért kellene ahhoz elköltöznie a gyereknek, hogy a szülőknek lehessen párkapcsolata???
2019. ápr. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
34%

"1 percig nem gondolnak abba"

"akik nagy ívben tesznek arra hol élnek, kinek vannak útban"

nem, ok nem gondolnak abba

2019. ápr. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
88%

"Én tudom magamról, hogy útban lennék"

rossz lehet neked

de nem minden szulo nezi ki a gyereket otthonrol: van, aki pont akkor el nyugodtan, bekeben, ha ott van a felnott gyereke is a kozeleben

2019. ápr. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
88%
Nem velük alszom egy ágyban.Azzal és ott vannak akivel akarnak.Biztos nem fogok egy kertes házból valami lyukba költözni.
2019. ápr. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
78%
fiu lany a mai vilag ban tok mindegy,aki akar a szulokel elni az eljen,ossza meg a koltsegeket problemakat,akinek nem felel meg az menjen es elje a sajat eletet
2019. ápr. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
73%

Lányom 24 éves, évek óta dolgozik, képezi magát, most lépett vezető beosztásba és még így sem elég a jövedelme arra, hogy sajátot vegyen.Pár éve albérletbe akart költözni, más városba, gondolván, ott jobbak a lehetőségek.Egy frászt! Ez magyarország,blkáni nyomortelep egyik végétöl a másikig.Az albérlet kész zsebrablás!Irreális árat kérnek egy penészes ólért is.Szóval azt a pénzt, amit albérletbe kidobna, inkább most félreteszi, így legalább a kocsi meglesz, meg utazik, élményeket gyűjt.Aztán majd csak alakul a többi is.Nekem nincs útban, örülök hogy még itthon van.Bár ha lenne saját lakása, annak is örülnék, mert ez így lenne rendben.Csak hát ez magyarország,sajnos...

Tudod okoska, a fiatalok java része menne szívesen külön lakni, csak legtöbbjüknek nincs lehetösége.Az albérlet sokaknak nem opcio és teljesen meg tudom érteni.

Egyébként mit izgat az téged, hogy más fiatal hol lakik? Nem ök tehetnek arról, hogy te otthon útban vagy.

2019. ápr. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
86%

Tudod nem minden szülőnek van útban a saját gyereke. Amikor exemmel külön pakoltunk albérletbe akartam menni. Anyu azt mondta véletlenül se, hisz tudom hogy hozzá mindig mehetek akár hány éves vagyok. Nagyon boldog volt hogy végre tudott kivel beszélgetni. Azóta természetesen újra lábra álltam, elköltöztem de amikor csak tehetem megyek hozzá.

Szerintem egyébként ez a helyes szülői felfogás. Az én gyerekemnek is mindig lesz nálam helye mindegy hány éves!

2019. ápr. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
87%

Nem zavarna, ha itthon lakna 20-on évesen is a gyerekem. Annyit várnék el, hogy tartson rendet, meg ha keresőképes, a saját kiadásait rendezze, de nem várnám el, hogy elköltözzön.

És nem is értem ezt a hozzáállást a mai albérlet-árak mellett.

2019. ápr. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!