Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Toxikus családban nőttem...

Toxikus családban nőttem fel,apám borzalmasan bánt velem,úgy érzem én is kezdek olyan lenni mint ő,van valaki hasonló helyzetben ?

Figyelt kérdés

Nehezen koncentrálok,sokat vagyok dühös, sokszor agresszív,a volt barátnőmet(sőt, konkrétan az összes exem) például-ha nem tetszett valami-leoltottam,ronda szavakat mondtam neki,mit képzelsz te szemét, várok rád egy órája,és nem hívsz fel ,hogy mégsem jössz ?és társai.(túlóráznia kellett...)

Kidobott.

Látni sem akar már.

Rengeteget olvastam ,és minden stimmel apámra,a csendel verès,hogy nem engedett tanulni,aztán mikor diplomám lett mindenkinek azt mutatta,sosem volt kedves mindig pálcával vert,ha ajándékot vettünk az exemmel ,kellett új tv,akkor az égig magasztalt,aztán 2 nap múlva megint számon kért,hogy ugyan mégis miért megyek buliba,maradjak otthon.

Leginkább a viselkedésem zavar,hogy állandóan dührohamaim vannak,amit a volt barátnőimen töltök le.

Hasonló cipőben járt valaki ?

Van megoldás ?



2020. júl. 25. 11:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%

Igen. Beláthatnád például, hogy felnőttként felelős vagy a tetteidért, és nem a toxik-apura kéne mutogatni, mert ez több, mint szánalmas. Röhögnöm kell a fajtádon. Férfiakkal is emberkedsz? Bizonyára nem, ahhoz gyenge vagy.

Az írásod alapján buta vagy mint a föld, ki sem tudod fejezni magad.

37N

2020. júl. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, az igen gyakori, hogy a rossz szülöi mintát a gyerek viszi magával, ezzel a saját (meg a családja) életét is tönkreteszi, ebböl egyedül kijönni majdnem lehetetlen.

Az már egy lépés a jó irányba, hogy felismerted a problémát.

Megoldás, hogy felkeresel egy pszichológust, aki segít neked feldolgozni a gyerekkorodat és megtanulni a stresszt kezelni agresszió nélkül.

2020. júl. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Már 80%-ban meg is oldottad azzal, hogy ezt felismerted. Most már csak be kell fejezni. Egyszerűen önmérsékletet tanúsítasz, visszafogod magad, mielőtt ordítani kezdenél. Azért, mert tudod, hogy ezzel a saját életedet teszed élhetőbbé.
2020. júl. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Én nem hibáztatlak. Valószínűleg tudattalanul ismételgetjük, amit otthon láttunk. De szerintem az első, jó jel, hogy érted, hogy ez probléma, érdekel a téma és hajlandó vagy vele szembenézni. Én is azt javaslom, keress fel egy szakembert, aki tud segíteni, amikor jön a drive, segít elsajátítani új szokásokat. A régi szokásokat nem lehet kiírtani, csak felülírni, valami új szokással.


Az első hozzaszólónak üzenem, hasonló jókat kívánok neki is arra az esetre, ha esetleg valami problémájával elakad az életben, gratulálok igazán.

2020. júl. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus. Rossz konfliktus- és stresszkezelései mintákat tanultál gyerekként, és ezen pszichológus segítségével lehet változtatni. Az "önmérsékletet tanúsítok" meg a "visszafogom magam" azért nem működik, mert ezek nem oldják meg a konfliktusokat, hosszú távon nem működnek. Azt viszont meg lehet tanulni, hogy ha helyzet van, akkor ne robbanj fel, hanem képes legyél értelmesen megbeszélni az ügyet másokkal.
2020. júl. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

1-es,én is csókoltatlak,majd ha lesz időd gyere már el egy hétre faterhoz,és akkor újra beszélünk


Többiek,köszönöm a normális hsz-eket, tényleg jó hogy felismertem,hogy baj van.

Sokat gondolkodtam ma,és tényleg kb mindig ugyanabban a szituációban jöttek a gondok,a csúnya beszéd,az idegesség

Mindig csak a párkapcsolatban.

És mindig akkor ,ha nem tudtam elérni,nem hívott mikor ígérte,nem azt csináltuk amit akartunk,szóval kb akkor mikor apám is így viselkedett velem

Felnőtt férfi vagyok,elmentem múlt héten fodrászhoz,mondtam fél óra és jövök, találkoztunk fiúkkal,elmentünk vacsorázni,amikor haza értem jött megint hogy én hogy mertem elmaradni,miért nem hívtam,és 2 napig amíg elnézést nem kértem ,hozzám sem szólt,vagy csak felemelte a fejét az orra az égnek,és vágta a fejeket.

Olvasgattam az előbb itt is a fórumon,egy lánynak vannak hasonló gondjai apjával,azt írja elköltözik,ez lehet az egyetlen megoldás

Ez tényleg segíthet ?

2020. júl. 25. 11:51
 7/16 anonim ***** válasza:
54%
Nem kell mindig mindent megbeszélni, 5-ös, nincs mindig konfliktus, csak az ember gyárt mesterségesen egy semleges vagy apróhibás helyzetből. A saját hozzáállását kell megváltoztatni, ehhez nem kell a másik ember. Pl ha valaki rálép a lábára, nem nekiugrani, hogy Nem tud vigyázni?!, hanem megbocsátani neki, hogy tényleg nem tudott vigyázni, van ilyen, vagy belegondolni, hogy nem az illető tehet róla, hanem fékezett a villamos.
2020. júl. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
6-os, hát ebben a konkrét esetben aztán ne az apádat hibáztasd, felelősséggel tartozunk egymásért, az a minimum, hogy ha a megbeszélésünk ellenére órákkal később megyünk haza, felvesszük a telefont, és ezt tudatjuk vele. Merthogy aggódik érted, képzeld, mint ahogy te is tennéd! De amúgy felnőttként naná, hogy költözz el,nem kérdés!
2020. júl. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Puzsér mióta terápiába jár, mégis a szeretet nyelve a veszekedés.


De formálni és megérteni, némileg kontrollálni segít a terápia.

2020. júl. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%
Sajnálom, hogy ilyen mintát hozol a családodból, viszont a te felelősséged változtatni rajta felnőtt emberként. 1-esnek kicsit mert a volt a stílusa, és nem volt kedves, de alapvetően én vele értek egyet.
2020. júl. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!