Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anyám nem hagy...

Mit tegyek, ha anyám nem hagy békén a bolti eladósággal, és nem érti meg, hogy nem szeretném, és emiatt megbántottam őt, mert folyamatosan mondja?

Figyelt kérdés

Anyám bolti eladóként dolgozik, és minden nyáron elmondta, hogy ha majd betöltöm a 16-ot, akkor mehetek oda dolgozni nyáron. Ezen az éven töltöttem be a 16-ot, és már egész nyáron nem hagyott ezzel békén, hogy menjek és menjek. De mindig mondtam, hogy nem. Ma pedig elkezdte mondani, hogy ezen a nyáron nem mentemy de majd jövő nyáron menjünk és hogy az milyen jó lesz. Én meg el is mondtam neki, hogy miért, erre ő megsértődött. Azt mondtam, hogy nem akarok 6 órán át a pénztárban rohadni, meg kódokat tanulni, mert rohadt ciki.

Most megsértődött, pedig ezerszer elmondtam, már, hogy nem akarok odamenni. Nem szeretném a nyaramat végigdolgozni, a nyár azért van, hogy pihenjek. Nem érti meg, hogy én nem akarok bolti eladóskodni.


2020. aug. 9. 21:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
52%
De penz meg kell tole bulizni, meg strandra jarni, ugye?
2020. aug. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 A kérdező kommentje:

Na megjöttél! Ezt vártam!

Se bulizni, se strandra járni nem szoktam, amíg nem ismersz, ne alkoss állításokat! Várom a hozzád hasonló, értelmes kommeteket.

2020. aug. 9. 22:08
 3/83 anonim ***** válasza:
73%

“ Azt mondtam, hogy nem akarok 6 órán át a pénztárban rohadni, meg kódokat tanulni, mert rohadt ciki.”


Azért kellene elmenned, mert akkor talán megtanulnád, hogy a munka NEM ciki. Gondolom azt a pénzt, amit anyád ebből a munkából keres, elkölteni a nyári szünetedben fagyira meg akárnire, nem ciki ugye?


Az fel sem merült benned, hogy esetleg szeretne több időt veled tölteni, vagy hogy azt sem bánná, ha megtanulnád értékelni a munkát és a pénzt? Mert a jelek szerint ez rohadtul nem megy még neked. Persze, hogy megsértődött, mert cikinek tartod a munkáját. Kicsit magadba kellene nézned, nem pedig kérdéseket irogatnod és sajnáltatni magad.


Én 16 évesen tudod mit dolgoztam? Borítékoltam, darabját pár forintért. És nem, nem volt rohadt ciki.


Kérj bocsánatot anyukádtól!

2020. aug. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
65%
Lesznek még gondok.... A munka nem szégyen, anyukád azért ajánlja, mert tudnák egy kis pénzt keresni és tapasztalatot szerezni. Még ha nem nem is leszel eladó, sose árt, ha szerzel munkatapasztalatot, mert később már könnyebb lesz.
2020. aug. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
50%

Mond el neki, hogy örülsz, hogy ennyire szereti a munkáját, és ezek szerint milyen jól választott. De te más ember vagy, és amit te szeretsz, lehet ő azt nem.

Plusz, hogy nyáron pihensz, hogy suliban jól teljesíts.


Bátyám sem szeretett sulisként eladóskodni. Én meg igen.

2020. aug. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
56%

Egyedül nevel ?

Nem fordulhat elő, hogy szükség lenne egy kis plusz pénzre a családi költségvetésben ?

2020. aug. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
77%
Tulajdonkeppen a munkáját degradáltad le. Ciki..hát ő ebből fizeti a számlákat. Jó kicsit túlzasba vittr de valószínű a társaságodba akar lenni azert ragaszkodik a boltozáshoz . Az arcodnak azért jót tenne egy kis munka. Nem mondom hogy munkatáborba menj, de valamit illene mozdítani
2020. aug. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 A kérdező kommentje:

Attól, hogy valaki beáll bolti eladónak, még nem fogja megtanulni a pénz értékét.

Ha meg időt akar velem eltölteni, akkor ne dolgozni hívjon. Az milyen már, hogy ő az egyik kasszába, én a másikba, és akkor tök jól eldumcsizunk vagy mi? Anya-lánya programnak tökéletes.

2020. aug. 9. 22:15
 9/83 anonim ***** válasza:
70%

Én 16 évesen örültem ha valahova el tudtam menni dolgozni.

Neked meg ott van kéznél a munka. És nem... Ha nem is jársz buliba meg strandra akkor is kell pénz.. mert vannak szükségleteid. Vagy mert éppen megtetszett egy szép cipő és nem tudod megvenni mert nincs rá, aztán rohansz anyuhoz hogy anya adj kis pénzt... Na ez a ciki. Nem az a ciki hogy beállsz a kassza mögé és pénzt keresel...

2020. aug. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
73%
Én megértem, hogy pihenni akarsz a nyáron, de a stílusod és a hozzáállásod nagyon nem jó. Ledegradálod anyukád munkáját, amiből ő eltart téged és próbál megadni mindent a lehetőségeihez képest. Szerintem nyugodtan elmehetsz megnézni, hogy milyen ez a munka, tapasztalatszerzésnek mindenképpen jó. Ha valóban olyan elviselhetetlen és ciki, akkor legalább motivál, hogy tanulj tovább.
2020. aug. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!