Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszanak a testvére...

Jogosan haragszanak a testvéreim anyukámra? Tényleg én gondolkodok furcsán?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek, nem élünk otthon, felnőttek vagyunk. Nevelőapánk 3 évvel ezelőtt halt meg, azóta van egyedül anyukánk. Eladta a házat és vett egy kis lakást.


Egy ideje többet költ magára, eljár pihenni, úszni, kozmetikushoz, színházba - semmi extra vagy furcsa és véleményem szerint nem is esik túlzásba.


A testvéreim viszont teljesen kivannak, hogy ha így folytatódik az egész örökségünket elkölti, mert biztos nem a nyugdíjából fizeti ezeket szerintük.

Engem nagyon zavar, hogy úgy vannak ezzel hogy a mi örökségünket költi. Ő és a nevelőapánk dolgoztak meg ezekért, tisztességben felneveltek minket, ennyi jár anyunak szerintem.

Én beszéltem anyuval, jó nyugdíjat kap, kijön belőle, a megtakarítás után kapott kamatot veszi fel 3 havonta de a megtakarításhoz nem nyúl. De ha nyúlna is, szerintem ezért sem lenne joguk haragudni rá.


Ti mit gondoltok erről?


2013. júl. 28. 16:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Neked van igazad.
2013. júl. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Igazad van!

Egész életében dolgozott neki is jár egy kis luxus!

2013. júl. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen normális hogy magára költ már azért is irigyek hogy jól él ? Jól teszi a testvéreid meg pénzéhes emberek ez itt a gond :P
2013. júl. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem az örökségeteket költi, hanem a saját pénzét. Én simán a képükbe vágnám, hogy pénzéhes keselyűk.
2013. júl. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Neked van igazad, ugyanis MOST nincs egyikötöknek sem öröksége, mert anyukád él. Örökség akkor KELETKEZIK, ha valaki meghal és volt vagyona. Ami a halála elött van vagyon, az a SAJÁT pénze, és azzal azt csinál, amit akar.


Szóval anyukádnak joga van akár az összes megtakarítást elkölteni és arra, amire akarja, ebbe senkinek sincs beleszólása.

2013. júl. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon is igazad van! A tesóimnak pedig megmondanám, hogy remélem, mindet el is költi és élvezi az életet, amíg csak tudja. SZomorú dolog a másik halálára várni pénzért. Lehet szépítgetni, de ők semmi mást nem akarnak már az anyjuktól, csak pénzt. Nem akarják, hogy boldog legyen vidáman éljen és kikapcsolódjon, ha már megdolgozott érte. Csak pénz kell tőle, semmi más. Burkoltan és szépen is meg lehet ezt fogalmazni, de a lényeg ez marad.
2013. júl. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Egyetértek a többiekkel, ez az ő pénze, a megtakarítást is költhetné, ha akarná. Milyenek már a tesóid, nem elissza vagy elfüvezi vagy fickóra költi, hanem ad magára és kultúráltan szórakozik! Sokan örülnének, ha az anyjuk ezt tenné. Én is, de én sajnos örököltem pár éve...
2013. júl. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Elég elítélendően gondolkodnak a testvéreid. Szegény Anyukád. Persze hogy megérdemli.

De még ha a lakását is elszórakozná, akkor se nagyon lehetne beleszólásuk a testvéreidnek.

2013. júl. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%
Teljes mértékben igazad van. Neked. A testvéreidről pedig inkább nem is írnám le a véleményem, nem lenne szalonképes...
2013. júl. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen igazad van, végül is felnevelt titeket, és most ennyi pihenés jár neki. Hogy eladta a családi házat és kis lakásba költözött, miért ne tehetné meg. A családi házat nehéz fenntartani főleg egyedül, meg ha nem is élvezi a kert körüli munkát akkor miért ne cserélje le, és miért ne költsön arra amire szeretne. Jobb mintha otthon gubbasztana magányosan, így legalább kimozdul. Az úszás nagyon egészséges, szerintem ez teljesen rendben van. meg a színház sem egy rossz dolog, gondolom jobb mintha elinná.

Én anyum is hasonlóan gondolkozik. Igaz ő nyugdíj mellett eljár dolgozni csak mert nagyon szereti azt a helyet, igaz hogy csak 6 órában dolgozik és takarítania kell, de szereti csinálni, és ez a fontos., jó társaságban van, nem is szakad meg a munkába és van is egy kis zsebpénze.

Én nekem csak egy testvérem van ő külön életet él, nem foglalkozik velünk évente ha beszélek vele kétszer. Ő is lemondott az örökségéről a javamra, én vagy gyakorlatilag az egyetlen örökös. Anyum nem adta el a házat hanem én beköltöztem a feleségemmel szépen kipofoztuk, néhány szobát átépítettünk hogy ne nyíljanak annyira egybe és ennyi. Az udvarunk nagyon nagy része füvesítve, van mert anyukám nem szereti már a kerti munkát, nekem meg időm nincs rá sok. Van egy kis veteményes abba cukkinit meg borsót termesztünk azzal nem nagyon kell foglalkozni, meg egy virágoskert anyum kérésére. Külön lakrészt alakítottunk ki neki hogy mégis egyedül lehessen de e is legyen teljesen egyedül, van nagy szobája külön kis konyhája, de azt a részt egybe nyitottuk a miénkkel ha főzni támadna kedve és akkor ott csinálja az ebédünket, de nagyrészt rendeli a kaját. Külön fürdője van, wc helyisége. Még egy kis teraszt is kialakítottam hogy ha kiülne a barátnőjével vagy valami akkor legyen hová mert neki máshol van a bejárata mint nekünk.

És ő is költ magára, új ruhákat vesz de legalább hajlandó megszabadulni azoktól amiket nem venne fel. Eljár szórakozni, színház, kirándulás, hagy költsön erre. A fizetése nem sok de ahhoz nem nyúluink, a nyugdíjából is csak annyit kérünk el ami fedezi a kajáját a villany meg a vízszámla az minimális szinte amit ő fogyaszt egyedül a gáz árát kérjük el amikor a saját gáztűzehlyén főzne az meg 2-3 havonta ha van és ennyi. És ebből a pénzből el van ő. Régen amikor én gyerek voltam meg a testvérem sokat törődött velünk, tényleg mindent megtett értünk és rengeteg mindenről lemondott csak hogy nekünk ez jó legyen, és most bepótolja, dolgozhat is, szórakozhat, ha úgy van akkor itthon is csinálja a dolgokat, mert neki az is hiányzik pedig egyáltalán nem várjuk el tőle hogy csináljon bármit is. És még most is elég sokat segít nekünk, gyerekünk még nincs, de tervezzük, ha meg itt lesz akkor legalább lesz aki vigyázni is tud rá, itt helyben mert már nagyon betölteni a nagymama szerepét, de mondta hogy ő addig szórakozgat, meg persze közbe is fog majd, és addig fog dolgozni ameddig bírja, meg akarja csinálni. És ez így szerintem teljesen rendben van. Senki nem kényszeríti semmire, úgy csinálja a dolgokat ahogyan ő szeretné.

Szóval neked adok igazat ebbe, megérdemli anyukád hogy kikapcsolódjon ha eddig évtizedekig azon dolgozott hogy titeket felneveljen és ellásson, megérdemli ezt a pihenőt.

2013. júl. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!