Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mégis miért csinálják ezt?

Mégis miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés

Anyámék csináltak 5 gyereket.

Meg is mondták az én szemembe is és az összes testvéremébe is, hogy felesleges volt stb. és nem is rendelkezünk olyan anyagi háttérrel hogy olyan könnyen menjen az egész.

Én 16 éves vagyok. Nagyon nagyon rosszul érzem magam itt.

Régebben, még kiskoromban emlékszem hogy nagyom sokszor kikaptam a semmiért is. Ebből jött az, hogy ha nekem lesz gyerekem megütni soha nem fogom.

Mostanában,olyan 1-2 éve pedig folyamatosan azt hallgatom hogy semmit nem érek, semmire nem fogom vinni, stb.

Le vagyunk szarva. Rendben van, hogy az alapvető szükségleteket (kaja, innivaló,ruha stb.) Megkapjuk.

De szerintem a család nem csak erről szól. Én egyáltalán nem kaptam/kapok a családomtól szeretetet. És ez nagyon fáj. Se szeretetet, se figyelmet semmi ilyet. Öcsémen is látom, sok pszichológusnál járt már, mert egyszerűen nem hajlandó idegen felnőttekkel kommunikálni, fél.

Megmondták, hogy ez egyáltalán nem az ő hibája.

Anyámék ezért is ordibálnak vele.

Szegény gyerek csak sír, olyankor meg vagy el lesz verve vagy tovább ordibálnak. (6 éves).

Sokszor látom azt is,hogy mondja , hogy anya nézd! És szeretné neki megmutatni az új rajzát vagy valamit,anyám meg csak telefonozik és rákiabál, hogy hagyjál már

Nemtudom hogyan fogalmazzam meg de bármi probléma van pl öcsém nem akar fogat mosni ők ezt annyiban hagyják. Vagy ha velem van bármi ilyen nem szólnak semmit. Nem kapunk figyelmet.

Még télen valamikor elegem lett abból, hogy folyamatosan csesztetnek és megmondtam, hogy ha én innen egyszer elköltözök soha többet nem jövök vissza.

Apám azt mondta menjél szerinted kinek hiányoznál?

Anyám ma lekurvázott ok nélkül.

A barátom anyukája is azt mondta,hogy meg van a véleménye anyámékról és hogy szerinte idióták.


2020. júl. 29. 14:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Azt még kihagytam,hogy ebből adódóan sehova nem megyek el velük,ha itthon vannak és nem megyek sehova akkor egész nap a szobámban esz a penész.

Emiatt is egy utolsó szar vagyok a szemükben.

2020. júl. 29. 15:00
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyors kérdés, a másik három tesód már felnőtt? Külön élnek? Jó lenne ha kitudnának onnan venni valahogy titeket az öcséddel!
2020. júl. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az egyik tesóm felnőtt, 22 éves de itt él még ő is mert egyetemista.

A másik 2 öcsém 13 és 12 évesek.

Meg ugye a harmadik a 6 éves..

2020. júl. 29. 15:18
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus agresszív, toxikus, lusta szülők.

Vagy gyerekkorukban ők is ezt a mintát látták vagy szimplán csak nem is akartak szülők lenni, de "így alakult".

Kitartást!

2020. júl. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnátok el menni valahova? Ez szörnyű! Mi lesz veled a kis tesóiddal? Szegény 6 éves gyerek... Nem hiszem el, hogy vannak ilyen szülők. ☹️😞
2020. júl. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem,sajnos sehova sem tudunk menni, annyi, hogy én próbálok minél többet távol lenni itthonról.
2020. júl. 29. 16:11
 7/11 anonim ***** válasza:
10%
Az kiderült, hogy a szüleidnek gondjaik vannak a stresszel, és ez 5 gyerek, meg munka mellett meg is érthető, nem tudják kezelni. Biztosan vannak a házasságukban, munkahelyükkel is problémák, esetleg nekik is van valamilyen gondjuk magukkal, ez sajnos innen nem derül ki. A miérteket kéne megtudni, ha változtatni akartok, onnan lehet elindulni. Könnyű leszólni olyan embereket akiket egyáltalán nem is ismerünk, de van értelme? Hiszek abban, hogy mindennek két oldala van, te viszont nagyon csak azt az oldalt írtad le kérdező, amit te gyerekként képviselsz. A másik oldalról semmit se tudunk. Tessék azt is leírni, a teljes kép érdekében fontos. :)
2020. júl. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát nemtudom,szerintem egy gyereknek semmiképp nem ilyen környezetben kéne felnőnie akármi is történik a szüleinek a háttérben.

Én megértem, hogy a szüleimnek is lehetnek problémái teljesen oké, de ez nem azt jelenti,hogy le kell szarni konkrétan a gyerekeket, és tönkre kell tenni lelkileg. Szerintem legalábbis.

Szerintem az nem normális hogy hetetnte minimum 2x emiatt sírok, hogy az öcsém sírva jön panaszkodni,hogy anya megint leordította és nem figyel rá.

Minden családban a szülőknek vannak problémáik, akár kicsi akár nagy ott mégsem megy ez.

Nem a gyerekeken kéne "kitölteni ".

Tehát nem értem én miben lennék hibás? Segítek mindig ahol tudok stb. Arról nem én tehetek hogy megszülettem.

2020. júl. 29. 16:26
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Át tudom érezni a helyzeted.

De komolyan.

Nalunk is ilyen mérgező szülő fel állás van.

Semmire nem viszed duma.

Hát gondolj bele ha például nekik nem adatott meg a jó gyerekkor szerintem tőletek vagy irigylik és direkt csináljak veletek ezt.

Vagy ezt vették át.

Nagyon rossz lehet nektek főleg hogy 5-en vagytok és osztozkodni kell stb.

De hiába mondanám, gyámhatóság vagy költözzetek máshoz.

Eggyik sem Megoldhato, sőt a gyámügy sz@rik bele magasról.

Azt ajánlom, testvérediddel tartsátok össze és próbáljátok Eggyütt "túlélni" a mindennapokat.

Mindig légy ott mellettük és vigasztald őket.

2020. júl. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#8 Teljesen egyetértek veled, a 7-es nem tudja miről beszél. Akármilyen nagy bajuk van, nem a gyereken kell levezetniük.
2020. júl. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!