Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarja anyám állandóan...

Miért akarja anyám állandóan azt, hogy mindent tapasztaljak meg? (rossz értelemben)

Figyelt kérdés

Még tanév elején a nővéreméknél egy nagyon randa csőtörés volt ami miatt el kellett hagyniuk a házat és hozzánk költöztek 2 csecsemővel. Választhattak volna: anyém meg én egy nagy házban az expasija háza és egy panellakás között..


Én szóvá tettem, hogy nem biztos, hogy képes leszek így kipihenten iskolába menni és tanulni.

Erre anyám hozzámvágja, hogy na akkor megtapasztalod, hogy milyen volt veled amíg csecsemő voltál.

Háát kösz. Mégis miért kéne nekem megtapasztalni 16 évesen, gimiben, hogy milyen csecsemő mellett tanulni és létezni?



Miért ilyen? Majd megtapasztalom, ha lesz gyerekem. Attól még, hogy anya az egyetem alatt szülte meg a nővéremet még nem kell NEKEM is megtapasztalnom ugyanazt pár hónapig.


Első 4 nap után a barátomhoz költöztem és amíg el nem mentek a nővéremék a 2 csecsemővel ott laktam. 4 napig én karikás szemekkel jártam iskolába. félóránként felkeltem aztán egy óráig nem tudtam elaludni. Délután sem tudtam aludni, mert bőgtek folyamatosan.

Ennyi erővel, ha én elesek a biciklivel akkor lökjem el anyámat is, hogy tapasztalja meg nekem milyen volt?

Amúgy meg olyanokat is mondott kiabálva, hogy ne hisztizzek, el kell fogadni! Ő fel tudott nevelni egy gyereket amíg tanult én csendben eltűröm!


Nem! Nem kell eltűrnöm! Én is ember vagyok! Mondtam. majd lesz gyerekem, majd hallgatom a sírását akkor!


Ez csak egy példa, de még csomó ilyen van, de nem akarok kisregényt írni :(


2020. júl. 25. 18:56
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos tipikus "visszatámadós" válaszok ezek a szülőktől. Ahelyett, hogy elgondolkozna a megoldáson, vagy hogy egyáltalán jó-e az adott helyzet, kapsz egy ilyen választ, amiben vissza van támadva, mintha alapból te lennél a hibás, hogy egyátalán meg merted kérdezni.


Nyilván ez kicsit sakk-matt helyzet, érthető a szólő is aki segít a gyerekén és annak gyerekein, másrészt érthető a kérdező gondja is, hogy az ő része meg telibe van szarva.

2020. júl. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Metionin ***** válasza:
100%
Legközelebb mond neki, hogy az okos tanul a saját hibájából, a még okosabb meg a másokéból.
2020. júl. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Metionin ***** válasza:
100%
mondd*
2020. júl. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
85%

"Választhattak volna: anyém meg én egy nagy házban az expasija háza és egy panellakás között"


Tehát a kérdező nővérének voltak választási lehetőségei, hogy hova menjen, nem csak egy hanem 3 hely közül választhatott. Ő valamiért mégsem az üres lakást vagy a gyermekei apjának házát választotta, hanem ráköltözött az anyjának es a húgának a nyakára két csecsemővel.

Itt nem a kérdező az akibe nem szorult empátia és alázat, hanem a nővére. A kérdező simán szóvá tette, hogy indokolatlanul furakodnak az életterébe és csökkentik az életminőségét, amikor pedig nem kapott erre a problémára korrekt megoldást/választ megoldotta a helyzetet és átment a barátjához. Miért is baj, hogy nyugodtan akar tanulni es nem gyerek sírást hallgatni?

2020. júl. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
94%
#24 mert 16 éves. Ha 40 lenne megértenék, mert nem fiatal és nem gyűlölik és nézik le kapásból a kora miatt. Ezért!
2020. aug. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!