Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, anyukám egyszer...

Mit csináljak, anyukám egyszerűen képtelen elengedni 23 évesen?

Figyelt kérdés
23 éves egyetemista vagyok és külföldön járok egyetemre. Mióta kijöttem anyukám állandóan meglátogat (szomszédos országról van szó), van olyan hogy váratlanul érkezik. Mindig hoz egy csomó kaját, pedig kértem hogy ne hozzon, de ennek ellenére hoz továbbra is. Amikor otthon voltam már akkor is ilyen volt, pl. 20 évesn meglepetés szülinapi bulit szervezett nekem. Volt olyan, aki azt mondta olyan mintha anyukám nem tartana teljesen életképesnek, de persze ő ezt tagadja és én is tudom hogy nem így van, de kívülről így néz ki én pedig nem akarom hogy a környezetemben önállótlannak tartsanak miatta, mert nem vagyok az. Erre az egész gondoskodásra rólam, neki van szüksége és nem nekem. Viszont teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit csináljak, mert hiába beszélgetek vele erről ő nem érti.

2020. júl. 25. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
9%

Ha váratlanul állít be, akkor nem engeded be. Tudom....az anyukád, de meg kell értenie hogy felnőtt vagy már!

Ha nem kell az étel amit hoz, akkor a szeme láttára kidobod a kukába, vagy ott hagyod egy jól látható helyen, hogy amikor legközelebb jön, lássa hogy nem ettél belőle semmit. Meg fog sértődni de muszáj lesz sajnos...

Nem fog leszállni rólad amíg valamilyen "sokk" nem éri. Látnia kell hogy boldogulsz egyedül!

2020. júl. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt már látta, hogy a kaja nagy része amit hoz egyáltalán nem fogy el, de nem érdekli, ez nem működik. Azt hogy nem engedem be ha már itt van azt nem tudom megtenne a saját anyámmal, én arra gondoltam, hogy nyáron megkérem hogy a jövő tanévben egyáltalán ne jöjjön.
2020. júl. 25. 20:04
 3/8 anonim ***** válasza:
13%
Te tudod... Én mégis inkább azt javaslom hogyha beállít kajástul mindenestül egy hotelbe elküldöd. Első voltam.
2020. júl. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Hát szeret, hiányzol neki, örülj neki. Én mindig irigyeltem azokat, akik kaptam kaját az anyukájuktól. Nekem anyám egy vajaskenyeret se kent 18 éves korom után. Volt, hogy úgy mentem vissza a koliba húsvét vasárnap, hogy még venni se tudtam kaját másnap se csak a város másik végén az éjjelnappaliban.
2020. júl. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Konkrétan az ajtóban áll már, amikor megtudod, hogy jön?

Ha igen, akkor beengeded, örülsz neki, de éreztesd vele, hogy nem jókor jön, elígérkeztél már arra az időre, dolgozni mész, utazol, bármi, így egy puszin kívül többre nem tudtok együtt lenni. Ha legközelebb jön, akkor szóljon, és megbeszélitek, hogy mikor jó mindkettőtöknek.

Ha ezt párszor eljátszátok, és tényleg nem töltötök együtt sok időt, hiába jött el, akkor egy idő után megunja, és inkább odaszól előtte, amire neked már lehetőséged van megmondani, hogy jó vagy nem jó.


De olyanról is hallottam egyébként, (mondjuk ott házaspárról volt szó, szóval kicsit más szitu), hogy a szülők ugyanígy a fiatalok nyakára jártak, após önhatalmúlag gondozásba vette a kertet, anyós meg a konyhát. A "gyerekek" semmit nem tudtak tenni, semmi rábeszélés, szép szó nem hatott.

Végül pszichológusi tanácsra, ha a szülők tevékenykedni kezdtek, akkor ők lefeküdtek a kanapéra, belőtték a tv-t, chipset bontottak, és időnként odakiáltottak a szülőknek, hogy "még egy kis kaját csinálj légyszi" "mosd el a tegnapi szennyes edényt is" "azt a virágot még meg kéne öntözni", stb. Nos, a szülők általában heteket töltöttek a párnál, de ez alkalommal pár nap után leültették a fiatalokat, hogy "figyeljetek, felnőttetek, a ti életeteket már ti élitek, és nekünk nem kötelességünk titeket ilyen szinten ellátni, hiszen nem vagytok már gyerekek."

Ezt követően nem volt több ilyen rátelepedés, a szülők tiszteletben tartották a gyerekeik életét, és a fiatalok sem várták őket gyomorgörccsel minden alkalommal, amikor bejelentkeztek.:)

Nem tudom, anyukáddal lehet-e vmi ilyesmit, vagy pont hogy vérszemet kapna...

2020. júl. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Anya vagyok és valahol megértem anyukádat, pláne ha nincs tesód. Borzasztó nehéz nekünk elfogadni azt, hogy felnőttek vagytok és ki akartok repülni. Mi szeretünk titeket és ugyanúgy szeretnénk szeretetből gondoskodni rólatok, mint régen, ez a szeretetből fakadó ösztön nem fog elmúlni. Én nemrég "engedtem" útjára a 22 évesem és nagyon hiányzik, legszívesebben elmennék érte és hazahoznám :) nem tehetek erről az érzésről. De próbálj beszélni anyukáddal, szerintem meg fogja érteni.
2020. júl. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%

Le kellene ülnöd vele beszélgetni és elmagyarázni, most már szeretnél saját önálló életet. Nem akarod vele megszakítani a kapcsolatot, de legyen elég a telefon.


A barátnőm barátja ezt úgy oldotta meg, hogy amikor a kedves mama "beugrott" napokra az albérletbe, elkezdett fürdés előtt-után meztelenül rohangálni :D a lakásban. Vegye észre magát, hogy beleült mások intim zónájába.

2020. júl. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jó a kapcsolatom az anyukámmal, de sosem hozott vagy csomagolt nekem kaját, mindig rám bízta, hogy oldjam meg, ezért irigyellek egy kicsit, biztos csak szeretetből csinálja.

Persze amiket így leírsz engem is zavarna már kicsit, próbáld meg finoman a tudtára adni, hogy nincs szükséged ennyi törődésre.

2020. júl. 29. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!