Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarja anyám állandóan...

Miért akarja anyám állandóan azt, hogy mindent tapasztaljak meg? (rossz értelemben)

Figyelt kérdés

Még tanév elején a nővéreméknél egy nagyon randa csőtörés volt ami miatt el kellett hagyniuk a házat és hozzánk költöztek 2 csecsemővel. Választhattak volna: anyém meg én egy nagy házban az expasija háza és egy panellakás között..


Én szóvá tettem, hogy nem biztos, hogy képes leszek így kipihenten iskolába menni és tanulni.

Erre anyám hozzámvágja, hogy na akkor megtapasztalod, hogy milyen volt veled amíg csecsemő voltál.

Háát kösz. Mégis miért kéne nekem megtapasztalni 16 évesen, gimiben, hogy milyen csecsemő mellett tanulni és létezni?



Miért ilyen? Majd megtapasztalom, ha lesz gyerekem. Attól még, hogy anya az egyetem alatt szülte meg a nővéremet még nem kell NEKEM is megtapasztalnom ugyanazt pár hónapig.


Első 4 nap után a barátomhoz költöztem és amíg el nem mentek a nővéremék a 2 csecsemővel ott laktam. 4 napig én karikás szemekkel jártam iskolába. félóránként felkeltem aztán egy óráig nem tudtam elaludni. Délután sem tudtam aludni, mert bőgtek folyamatosan.

Ennyi erővel, ha én elesek a biciklivel akkor lökjem el anyámat is, hogy tapasztalja meg nekem milyen volt?

Amúgy meg olyanokat is mondott kiabálva, hogy ne hisztizzek, el kell fogadni! Ő fel tudott nevelni egy gyereket amíg tanult én csendben eltűröm!


Nem! Nem kell eltűrnöm! Én is ember vagyok! Mondtam. majd lesz gyerekem, majd hallgatom a sírását akkor!


Ez csak egy példa, de még csomó ilyen van, de nem akarok kisregényt írni :(


2020. júl. 25. 18:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
67%

Kerdezo ez valami ugrasszuk egymasnak a nepet kerdes?

Nagy 16 eves lehetsz ha 4 nap alatt kikeszultel. Kepzeld el szegeny csecsemoket akiknek a megszokott kornyezetukbol egy tok vadidegen helyre kellett menniuk es nyilvan ereztek a feszkot (a csotores miatt persze a szulokbol mielott azt hinned a te s.g.fejseged ragadt rajuk:-)).


En csak azt nem ertem az iylen emberekben mint te, hogy hogyan vagy kepes nulla empatiaval letezni es miert nem vagy kepes a forditott helyzetet elkepzelni? Pl. Nalatok van csotores es ti kenyszerultok oda es a szegeny noveredek gyerekei miattad nem tudnak pihenni...mert te ott tanulsz. Zorogsz csorogsz csoszogsz vecet lehuzol. Vagy ha 16 ev mulva neked kellene majd noveredhez becuccolni egy 6 honapos igeny szerint szoptatottal es az o akkor 18 evesei kivernek a hisztot hogy te mi a f...st hozol oda nekik egy orankent a csecseden logo szopizogepet mikozben o sze.lni akarna a szerelmevel de miattatok haza se tudja hozni oket.

Tudom 16 evesen meg ugy kepzeled hogy minden megoldhato es csak a te bosszantasodra koltoztek hozzatok mert mehettek volna ezer mas helyre. Innen latszodik hogy nulla tapasztalatod van es anyad a butasagod miatt ragott be rad es mondta amit mondott.

2020. júl. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Mivel volt más választásuk, ezért mertem megszólalni, hogy én is létezem. ha nem lett volna semmilyen más lehetőség, csak az, hogy hozzánk jönnek, akkor meg se szólaltam volna természetesen. Csak akkor már előre megtervezem a költözést.


Nem bírom a gyereksírást. ez van :) Pihennem kell. legalább 5 órát.

2020. júl. 25. 22:08
 13/25 A kérdező kommentje:
11: marha sok iq-d lehet. És ne csak az első sort olvasd el a kérdésből. Hanem az egészet.
2020. júl. 25. 22:08
 14/25 A kérdező kommentje:

11: honna tudod, hogy én milyen vagyok? Nem zörgök semmivel. nem húzom le a vécét, mert éjszaka nem megyek ki.

Megjegyezném alapból anyám is azt preferálta, hogy ne hozzánk jöjjenek. It sem nem a nővéremékről, se nem róla mvan szó. Csakis anyámról. Ha nem szólalok meg, akkor nem jönnek hozzánk. De mivel emgszólaltam ,hogy én is itt élek, nekem tanulnom kell, pihennem, akkro anyám hirtelen meggondolta magát és egyből felszabadult két szoba, amik eddig saaaajanos tele voltak.

2020. júl. 25. 22:11
 15/25 A kérdező kommentje:
Azt is megjegyezném, hogy én 2 síró csecsemővel nem jönnék senkinek a nyakára, hanem átmennék egy olyanolyan házba, mint az előző.
2020. júl. 25. 22:12
 16/25 anonim ***** válasza:
75%
Anyádnak nem sok esze van, ha úgy adja elő, mintha te tehetnél róla, hogy neki meg kellett szülnie téged. Mintha te lennél a hibás, amiért neki vesződnie kellett veled. És ő tényleg egyetemet végzett?
2020. júl. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
96%

Én is sokszor kaptam ilyet: majd megtudod ha gyereked lesz, remélem a te gyerekednek is ilyen nagy pofája lesz stb; míg egyszer vissza nem kérdeztem, hogy “te most nekem rosszat kivánsz?”. “Neeeem miért?” “Hát mert neked most épp rossz és tehetetlenségedben azt kívántad hogy majd nekem is rossz legyen, bár nem értem neked attól miért lesz bármikor jobb ha nekem 20 év múlva majd rossz lesz”.

Ezek után leállt vele.

2020. júl. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
33%

Tudod mikor engedtelek volna a pasikádhoz költözni ezért...

Milliónyi 16 évesnek van testvére, egyéb zavaró körülmény. Te sem halsz bele.

2020. júl. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
21%
És nyilván nagyon sokat kellett tanulni a tanév elején...
2020. júl. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
34%

S ha te lusta vagy fürdeni, anyukád nyugodtan lökjön téged utcára elveid szerint, mert nem tetszik szagod:DDDD


Olyan vagy soraidból, mint egy besavanyodott hisztérika hercegnő, akire 5 gyerek bömbölése is ráférne s nem egy zugkandúr pátyolgatása;)


Az önzetlen segítés az már derogál...

2020. júl. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!