Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék? Reménytelennek...

Mit tehetnék? Reménytelennek érzem

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem tudok már kihez fordulni, ezért úgy döntöttem itt próbálok tanácsot kérni.

Nem biztos hogy jó kategóriába írom ezt a kérdést, de ez most legyen mellékes.


A lényeg, hogy anyám nem veszi komolyan a "problémáimat". Körülbelül egy éve elkezdődött egy rosszabb korszakom. Azóta úgymond késztetést érzek arra, hogy bántsam magam. Volt 2 öngyilkossági kísérletem,de valahogy még itt vagyok. Pár hónapja anyám meglátta a vágásokat, biztos volt abban hogy csak figyelemfelkeltés az egész és elhordott mindennek. Később volt egy "kifakadásom", akkor elmondtam neki az öngyilkossági kísérleteket, megértőnek tűnt és úgy volt hogy keresünk szakembert. Nem lett belőle semmi, azóta csak rosszabbodik a helyzet. Mostanában átélek kisebb-nagyobb halucinációkat is. Próbáltam beszélni vele erről, egyszerűen nem érdekli. Felemésztenek a gondolataim, a késztetések, hangulatingadozások, egyéb f*ságok. Próbálok segítséget szerezni, mert így már nem bírom tovább, de tehetetlennek érzem magam.


Tudom, önsajnálatnak tűnik, és ha úgy nézzük az is. De azért remélem valakinek van valami ötlete. Előre is köszönöm!


2020. júl. 23. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Van gyerekorvos vagy iskolapszichológus elvileg a közeledben, beszélj mindkettővel. A hallucinációk komoly betegségre is utalhatnak, amit nem kéne elhanyagolni. A helyi családvédelmi központban is segíthetnek, keress rá a neten, hívd fel őket, hogy tudnak-e segíteni, a hallucinációkat emeld ki, és azt is, hogy nem drogoztál, nem is ittál soha. Kérj időpontot, menj el. Édesanyád súlyos kötelességmulasztást követ el, még meg is büntethetik emiatt. Mintha a földön hagyna, miközben vérzel, olyan ez.
2020. júl. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Valóban keresd fel szakember segítségét, bár ahogy írod idáig anyukád is eljutott. Az előzményeket kell szerintem felkutatni, hogy egy évvel ezelőtt mi változott meg. Volt valami tragédia, vagy más rossz dolog esetleg? Nem vagyok pszichológus. Mindenképp menj el valakihez, és ne halogasd!
2020. júl. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Fordulj pszichiáterhez.
2020. júl. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Valószínűleg anyukád figyelméért küzdesz és pont ő nem vesz észre, ezért súlyosbodik az állapotod. El kell menned pszichológushoz, vagy pszichiáterhez, mert ez már komoly dolog. Menj minél előbb.
2020. júl. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2020. júl. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az elménk ilyen dolgokra képes. Elpusztítani a testet amiben él. Az biztos hogy segítséggel , és akarattal, ki lehet ezt kerülni. Mindenképp szakembertől kérj segítséget. És ne hogy azt hidd ez egy gyors folyamat lesz míg rendbejössz. Sok sikert kívánok!
2020. júl. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!