Jogosan haragszanak rám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A testvérem okán elég rossz a viszonyom a szüleimmel. Én 16 éves lány vagyok, a bátyám 18.


Minden téren megy a kivételezés a bátyám irányába. Pl. ő 14 évesen csajozni kezdett erre a szüleim: "Örülünk, hogy a fiúnkért megvesznek a lányok." Én most kezdem a fiúzást, ez azt jelenti, hogy közös fagyizás szinten. Na erre kiakadtak a szüleim, hogy hogy képzelem...


Másik eset, hogy a bátyám a születésnapjára nemrég laptopot kapott, én egy tábla csokit...


De tegnap betelt a pohár. Bátyám eldugította a WC-t, és anyám velem akarta kidugítani, mondván, a bátyámnak randija van... Apám nem volt otthon. Kikeltem magamból, hogy elég volt a kivételezésből, éshogy apával együtt miért lánygyűlölők, és azt mondtam, hogy olyanok, mint Hitler, csak ők nem a zsidókat gyűlölik, hanem a lányukat, csak azért, mert lány vagyok.

Anyám fel akart pofozni, de elhajoltam, és mivel luftot ütött, megrándult a válla.

Erre elfogott a nevetés (nem tagadom, káröröm), de úgy, hogy a könnyeim folytak.

A lényeg, átjöttem az apai nagyimhoz, aki mindig a támaszom volt a szüleimmel szemben, mondta, maradjak, amíg szeretnék.


A szüleim követelik, hogy kérjek bocsánatot, és "húzzak haza". Persze, hiszen ha nem vagyok ott, a káromra hogy kivételeznének a bátyámmal...


2020. aug. 7. 08:23
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
92%
A francokat jogosan. De milyen gyönyörű lehetett az az ütés. :D :D
2020. aug. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
89%
A nagyszüleid nem tudnak beszélni a szüleid fejével? (első voltam)
2020. aug. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim válasza:
93%
Egyetértek az elsővel! Egyáltalán nem jogosan haragszanak rád. Én a helyedben minél több időt töltenék a nagyimnál, mert a mérgező szülői környezet a későbbi életedre is kihathat, persze negatív értelemben.
2020. aug. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
17%

Nem teljesen értek veled egyet. Először is mind a két oldalt ismerni kellene,így nem lehet korrekt véleményt mondani.

A tesód fiú,nyilván egy lányt jobban féltenek szóval ez a randizás dolog nem fura.

A laptop meg olyan dolog hogy a tesód se 16 évesen kapta.Ha nem kapsz 18 éves korodban akkor jogos a hiszti.

2020. aug. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ne menj haza
2020. aug. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Első két válaszoló, köszönöm, megerősítettetek abban, hogy igazam van, leshetik a bocsánatkérésemet.


4-es: miért kéne egy lányt jobban félteni a randizástól csak azért, mert lány?

A laptop dolog: bátyámnak sincs rá több szüksége, mindketten gimnazisták vagyunk, ugyanabban az iskolában, még ő sem dolgozik. És ő 16 évesen wellnessüdülést kapott a barátaival!!!

Vagy te anyám vagy apám vagy anonim módon?

De ha igazat is adnék neked, akkor meg csak azért gyűlölnek, mert fiatalabb vagyok, tehát ugyanúgy megállja a helyét a Hitler-hasonlat.

2020. aug. 7. 08:59
 7/37 anonim ***** válasza:
21%
Jogosan a Ptk 45. paragrafus 3. bekezdés c) pont alapján.
2020. aug. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
5-ös, nem is fogok, amíg rajtam múlik.
2020. aug. 7. 09:01
 9/37 A kérdező kommentje:
7-es: Tessék?
2020. aug. 7. 09:29
 10/37 anonim ***** válasza:
21%

A kivételezést tekintve igazad van, bár ha nem érted, hogy egy lánynak miért kell óvatosabbnak lennie ezen a téren, mint egy fiúnak, akkor azért a fejedben is van némi baj.

De a te reakciód is méltó volt a szüleidéhez. Az ő felháborodásuk is jogos.

Ettől függetlenül, ha nem jöttök ki, a nagyinál van hely és befogad, akkor végülis lakhatsz ott is, de figyelembe kell venned, hogy az eltartásod költségeit nem háríthatod rá.

2020. aug. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!