Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyerekvállalás önző dolog?

A gyerekvállalás önző dolog?

Figyelt kérdés

Én nem értem hogy az emberek miért vállalnak gyereket, erre is kérek egy választ. Szaporodás? Vagy a saját boldogságuk?

Létrehoznak egy életet ebbe a világba ami egy kegyetlen hely de miért? Ugye nem mindenkinek való a gyerekvállalás de mégis gyereket vállalnak. De lehet hogy te megtudsz adni mindent a gyerekednek anyagilag és a többi, lehet normálisan neveled de egyszer őt is eléri a szenvedés. Vannak olyan emberek akiknek alapból fáj az élet hiába van szerető családja és a többi. Nem kell oka legyen az élet tele van szenvedéssel, igazából az egész létezés egy érdekes dolog mindenki hasonló utat jár be de egy a vége.


2020. aug. 1. 17:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
62%
Ösztönök plusz önzés. Sokan azért szülnek hogy legyen aki szeresse őket meg később gondozza. Aztán pofára is esnek sokszor. Meg sokan a csok meg az adókedvezmények miatt.
2020. aug. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
59%

Első körben kérlek most menj és kérdezd meg a szüleidet miért akartak téged.

Elég furán látod a világot már ne is haragudj.

Ha a jövőben majd gyereket vállalok (most még fiatal vagyok hozzá), akkor az azért lesz mert megtaláltam az az embert, aki a másik felem, akivel szeretnénk egy közös családot. Szeretném majd a saját gyerekeimnek is megtanítani, amit lehet. Nem csak a saját boldogságom a lényeg, hanem mert együtt egy család lennénk, ott lennénk egymásnak. A család nélkül egy senki vagy, egy szál magadban. Sose lesz senkid, akire támaszkodhatsz.

Tény, hogy vannak olyanok akiknek nem szabadott volna gyereket szülniük, az is igaz, hogy a világ tele van sajnos szörnyű dolgokkal, de azért mégis csak élnünk kell. Nem lehet mindig ezen siránkozni. Mi még azért egy elfogadható országban élhetünk, nincsenek háborúk, gyilkolások olyan mértékben. Szerintem menj el beszélgetni egy szakemberrel mert szörnyen látod a dolgokat. Nem értem te hogy látod a jövődet, tök egyedül egy sötét szobában? Nehogy a csúnya világ bántson?

2020. aug. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
81%

Nem minden esetben az, csak sok esetben.

Ha valaki jól szituált, ért a gyerekekhez, csak 1-2 gyereket vállal és nagyszerű gyermekkort tud biztosítani nekik, akkor szerintem nem önző dolog, mivel gyerek és szülő egyaránt "profitál" a dologból.

Ellenben aki semmire vállal gyereket csak azért, hogy NEKI legyen valami boldogsága az életben vagy mert kell a CsP, esetleg túl sok gyereket vállal akkel nem tud egyenként foglalkozni az önző.

2020. aug. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
83%

Lényegében az kérdezed, hogy minek élünk?


Hát erre csak világnézettel szorosan átszött választ lehet csak adni.


Nyílván más dolgokat mond egy vallásos keresztény, mást egy ateista materilista, és megint mást egy buddhista.

Utóbbi visszont közel állhat ahhoz, amit te írsz. Igaz ők a nirvánába juttásért élnek. Tehát azért él, hogy ne éljen. Jó ez sarkitás, de mégis közel áll a valóság(á)hoz.

2020. aug. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
81%
Nem érzem önző dolognak. Mikor pici volt a fiam, imádtam őt gondozni, ápolni, foglalkozni, játszani vele, babusgatni, látni az első mosolyát, az első lépteit, ahogy megtanul önállóan egy csomó mindent, azóta is szeretettel halmoz el minket ugyanúgy, ahogy mi is őt. Aztán most már nem kisbaba, egyre komolyodik, de ugyanúgy bújunk, szeretjük egymást, sokat beszélgetünk és támaszai vagyunk egymásnak. És mindemellett nemcsak stabil érzelmi, hanem stabil anyagi háttér megteremtésére is törekszünk és törekedtünk mindig is. Ha pedig felnő, akkor nagyon jól tudni fogja, hogy bármikor számíthat ránk. Nehéz dolog gyereket nevelni, sokszor gyereknek is nehéz lenni, meg felnőttnek is, de az embernek és gyereknek egyaránt sok öröme van az életben. Tehát mi ebben az önzés?
2020. aug. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
74%

Igazából neked az élettel van problémád, nem a gyerekvállalással.

Depressziós vagy.

A világ kegyetlen hely? Az élet tele van szenvedéssel? Szerinted.

2020. aug. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 A kérdező kommentje:

2.Anyám is megtalálta a másik felét kétszer... és mindkettőnek válás lett a vége és mindkét házasságból van egy gyerek. Miért kell feltétlen támaszkodni valakire? Meg kell állni a saját lábadon. Az meg hogy miért csináltak meg? Tudom is én szerintem nem kapnék rendes választ.

Azok a bizonyos szakemberek is emberek, mit tudnak ők jobban mint én vagy bárki más?


6. Tény hogy az élet tele van szenvedéssel csak nézz körül.


A világban minden az érdekről szól, arról hogy NEKED jó legyen. Azt akarod hogy valaki szeressen és azért hozol létre valakit hogy szeressen majd, ez eléggé önző.

2020. aug. 1. 18:02
 8/71 anonim ***** válasza:
80%
A szeretet alapvető emberi érzés. Ezt nem akarod, ez magától jön. Tehát miről beszélsz kérdező? Egyébként meg attól, hogy van egy társ az életedben, meg van egy gyereked, attól miért ne lehetnél önálló? Meg egyébként az ember társas lény. Normális, hogy nem remete életet él. És hogy az élet tele van szenvedéssel? Ez tény, hogy sok negatív dolog ér minket. De rengeteg szép dolog is körülvesz minket, sok pozitív dolgot él meg az ember. Te ezeket kérdező miért nem látod?
2020. aug. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
73%

#7 Azok a szakemberek neked segítenek megkeresni a saját válaszaidat.

Én nem döntöttem úgy, hogy gondoskodni akarok valakiről, mégis ettől függrtlenül így hozta az élet. Fivérem volt, nem a gyerekem. Apám is felnevelte két hugát és egy öcsét. Nekem más jutott, betegnek született az öcsém, és félárvák lettünk váratlanul és fiatalon. De öcsém elvesztésekor, hiába volt szerető párom, mégis teljesen összeomlottam. Óriási kudarcnak éltem meg, hogy nem gyógyult meg soha. Szóval én tudok a szenvedésről mesélni. De mégse akarok most meghalni.

Ebben is segítségemre volt egy tetapeuta.

2020. aug. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
53%

2. ,,.... akkor az azért lesz mert megtaláltam az az embert, aki a másik felem, akivel szeretnénk egy közös családot.

A család nélkül egy senki vagy, egy szál magadban. Sose lesz senkid, akire támaszkodhatsz."


5. .... ,,Mikor pici volt a fiam, imádtam őt gondozni, ápolni, foglalkozni,...."


Ezek mind egyéni saját érdekek. (nem kötekedés, megfigyelés)

2020. aug. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!