Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet, hogy másoknak...

Hogy lehet, hogy másoknak ennyi mindent megengednek?

Figyelt kérdés

Van olyan osztálytársam, aki már 12 éves korától festetheti a haját.

Van olyan, akinek már 14 éves piercingje van.

Van olyan, akit 16 évesen elengednek a barátjával és a barátja szüleivel nyaralni.

Van olyan, aki 17 évesen kocsit kap, méghozzá nem is akármilyet.

Van olyan, akinek megengedik, hogy hajnalig kint bandázzon a barátaival. Van olyan, akinek korlátlan mobilnetje van, elhasznál egy hónapban 23 GB-ot, és a szülő röhögve kifizeti.

Van olyan, aki fél évente váltogatja a telefonját.

Van olyan, aki 2 havonta kap új cipőt.


2020. júl. 20. 10:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%

Ezek egy része anyagi dolog, a mobilnetet kifizetni vagy új cipőt venni pusztán pénz kérdése.

De piercing, hajfestés más téma, és megint más a barátjával ÉS annak a szüleivel együtt nyaralás.

Ezeket külön kellene szemlélned.

2020. júl. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
És akkor mi van? Most kapaszkodj meg, van olyan aki meg lakást kap 18 évesen. Van ilyen, de az általad leírtak közül egyik se nagyszám, max az első. 12 évesen nagyon nem egészséges hajat festetni.
2020. júl. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
Szia en elsonek 19 evesen festettem hajat az elso telefont 15 evesen kaptam de semmivel nem volt igy rosszabb mert nem lettem kenyes es talpraesett vagyok őrülj annak amid van ne legyel elkeseredve
2020. júl. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Mert különböző a szülők anyagi, társadalmi helyzete illetve a nevelési elvük.

Mást példát láttak otthon amit mindenképp követni akarnak vagy éppen pont az ellenkezőjét csinálni.

Lehet olyan csomagban vannak, hogy olcsón jár mellé a magas net.

Cipő 2 havonta egy növésben levő gyereknél nem extra, ha nincs növésben és van pénzem rá akkor pedig szintén megvenném.

Féléves telefon váltás szintén pénzt kérdés vagy lehet egy olyan dolog a háttérben amit külsőleg nem láthatunk, pl. Szülő olcsón fér hozzájuk, olyan helyen dolgozik stb.

A többi pedig szimplán nevelési elv kérdése.

2020. júl. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
18%
Téged nem hagynak elkurvulni, megsüvegelendő, ritka az ilyen.
2020. júl. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
30%
Egyébként miért kéne neked 2 havonta új cipő? A kortársaid semmit nem csinálnak, csak vergődnek a lakásban a gép előtt. Előke kéne nektek, nem cipő.
2020. júl. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

Azt is lehetne kérdezni, hogy hogy lehet, hogy másoknak szinte semmit se engednek? Minden szülő más. Az, hogy milyen engedékeny egy szülő, az valószínűleg függ attól, hogy őt hogy nevelték, illetve, hogy neki milyen a felfogása. Pl. egy olyan szülő, aki úgy véli, hogy a gyereknek tanulni kell, tökéletes jegyeinek kell lennie, az nyilván nem fogja annyira elengedni a gyerekét ide-oda, mert hogy tanulnia kell. De aztán van olyan szülő, aki úgy van vele, hogy a gyerek most fiatal, élnie kell, kipróbálni új dolgokat. Ő nyilván viszonylag nagyobb szabadságot fog adni a gyerekének.


Az új cipő, telefon, autó pedig mind anyagi dolog, szerintem azt nem annyira kell idekeverni. Sokan megveszik a gyereknek, mert megtehetik. Az más dolog, hogy szerintem egy 17 évesnek nem kell egy full extrás autó, meg nem feltétlen kell 2 havonta új cipő. De most ez olyan, hogy aki megteheti, hogy ezeket megvegye a gyerekének, az sokszor meg is teszi.

2020. júl. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%

Rosszul választottál szülőket, kérdező!


Evvan, most már ezzel kell élned. :-D

2020. júl. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%
Sok szülő anyagilag mindent megad a gyereknek csak foglalkozni ne kelljen vele.
2020. júl. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

Ezeknek a nagy része nem elvi kérdés, hanem anyagi.

Egyébként egy általános iskolás gyereken szerintem semmi keresnivalója se hajfestéknek, se piercingnek. Középiskolás korától engedném, addig max 14 évesen melír természetes színekkel vagy otthonra, nyári szünetre olyan hamis piercing, hogy kipróbálja, hogy nézne ki rajta. De általános iskolában normálnak szerintem nincs helye. Lehet lepontozni.


Az anyagi kérdésekben meg én némi irigységet érzek őszintén szólva. Ha a szülők megtehetik, miért ne kaphatna a nagyobb gyerek (mert gombosnál komolyabb telefonra pl egy alsó tagozatosnak sztem sincs abszolút semmi szüksége, de nem az anyagiak miatt, hanem mert egy 9-10 éves ne azzal foglalkozzon, hogy szelfizik, folyton nyomkodja meg facebookozik állandóan) új telefont, cipőt, autót stb-t? Ettől még megtanulhatja a dolgok értékét, ez a nevelésen múlik.

Azzal meg nem értem, mi a gond, ha egy 16 éves elmegy egy családi nyaralásra a barátjával. Az is zavarna, ha a legjobb barátnőjével menne? A szexet érzed gondnak? Mert az nem a nyaralással függ össze, ha le akartak feküdni, hidd el, már megtették.

2020. júl. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!