Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, hogyan vernétek bele...

Szülők, hogyan vernétek bele normális gondolatokat a fiatokba?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy 20 éves fiatok. Nagyon kicsi kora óta a vezetés és az autók a szenvedélye, mindig is imádta őket, "autómeleg" volt. Egyetlen álma volt mindig is, Amerikában hosszú országutakon vezetni.

Ez mind szép és jó, 19 évesen el is kezdte a jogosítványt. Kreszből átment elsőre, elsősegélyből is, viszont forgalmiből ötször megbukott. Nagyon nyögvenyelősen ment neki, nem akarta belátni, hogy alkalmatlan rá. Rávertetek a semmire majdnem 600.000 forintot, amit 90%-ban mi álltunk szülők. Majd elment PÁV-ra, ott szépen megmondták neki, hogy alkalmatlan és soha nem vezethet.

Egy ideig jól bírta, de mára már teljesen beleőrült. Olyan mintha az egész életének az értelmét elvesztette volna. Gyorsan pszichológushoz is lett küldve, de már 2 hónapja jár, semmi eredménnyel. Most egy másodikhoz is jár, ott se nagyon tudnak erre mit mondani. Teljesen bekattant. Mindenféle szélsőséges gondolatok járnak a fejében, gyászol, olyanokat mond, hogy ő ezt nem fogadja el, a szabadságától meg lett fosztva, sosem lesz szabad, egyetlen álmától elszakították, felesleges élnie, inkább megöli magát. Folyamatosan lecsúszik a lejtőn, megállíthatatlanul.

Olyanokat mond, hogy akkor is vezetni fog ha nincs jogosítványa, nem érdekli ha megöl embereket (van egy örökölt autó nagyszülőktől, bármikor vezetheti), őt nem foszthatják meg ettől a szabadságtól, vagy ha mégis, inkább megöli magát, mielőtt százakat ölne, mert 1 kisebb mint száz veszteség. Teljesen logikátlanul hablatyol, érthetetlenek a gondolatok a fejében, szerinte nincs normális élet jogosítvány és vezetés nélkül. Szakember segítsége nélkül lehet valahogy rá hatni?



2020. aug. 4. 00:48
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
20%

A gond az, hogy neked az első gondolatod a pénz volt. Hogy mennyi felesleges pénz.


Nem kell csodálkozni, hogy lelkisérült a gyerek és ezen kívül nincs életcélja.

2020. aug. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
58%
Am kivancsi vagyok mi miatt bukott meg, errol ha jól latom nem irtal. Nem tartja be a kteszt, felelotlenul vezet, tul batran vezet nem nez korbe, esetleg nem fizette le a vizsgabiztost? En 6-ig nem vartam volna, masodik vizsgan ment a botitek. Bar boritekkal is csak egyszerubb hibakat neznek el. De amúgy te mint szulo ezt jobban meg tudod itelni, mi így látatlanban mit mondjunk a gyerekrol? De őszinten ha alkalmatlan a vezetesre, ne vezessen. Sajnos nekunk van ilyen ismerosunk aki igy halt meg, hogy kozben megolt egy kismamat is. Nincs abba semmi szegyen, ha nem vezet. Esetleg olyan idoszaka van most, amikor dacol a vilaggal, esetleg fel akar vagni vele, hogy van jogsija. En azt javaslom varjon pat evet es probalja meg 5-10 ev mulva. Nekem is 30 eves koromra lett meg.
2020. aug. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

Első vizsgáján felelőtlenül vezetett, ezt ő is belátta.

Második-harmadik vizsgán állítása szerint csőbe húzta az oktatója és a vizsgáztató.

Negyedik vizsgán valami pánikrohama volt.

Én nem tudom hogy alkalmatlan-e vagy sem. Nagyapja szerint alkalmas, ő volt vele vezetni illegálisan kis faluban az autójával.

2020. aug. 4. 22:49
 34/39 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem a srácnak szerényebbnek és nyugodtabbnak kéne lennie.
2020. aug. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

Annyira "vicces", hogy a kommentek nagy része nem a kérdésre ad választ, hanem csak random írogatva van... :S


Lehetne most már olyan hozzászólást is olvasni, amiben tudnak hasznos tanáccsal szolgálni? Hogyan hasson a gyerekre a szülő?!


El lehet poénkodni, de nincs sok értelme, és a kérdező sem kap segítséget...


Kedves kérdező, bárki is légy, sajnos nem tudok tanáccsal szolgálni, de átérzem a helyzeted. Nagyon rá lehet feszülve a szobán forgó személy a témára, talán próbálnám ebből az állapotából kizökkenteni. Ha nem sikerül, szakembert felkeresni, a témában olvasni... Borzasztó, nem is tudjuk kik élnek közöttünk. Nagyon vigyázzatok magatokra (szülők is)!!

2020. aug. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzetet, megváltozott egészségügyi állapot miatt bevonták a jogsit, nemrég kaptam vissza, sikeres volt a kezelésem. Rohadt nehéz volt nélküle!


Ráadásul én is autobzi vagyok.

2020. aug. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
73%

Nem olvastam el a kommenteket, de ez nálam ott megbukott mikor odaírtad opciónak, hogy "hagyjad meghalni"


Ember! Ezt gyakorold még! Egy szülő ilyenre gondolni se mer.

De azért majdnem bevettem. :)

2020. aug. 5. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőség van szerintem..

Vagy tényleg nem beszámítható a fiad, és akkor jobb is ha nem kerül volán mögé, illetve kezeltetnie kellene magát, hogy nehogy baj legyen idővel..

a másik az, hogy túl nagy arccal vágott bele a jogsiszerzésbe, hogy neki alapból menni fog ez, és az arcoskodásnak ez lett a vége. Ha ennyire nem megy neki, azt se értem, hogy jutott el a vizsgáig, hisz az oktatónak mondania kellene, hogy még nem alkalmas rá és vegyen plusz órákat (még azoknak is mondják akik alkalmasak..).

Az a baj tudod, hogy aki ennyire labilis személyiség, annál nem lehet tudni, hogy ha meg is kapná a jogosítványát, hogy szállna el az agya és hány embert ölhetne meg. Attól hogy lenne neki jogsija, még nem lenne biztos, hogy nem ön és közveszélyes..

2020. aug. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%
El kell adni az örökölt kocsit, így kisebb lesz a kísértés és venni kell GTA V-öt, vagy Forza Horizon 4-et, mert azokban vezethet max :/
2020. aug. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!